Против закриване на сектор СОД към МВР на Република България

dertre - К. Симеонов

#376 Re:

2013-09-09 04:48

#372: един от МВР-СОД -

Моите уважения към вас. Опитвам се да направя всичко което мога и с петицията и с други средства за да запазим сектора. благодаря че ме пазите. и мен и още хиляди частни домове и бизнес обекти

гост

#377

2013-09-29 15:26

До кога в тази държава ще се подарява бизнес на свои хора?

Гост

#378

2013-10-01 17:15

Nqma laja vanka sme ,ot drugiq mesec she s vrachvat pismata na kontragenta
Клиент

#379

2013-10-15 07:03

Бях чул за тази глупост със закриването на СОД по новините от г-н Йовчев, но не му обърнах внимание до днес когато получих телефонно обаждане от човек предсавящ се за служител на СОД който ме уведоми, че ще съм към тях до края на годината и ми препоръча да се прехвърля към СОТ 161 защото били най голямата фирма и лесно щяло да стане. Само поддръжката оставала техен ангажимент. Добре кажете ми защо трябва да пълня частната гуша на някой бивш сикаджия вместо тези пари да отиват в държавата и в полицията??? Много по смокоен се чувствам като знам, че не съм към някои псевдо сотаджии, където ако реша, че нямам възможност да си продължа охраната ще ме думнат веднага.

Гост

#380 Re: м

2013-10-15 19:17


Гост

#381 Re:

2013-11-02 16:11

#11: -  

 

гост

#382 не премахвайте СОД

2013-11-17 08:21

Ползвам услугите на полицията СОД от 4 години за охрана на склад със скъпа стока защото смятам че предлагат най - надеждна защита. Освен това частните фирми нямат полицейски функции. Подло е от страна на сегашното правителство да закрива печелившо звено източник на доходи за институцията в обслужване на частни интереси.

Гост

#383 Re:

2013-11-20 08:50

#134: Коприва -

има фирми и фирми  както при автомобилите

Фен 161

#384 Re:

2013-11-27 19:31

#13: -

Като доверието към СОД-МВР е по-голямо, защо СОТ 161 има 65 000 абонати в 4 града, а полицията в цялата страна има под 50 000 обекта. В София СОТ 161 охранява 54 000 обекта, а полицията 7 000!!! Точно таково е съотношението и в доверието към МВР.

Митко

#385 Re : Относно плюенето по ЧОФ

2013-11-28 09:19


Гост

#386 Re:

2013-12-02 11:12

dertre Калин Симеонов.

#387

2013-12-20 07:05

Петицията е отворена отново за подписи . Всички желаещи нека я подкрепят.
Пешев

#388 Тема

2014-01-06 08:10

Ясно е защо Цветлин Йовчев е взел тази безумна и лишена от всякакви аргументи идея за закриване на СОД към МВР, която носи такива значителни приходи за ведомството. Всеки от шефовете на частните СОД в момента ликуват, но има един от тях с който Цветлин Йовчев лично се е срещнал и взел достатъчно голяма сума от него, за да погребе една отлично работеща служба, само и единствено с цел ЛИЧНО ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАНЕ! Но... както е казал поета: Всеки народ си заслужава управниците! Седим и гледаме на топличко от мекото диванче вкъщи протестиращите на улицата и се надяваме тайничко да постигнат нещо хубаво в тая държава, но без наше участие това няма да стане и българинът е крайно време да го разбере!


Гост

#389 Re:

2014-01-19 17:51

#33: -

taka si e..bez Sot sme za nikyde


Гост

#390

2014-01-22 09:26

dano stigne do gospodata i da pomisliat

един от МВР-СОД

#391 Ефекта от ликвидирането на МВР-СОД

2014-01-29 07:21

Започна се! Току що гледах по Нова ТВ (8.45ч.) репортаж как действат крадците на обекти на ЧОФ. Задействат обект в едно село, а те спокойно обират магазин в съседното. Момчетата не са виновни, защото с един автомобил покриват няколко населени места. А гражданите, "ще пият една студена вода" и ще продължават да си плащат за "охрана"! Колеги, очаквайте на следващите анализи скок на безнаказаните посегателства на обекти, за което естествено ще бъдат виновни редовите служители от МВР, с мотив, че не си гледат работата както трябва, а не ЧОФ, на които е поверена охраната. Тежко и горко на гражданите!!!

Гост

#392 Re:

2014-03-11 19:44

#352: -

Имало конфликт на интереси. Ами като има да закрият частните СОТ, те извършват дейност в конфликт с МВР, не обратното. Струва ми се някак ненормално точно МВР да няма право да извършва охранителна дейност.... Най-малкото в Закона за МВР всяка втора дума е "охрана" дори след последните изменения в Закона....

Тара

#393 ПОДГОТВЕНА РАЗРУХА

2014-04-18 08:28

Пиша с болка и притеснение за една структура в МВР, която се закрива по много хитър начин.
Става въпрос за СОД- МВР/СИГНАЛНО ОХРАНИТЕЛНА ДЕЙНОСТ/.
Министър йовчев твърди, че спазва върховенството на закона.
При положение, че още не е приет новият закон за МВР ние питаме защо закрива СОД- МВР незаконно. Тази структура работи вече 40/четиридесет/ години и нито едно правителство или министър досега не забелязаха "незаконното му съществуване". Не е вярно неговото твърдение, че се търси и предлага работа на служителите, работещи на трудов договор, а напротив- всеки ден ни се напомня да си търсим работа, защото ще бъдем съкратени. Ние всеки ден сме подложени на голям стрес и напрежение, защото ще останем без работа- на улицата. БСП обеща нови работни места, а в момента прави точно обратното- съкращения.
Според нас тук интересите са лични- на министъра и главния секретар на МВР. Министъра на МВР има лични интереси, защото между него и частната фирма СОТ- 161 има кумство с един от собствениците. А тъста на главния секретар на МВР има частна охранителна фирма. Това ни навежда на мисълта за личните интереси и разпределението на милионите, изработвани от СОД- МВР. Няма приет нов закон за МВР, няма писмени заповеди, а писмата, с които се уведомяват клиентите са съмнителни. Нито едно писмо не е с изходящ номер и дата, а на хората се връчват ксерокопия за прекратяване на договорите им за охрана, което според нас е меко казано незаконно. С това действие се всява паника и загриженост в клиентите за охраната на домовете, офисите и магазините им. В паниката си те търсят нови охранители и по този начин незаконно и много хитро се унищожава СОД- МВР.
В цял свят обекти се охраняват от полиция. което означава, че са намерили начини за заплащане на тази охрана. Защо да не се намерят начини за това и в България!?
А нима издаването на лични документи не се заплаща? Нима охраната от МВР на различни мероприятия не се заплаща!? Нима хората не си заплащат услугите в КАТ!? Нима разни необходими документи от МВР, Следствена служба и други структури не се заплащат от гражданите!?
За тоталнаото заличаване на държава се разрушават- ОБЕАЗОВАНИЕ, ЗДРАВЕОПАЗВАНР, АРМИЯ/ПОЛИЦИЯ/...