Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“


Гост

#201

2015-02-07 14:30

''Искам промяна на закона.Търся момчето си,трябва да знам какви са осиновителите му.''

Не само, че не се казва на децата, но не се казва и на биологичните родители, което е абсолютен садизъм и Позор. Винаги се дава втори шанс. Всичко може да е довело биологочната майка и евентуално бащата, да си дадат детето за осиновяване. Едим миг сгрешен, който трябва да се плаща цял живот:(((( Не е по човешки това:( Да се позволи на хората да имат и шанс да поправят грешката, ако пожелаят!!!


Гост

#202

2015-02-08 19:22

''Не е по човешки това:( Да се позволи на хората да имат и шанс да поправят грешката, ако пожелаят!!!''

saglasni! samiyat BOG dava vinagi vtori shans, a nyakoi sa si vaobrazili, che sa bogove. da ne govorim, che mnogo pati deteto se dava za osinovyavane ot roditelite na momicheto/momcheto, kogato maikata e 16-18 god.. Tova e vandalizam i sypersadizam i tryabva da se nakazva sas zatvor, a ne da ima zakon, kojto da prikriva i da slyji na Prestapnizite. Sram..


Гост

#203

2015-02-20 23:33

Нека не се страхуваме да научим истината !

Гост

#204

2015-02-20 23:36

Децата заслужават да знаят кои са, а техните биологични родители, какво се е случило с децата им.


Гост

#205

2015-03-21 14:22

Колко време ще трябва още да чакаме това беззаконие и унижение на човешката личност да бъде толерирано?? Създателите на 105 да бъдат съдени за престъпление и по-скоро.


Гост

#206

2015-03-25 12:53

нечовешко е

снежка

#207

2015-03-28 09:46

Още преди двайсет години, трябваше да стане промяната..Но това пак е за да се прикриват хилядите незаконни осиновявания. И нали самата система правеше така, че да има изоставени деца и домове...


Гост

#208

2015-03-29 14:56

Последните 25 год, когато дойдоха на власт _Паррррите_ продаването на деца стана многооо изгоден бизнес:( Особено на бели деца. Защо да не се поощрява разждането и после оставането им в домове. Някой ще печели доста парета без дори да си е мръднал малкото пръстче... Затов е време да се повишава здравната, контрацептивна култура на младото поколение и тинейджърите. Те трябва да знаят, че когати имат полови активности това може да доведе до създаване на един Човек, който те трябва да приемат, а не да изхвърлят на боклука или да създават възможност на мръсниците да правят пари.  Предпазвайте се и не правете нежелани деца.  Не е трудно, но е много благородно.


Гост

#209

2015-03-31 06:14

Подписах тази петиция защото всеки трябва да знае произхода си първо и второ защото съм биологична майка и търся детето си

Гост

#210

2015-04-17 14:11

Защото това ще ми помогне в откриването на произхода и корените ми.Всички имаме право да знаем истината за себе си!

Гост

#211

2015-05-18 19:39

Защото , преди 26 г родих момче В гр Видин на 11 .08 .1988год, и не спирам да го търся .но нямам никакъв резолтат .никоя институция неми дава информация .Моля ако някой има информация да се обади 0031684377290 Марияна Благодаря

Гост

#212

2015-05-26 08:15

На 43 години съм и наскоро научих по изключително грозен начин,че съм осиновена.За съжаление родителите ми(осиновители) са вече покойници и няма от кого да получа каквато и да било информация.Това,което знам е,че съм осиновена от Дома в гр.Ловеч и датата ми на раждане според акта,който имам в момента е 20.01.1972 г.Осиновена съм на 30- 40 дни.Мисля,че този чл.105 трябва да отпадне,защото е дискриминационен.Не желая да губя нерви,време и средства по съдилища за нещо,което едва ли ще има и удовлетворителен за мен резултат.Подкрепям петицията и се надявам тези, които се търсят да се открият.

Гост

#213

2015-05-26 15:14

''На 43 години съм и наскоро научих по изключително грозен начин,че съм осиновена.За съжаление родителите ми(осиновители) са вече покойници и няма от кого да получа каквато и да било информация''

Искрено съжалявам, но не мислете, че когато осиновителите са живи Вие бихте могла да научите нещо за корените си. При нашия случай осиновителката на моя съпруг е жива и упорито отказва да даде каквато и да била информация за произхода му. Тя е осиновила 3 момчетас, които са изключително различни и по външен вид и по характер, но никой от тях не знае истинските си родители, а тя продължава да твърди, че тя ги била родила като упорито отказва днк тестове...Хората ТРЯБВА да знаят истината, ако разбира се пожелаят, не да бъдат лъгани, унижавани и нагрубявани, както е сега


Гост

#214

2015-05-26 19:24

Никога не съм търсила жената, която ме е родила, защото имах прекрасни родители, но сега вече на възраст ми е любопитно все пак, защо ме е оставила.

Гост

#215

2015-06-07 14:36

Sa6toto sum osinovena i durjavata ne mi posvoliava da nau4a koia e jenata, koiato me e darila s jivot. Namiram tova sa naru6avane na li4noto mi pravo na dostup do li4nite mi danni.

Гост

#216

2015-06-07 15:33

Съгласна с 215. С този 'закон" се защитават правата и интересите само на осиновителите и биологичните родители. Какво става с правата на този Човек, който не по своя воля се е появил на този свят???:((( като резултат на необмислени сексуални активности на някои индивиди. Това е Позор и тотално незачитане на човешките права на децата. Или те не са хора, а безмозъчни вещи за обмяна. Всеки, който иска да знае кои са биологичните му родители трябва да получи тази информация. Който не се интересува също е добре. Има хора, които изобщо не могат да получат каквато и да е информация, защото са( грозно звучи) "подхвърлени":((( 


Гост

#217

2015-06-21 10:20

Крайно време е да се премахне този несправедлив закон. Всеки на този свят има право а знае за своя произход

Гост

#218

2015-07-15 09:51

Мисля,че всички осиновени имаме право да знаем кои са ни биологичните родители.Явно в даден момент от живота ни това това изниква като потребност.Пиша това с дълбоко и истинско уважение и най-голямата обич към осиновителите си.За мен те са родители с голямо Р.Раждането не те прави родител,правят те грижите,възпитанието,треперенето над детското креватче ,когато детето е с 40 градуса температура. И все пак искам да знам коя е жената ,която ме е носила 9 месеца под сърцето си

Гост

#219

2015-07-26 12:59

човешко право е всеки да знае своя произход. макар Родени при различни обстоятелства, ние сме като всички останали. Не носим вина пред никого за това, което се е случило с нас. Напротив, дори носим последствията от нечие решение взето извън нас до края на живота си. Всъщност ние сме Подаръкът за едни, от който са се отказали други хора. И онези, другите, може би не са били готови да го понесат или притиснати от обстоятелствата са били принудени да вземат тежко решение за една човешка съдба, от което връщане назад няма.
Дори осъдените на доживотен затвор имат право да се виждат с близките си, а осиновените са осъдени на възпрепятстване дори на една единствена среща.
Моля Ви, отменете присъдата!

Гост

#220

2015-08-02 21:22

Всеки има право да знае кой е и кои са родителите му.Законите трябва да служат за това, за което са писани! - правда, ред, свобода и истина не са просто думи...

Гост

#221

2015-08-22 06:46

Всеки има право да знае истината разбира се ако сам го желае

Гост

#222

2015-08-23 16:06

Дъщеря ми желае да се запознае с биологичните си братя и сестри, аз я подкрепям!

Гост

#223

2015-08-24 15:48

za6otot iskam da otkriq moite bratq ili sestri

Гост

#224

2015-09-03 20:45

Zakonat trjabva da byde Promenen .Ne im otnemaite pravoto da znajat koi sa . Molja Vi!

Anonymous

#225

2015-09-04 14:49

Защото като отида на лекар и ме попитат "Заболявания наследствени има ли?" Стоиш гледаш и казваш - осиновена.
А може това да знаеш какво е заболяването в семейството, да се предотврати развиването му, а не да чакаш и да гадаеш.