Против закриване на сектор СОД към МВР на Република България

една от сод

#76 Re:

2013-07-31 20:31

#39: #39 - всичко е ужасно вярно....  просто тези горе не им пука за нас. гордея се ,че 30 години работя в сод !

 

 

 


Гост

#78 Re: Служителка

2013-07-31 20:47

#39: #39 -

Моите адмирации към Вас!!!

Единствен,който спомена значението на служителките, които винаги са били пренебрегвани, имайки предвид, че са най-ниското стъпало в йерархията, с най-ниското,  да не кажа мизерно заплащане.  И само непросветения не си дава сметка, че нейната работа е като бумеранг.  Всичко тръгва от нея  и отново се връща при нея. Сгреши ли, грешат всички от там нататък.

Успех на всички служители в СОД- МВР!


Гост

#79

2013-07-31 21:10

Всички полицаи от охраната на протестите, трябва да престанат с изпълнението на задачите поставени от министъра.
Командировани служители от СОД участват в охраната на протестите и защитават интересите на управниците, същите които искат да ги ликвидират. Пълен абсурд. Полицаи опомнете се!

Гост

#80 Re:Румен Николов

2013-07-31 21:12

#74: Николай Тодоров -

Това са същите тези"колеги", които не могат да напишат Хан Кубрат правилно ;)

 

http://bulface.com/item/photos/12/K3O4895465R2/Ханко-брат

 

 


Гост

#81

2013-07-31 22:36

Смятам,че Сектор СОД в МВР Трябва да остане да работи,да се Доразвива и заплатите на служителите му трябва да се увеличат,тъй като благодарение на съзнателната и ефективна дейност на Полицаи,Оператори и Техници се опазва спокойствието и реда във всички населени места.Предотвратяват се много престъпни дела,обири и побоища.СОД Реагира много бързо и съдейства както на другите патрули ,така и на частните сотове.Нека се запази това действително действащо и отговорно звено в структурите на МВР.


Гост

#82

2013-07-31 23:30

Баща ми работи в сектор СОД от 26 години и не е честно да закрият сектора ! Те май не осъзнават колко много хора ще останат без работа и някой може по-трудно да си намерят нова !

Гост

#83

2013-08-01 06:13

Най-лошото от закриването на една работеща структура ,е че се крият задкулисни интереси на частни фирми който даже и заплати на работниците си не дават редовно.

Гост

#84

2013-08-01 06:18

Дано да има ефект. Браво колеги.

Гост

#85 Re: СОД

2013-08-01 07:29

#27: ПИЧ ОТ СОД :) - СОД

да те --- и пичо. Тези чантаджии ти осигуряват заплатката бе малоумник.

39

#86 Re: Re: Служителка

2013-08-01 08:25

#78: - Re: Служителка

В този тежък за нас момент трябва да сме сплотени да ние сме служителки тоест ЛРТП и знаем че ако нешто се случи със СОД неи отиваме на улицата е не всички де но принос за добрата работа имат и служителите та ние сме едно цяло и трябва да бъде така за да успеем.Аз силно се надявам че чудото ще стане и още дълги години ще сме заедно. .Но много страшно много съм възмутена от отношението на другите служби спрямо нас та ние винаги сме им били само в помощ .Ние от СОД-МВР сме борбени служители и служителки  и с общи усилия предполагам че и този път ще се преборим да останем като служба.

sss

#87

2013-08-01 08:27

Нормално е работещите в Сектора СОД така самоотвержено да го защитават, ама я попитайте тези от малките населени места където няма щатни структури, а има по 300-400 обекта и се налага редовите полицаи вместо да се грижат за опазване на обществения ред да реагират на сигнали /по- голям процент фалшиви/.Като толкова ви е мил този сектор първо си го оправете.
: tixij

#88

2013-08-01 08:33

#1: dertre -

Няма по-сигурен и по отговорен от МВР - СОД. Там работят професионалисти в разкриването и задържането на извършители на деяния над обектите взети под охрана. Освен това в ЧФ са или младоци с мускули, но без гънки, които не издържат на напрежението и може да се стигне до фатален край за извършителя след упражнено насилие. Или пенсионирани полицаи, които се имат за капацитети и нехаят за обектите, гледат високомерно на шефове и на колеги  неслужили в МВР и подценяват много от ситуациите. А това също не е добре. Според мен и гражданите са на мнение, че най-сигурен е СОД на МВР. Още на място полицая може да види неща, "горещи следи" , дребни детайли или предмети , което да го насочи към извършителя.  В ЧФ след един кратък курс това "набито око" не може да се придобие. Нужни са комплекс от умения за да се формира знаещ и можещ служител. А те се постигат след не малко служба в МВР. Така стоят според мен нещата. Напълно подкрепям петицията. Против съм да се закрие сектора.

 


Гост

#89

2013-08-01 08:33

Моля ,подкрепете работещите в СОД .
VTD

#90

2013-08-01 08:35

Който иска да защити дома и бизнеса си разчита на СОД към МВР.
39

#91 Re:

2013-08-01 08:42

#87: sss -

Как не те е срам та ние се борим за всички включително и за малките населени места.И какво му е на сектора работил е и работи перфектно.

sss

#92

2013-08-01 09:28

Не изобщо не ме е срам. Нали Министъра каза, че служителите от СОД ще преминат в охранителна полиция.Вашите умения и опит по никакъв начин няма да бъдат загубени.

Гост

#93 Re: Re: Да дам ли пример как СОД ОД МВР проспа кражба на часовници в размер на 35ооо лв., като само

2013-08-01 09:56


Гост

#94 Дано!

2013-08-01 10:08


Гост

#95 Re: Re: Re: Служителка

2013-08-01 10:11

#86: 39 - Re: Re: Служителка

И аз съм на същото мнение! Вярвам, че доброто ще победи!

 


Гост

#96 Re: Re:

2013-08-01 10:12


Гост

#97 Re: Re: Служителка

2013-08-01 10:36

#78: - Re: Служителка

Дано успеем! Моля се с две ръце!Поздрави на всички колежки от СОД!

 

39

#98 Re:

2013-08-01 10:45

#92: sss -

Ти явно си роднина с министъра и май не си наясно въобще че в тази служба работят и ЛРТП които закона не ги пази и отват на улицата при закриването на службата и ако не си с нас просто престани да се изказваш неподготвен.Ние от СОД-МВР мислим един за друг без значение от това дали си държавен служител или лртп и борбата ни е да останем всички.

4e

#99

2013-08-01 10:48



СБЛЪСЪКЪТ Е МЕЖДУ ЦВЕТЛИН ЙОВЧЕВ И ГЛАВНИЯ МУ СЕКРЕТАР: „СОТ 161” ИЛИ „СКОРПИО”?! ДА ИМ Е СЛАДКО!
Публикувано на 01.08.2013 / 13:42 ч. от afera
Идеята не е да се ликвидира СОД, а да се приватизира. За тази цел ще се преструктурира, като вместо отделни звена към Областните дирекции “Полиция” ще се оформи централно звено с поделения в отделните области. Това звено ще бъде регистрирано като фирма на МВР по Търговския закон и след това обявена процедура по приватизирането на тази фирма. Очаква се сблъсък между министъра и главния секретар кой да закупи фирмата.

Йовчев държи това да бъде “СОТ 161″, която е собственост на негов приближен, докато главния секретар държи това да е “Скорпио”, която е собственост на тъста му. Приблизителната печалба на “СОД” в рамките на цялата страна е 25 милиона лева годишно, които влизат директно в бюджета на МВР, а след приватизацията на дейността ще пълнят джоба на честния частник, който ще хапне апетитния залък. Приватизаторите се надяват да приключат сделката до началото на есента. Да им е сладко!
http://afera.bg/mishena/47458.html

Иван Петров

Бивш столичен апелативен прокурор

sss

#100 Re: Re:

2013-08-01 11:05

#98: 39 - Re:

Явно колежке нещо не ме разбра. Я проверете в малките РУП колко са щатните служители на Сектор СОД. Ще ви кажа 1 техник. Ами как тогава се охраняват 250-300 обекта? Кой реагира на сигнали?- полицаите от охранителна, коиса операторките- дежурните от ОДЧ. Ако така ще се работи, аз в моето районно неискам да има СОД. А като цяло нямам нищо против сектора. Както казах оправете си сгрешената система и си работете със здраве, даже ще ми е приятно да работим съвместно.