Петиция към главния прокурор Борис Велчев

хкгкхгйхгй

/ #303

2011-05-22 14:01

"Радвам се за тебе, че все пак разсъждаваш. Но не забелязваш противоречието , в което изпадаш. "Законът не трябва да защитава исляма" пишеш ти. Законът, това е българската държава, а не турци и цигани. Законът е правителството. А това правителство ти си го избрал или не. Това е формалната страна на въпроса. Но има и съдържателна страна. Защо тия ,които вярват в когото и да щат, да нямат същите права? Ако не нарушават твоите? Ударението пада върху "ако" . Но затова трябва българска разумна и всеотдайна политика на смели и честни хора, а ако бългрските упраляващи не са такива, какво са ти виновни турци или цигани? Но все пак се радвам, че си мислящ човек, с висше или без висше образование."

Трябва да призная, заформи се хубава дискусия.

Аз нямам нищо против мюсюлманите да се молят на когото си искат. Нека го правят. Не ги карам да си сменят религията, както техните деди са насилвали нашите да го правят. Не искам обаче да ми налагат джамия във всяко село и град, не искам да им слушам ходжата по 5 пъти на ден, не искам да прескачам хора по тротоарите, не искам мюсюлмански религиозни училища. А те точно това правят.

Няма да се повтарям, по-горе съм писал още неща по тази тема.

Вече наистина нямам време, довиждане на всички!