Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“


Гост

#101

2014-04-12 23:31

"Да се промени този дискриминиращ закон."

Гост

#102

2014-04-17 14:08

Твърдо "ЗА" спешни мерки за промяната на чл. 105 от СК!!!Тайната на осиновяването е превърната от институциите в тайна на произхода. Това от своя страна нарушава изконното човешко право на осиновените да знаят своя произход. Държавата в лицето на законотворческите институции е длъжник на над два милиона българи, въвлечени по един или друг начин в този казус! Тези два милиона човека не са ничии и не заслужават пренебрежението, което институциите демонстрират спрямо тях! Това са данъкоплатци, които имат своите права! Крайно време е българското законодателство да стане Европейско!

Гост

#103

2014-04-17 15:20

Считам,че е наложителна промяната в чл.105 от СК и отпадане на "тайната на осиновяването". Ние не сме друга порода хора, ние сме пълноправни граждани на нашата държава и за да се чувстваме такива е необходимо да не сме дискриминирани, сиреч да знаем произхода си.Това е важно не само за нас ,важно е и за нашите деца и внуци.България е малка държава и промяната в СК може да ни предпази както от генетични заболявания , така и от кръвосмешение. Искрено се надявам тази промяна да се извърши колкото се може по- бързо!

Гост

#104

2014-04-17 16:53

ok

Гост

#105

2014-04-18 06:40

''Считам,че е наложителна промяната в чл.105 от СК и отпадане на "тайната на осиновяването". Ние не сме друга порода хора, ние сме пълноправни граждани на нашата държава и за да се чувстваме такива е необходимо да не сме дискриминирани, сиреч да знаем произхода си.Това е важно не само за нас ,важно е и за нашите деца и внуци.България е малка държава и промяната в СК може да ни предпази както от генетични заболявания , така и от кръвосмешение. Искрено се надявам тази промяна да се извърши колкото се може по- бързо!''

Много Верно казано... Държавата третира една част от населението си като втора категория хора. То е просто смешно и жалко, когато осиновеният човек, е 50 - 60 год, и двете майки (биологичната и осиновителката) са починали, същото важи и за бащите, и този човек да не може да разбере кой е и да научи повече за себе си, корени, произход.. Да не се чуди защо едното му дете пее така прекрасно, когато в семейството никой не различава даже нотите, и може да отговори на лекаря, когато той го попита имат ли в семейството, сърдечни, психични и др. вид заболявания...

Гост

#106

2014-04-19 22:56

''Твърдо "ЗА" спешни мерки за промяната на чл. 105 от СК!!!Тайната на осиновяването е превърната от институциите в тайна на произхода.''
Никой няма право да ни лишава от информация за нашия произход. Това, което се върши от държавата е огромно ПРЕСТЪПЛЕНИЯ. Бог ще ги накаже.

Гост

#107 Re:

2014-04-25 14:18


Гост

#108

2014-04-25 15:20

''Никой няма право да ни лишава от информация за нашия произход. Това, което се върши от държавата е огромно ПРЕСТЪПЛЕНИЯ. Бог ще ги накаже.''

Съгласни и подписахме петицията.

Гост

#109 Re: Re: Re: ha

2014-04-26 13:25

#75: - Re: Re: ha

Като не губите времето си за глупости, тогава какво правите тук!? Да не го бяхте губили и за тези няколко неграмотно написани думи.


Гост

#110

2014-04-26 23:42

Искаме истината за произхода си, независимо какъв е той.

Гост

#111

2014-04-27 15:48

''Като не губите времето си за глупости, тогава какво правите тук!? ''Това изречение шокира - значи желанието да знаеш нещо, които милиони хора знаят, а именно собственият си произход, какъв си, кой си , защо така се е получило, и др. е ''глупост''.. Да не забравяме, че тези 2 млн. , които имат този проблем са всъщност Много повече... Като прибавим съпрузите, децата, внуците, приятелите на тези 2 млн ние сме всъщност много повече милиони... Правителството да мисли Много сериозно по въпроса и да не действа като селф апойнтид шериф...

Гост

#112

2014-05-09 07:27

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4072500

Една интересна статия, тъжната история на разделяне на 8 братя и сестри, дадени за осиновяване, има щастлив край, който желаем на всички, които търсят....
Бойко

#113

2014-05-09 20:14

Изконно право на всеки човек е да знае, своите родители и това е начина и пътя за по-лесното заздравяване на първичната рана от изоставянето. Абсолютно съм за премахването на тайната на осиновяването и да има възможност и подкрепа социалната система да подпомага срещи между детето и биологичната майка, За Отвореният тип осиновяване.
гражданин

#114

2014-05-12 16:37

Аз не искам и никога не съм искал да откривам някой(в случая никой) ,нито пък искам мен да ме откриват! Имам перфектните родители, имам дом ,имам семейство.....друго не ми е необходимо!!!!! Поздрави на всички!!!

Гост

#115

2014-05-15 04:23

"Аз не искам и никога не съм искал да откривам някой(в случая никой) ,нито пък искам мен да ме откриват! Имам перфектните родители, имам дом ,имам семейство.....друго не ми е необходимо!!!!! Поздрави на всички!!!"

Това е чудесно и ние се радваме за Вас, но има други случаи, когато осиновените деца искат да знаят кои са и къде са им корените... Нека се даде Възможност на тези хора да научат Истината за себе си щом я търсят (някои от тях с години)... В това няма нищо лошо. Нека всеки да решава са себе си.

Гост

#116

2014-05-18 11:25

vseki triabva da znae istinata za seb e si

Гост

#117

2014-05-20 12:47

Здравейте, Подкрепям петицията от цялото си сърце . доказателство за това е документалният филм , който направих като режисьор и съсценарист "Дългият път към дома" , който разказва историята на осиновения във Франция Илия . Филма може да се гледа в Евросинема и кино " Влайкова" . Боряна Пунчева

Гост

#118

2014-05-24 21:19

Съгласен съм с всичко изложено в петицията. Чувствам се дискриминиран и притеснен, че много време е минало и вероятността да намеря някого изглежда съвсем минимална. Надявам се нещата да се променят за другите след нас и те нямат повече този проблем!

Гост

#119

2014-05-28 12:21

Аз за щастие не съм осиновена и много обичам своите родители,но с подписа си искам да подкрепя всички осиновени деца и да им помогна да открият корените си..

Гост

#120 Re: Re: Re: Re: ha

2014-06-02 20:20

#109: - Re: Re: Re: ha

mikvoto iskam,kat tebe-guba vreme s prostotiii i 4eta idioti


Гост

#121

2014-06-10 15:44

''Аз за щастие не съм осиновена и много обичам своите родители,но с подписа си искам да подкрепя всички осиновени деца и да им помогна да открият корените си..''Аз също не съм осиновена и съм благодарна на БОГ за прекрасните си родители, но моят съпруг е осиновен, всъщност осиновени са 3 деца в едно семейство, които не само са много различни по външен вид, но и по характер, което допълнително утежнява ситуацията;( Осиновителката, много груба и невъзпитана жена, категорично отказва да даде информация за произхода на осиновените си деца. Използва обиди, лъжи, унижения.... Законът трябва да прави много добра селекция на хората, които осиновяват деца. Някои ги осиновяват за облаги, задоволяване на детски амбиции и лично его:(( Нашата ситуация е подобна:((( Успех на всички, които търсят!!!
Успял

#122 Re:

2014-06-20 18:42

#1: -

Днес бях в един съд - не искам да казвам кой, защото от дискусията разбирам, че може да навредя на сужителите - в който абсолютно без никакъв проблем ми дадоха делото за осиновяване, което търся. Вярно, че с мен беше осиновителката, която е страна по делото, и НЯМА ПРИЧИНА да й откажат достъп до собственото й дело. Но служителката ми каза, че и без нея, щяла да ми го даде, защото има тайна на осиновяването, но няма тайна на произхода. Т.е. - използвайте този аргумент! Както и аргумента, че вече знаете, че сте осиновен и няма да се наруши никаква тайна! Освен това използвайте аргумента, че всяка страна по дело има право на достъп до него! Пак по съвет на служителката обърнах особено внимание на един документ - декларацията на биологичната майка, че е съгласна да даде детето за осиновявне. Тази декларция е нотариално заверена някъде. Там има номер на заверката и мястото, където е извършена. По този номер може да се намери адрес на жената в нотариалния регистър.


Гост

#123

2014-06-20 22:59

Уважаеми Успял,

МНОГО Благодарим за Вашата информация:)))) Това вече е нещо и се надяваме най-после да открием биологичната Майка на моя съпруг, която е била много млада, почти дете, когато го е дала. Успех на всички, които търсят, а също така Ви желаем здраве, щастие и успехи! Успешна и щастлива среща с новото семейство;))))

ТАТА

#124 Re: Re:

2014-06-23 06:05

#122: Успял - Re:  

 ТОВА Е СТРАШНО ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ! БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ Я СПОДЕЛИХТЕ!


Гост

#125 Re: Re:

2014-06-25 06:39

#122: Успял - Re:  

 Успял, а може ли разяснение точно как се стига до информация от нотариалния регистър? Благодаря предварително!