Не на връщането на цигарения дим в заведенията

kira

/ #2228

2013-05-29 10:50

Аз съм пушач! Не съм горда от това, но и не ме е срам. Аз съм направила своя избор. Приятелите и познатите ми го приемат, без значение дали пушат или не. Когато съм в компания само на непушачи не пуша или се ограничавам. У дома винаги е проветрено, ароматизирано, не търпя да мирише на цигари. Старая се да не пуша пред деца (дори и на открито), не заради друго, а защото примера, който бих дала не е особено положителен. Не съм съгласна обаче с тезата, че пушачите сме едва ли не егоисти, егоцентрици, убиици и т.н. Искам да попитам непушачите нещо - когато имаше отделни зали за пушачи и непушачи в заведенията използвахте ли ги? Знаете ли колко път съм виждала компания НЕпушачи да стои в залата за пушачи, докато в залата за непушачи има поне 3 свободни маси?! И после се оплаквате. Тогава Вие правихте Вашият съзнателен избор, точно както аз съм направила моят. Ако върнат отделните зали пак ще има същите гледки и пак ще мрънкате, докато всъщност сами се навирате на неприятни за Вас места.
НЯМА да подпиша петицията! Не защото съм егоист или защото смятам, че цигареният дим е полезен. Няма да я подпиша, защото смятам, че като ми забраняват изцяло да пуша в заведенията потъпкват правото ми на свобода, а Вашето право на свобода няма да е потъпкано ако в заведенията има отделна зала за Вас.