Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

/ #3003

2013-05-31 11:20

НЕКА ДА ВЪРВИМ НАПРЕД, А НЕ НАЗАД! В цяла Европа и останалия цивилизован свят - пушенето на закрито е забранено от закон. Така е даже и в Турция, където пушачите са много повече, отколкото в България, но хората излизат навън пред ресторанти и дискотеки и пушат там - на открито. Аз не искам децата ми да дишат пушека на хора-егоисти, които ги мързи да излязат навън от заведението за да изпушат цигара! Не искам децата ми, жена ми или аз самият да заболеем от рак на белите дробове, защото на някой не му пука както за собственото му здраве, така и за здравето на околните! Важно е здравето на българските граждани а не корпоративните интереси на производителите на тютюневи изделия или на една шайка самозабравили се политици. В момента има ръст на продажбите в туризма и не е вярно, че ресторантьорския бизнес бил зле защото съгласно закона не се пуши в заведенията. Ако има някакъв спад в посещенията на ресторанти и увеселителни заведения, то е защото има икономическа криза в България и защото обслужването на много места е под всякаква критика! Първо трябва да се подобри обслужването в заведенията и тогава собствениците да претендират за повече посетители. И всеки който иска да се занимава с туризъм или да отвори дискотека или ресторант - нека преди това да отиде поне на 3 месечно обучение в Турция. Защото там туризма и обслужването е на светлинни години пред нашето!