Открито писмо до премиера Борисов за Морската градина на Варна


Гост

#76

2012-06-26 17:43

Браво на г-н Минчев! Дано всички варненци най-сетне разберат, че съдбата на града ни е в наши ръце и е крайно време да притесним феодалите и техните слуги!

Гост

#77

2012-06-26 17:43

За да я има България!

Гост

#78

2012-06-26 18:14

Без коментар.
Заралийка

#79 Приятели, подкрепете и петицията в защита на парк Бедечка

2012-06-26 18:49

Нашумелият проблем с Морската градина във Варна има свой близнак в Стара Загора. Години наред реституционни претенции заплашват огромна паркова площ в града и сега са на път да успеят. Става дума за парк "Бедечка". Две трети от съществуващия парк вече е с почти готов подробен устройствен план и предстои застрояване. Скандалът е огромен, защото в годините общината явно не е отстоявала интереса си. А той е изисквал намиране на друго решение, форми на замяна и т.н.

Съзнавам драмата на хората, чието наследство е в този парк. И разбирам тяхната многогодишна борба. Но какъв в крайна сметка е общественият интерес – едно поредно застрояване, пък било и по правила, или съхраняване на една вече налична публична зелена площ!?

Гост

#80

2012-06-26 19:19

Поздравления! Но Иво Каменов- лицето на Тим, е доста близък с Борисов.:)

Гост

#81

2012-06-26 19:56

Може ли да проверите писмото за грешки, намерих поне няколко.

Гост

#82

2012-06-26 20:50

Съгласен съм с изложеното в петицията мнение. Познавам град Варна и морската градина и мисля, че трябва да запазим тази красота и ценност за идните поколения! Има няколко печатни грешки - направиха ми впечатление, като четох и ще е добре да се поправят!

Гост

#83

2012-06-26 21:43

Морската градина е единствената емблема на Варна. Тя принадлежи на всички варненци и гости на Варна, а не на отделни физически или юридически лица.
В слаба почва израстват и виреят само плевели и нищо полезно. При слабо и бездарно управление, обществената собственост се разграбва, част от народа обеднява, друга част емигрира.
От вестниците и телевизиите се чува непрастанния монолог, започваш с неизменното АЗ направих..., АЗ построих..., АЗ, АЗ, АЗ....
Дано АЗ-ът не е забравил буквите, след като е прочел "Винету", та да прочете и това открито писмо...и надявам се да разбере за какво става дума...

Гост

#84

2012-06-26 21:51

Родена съм във Варна и се чувствам истински гражданин на любимия си град.Много мои гости и приятели от чужбина са коментирали красива Варна като много зелен град!И аз се гордея,че това е моят град!Гордеех се и със статута му на черноморската столица на България преди години.Пирамидите, ТИМ,както и последвалите нагли разпределения на богатствата на Варна го превърнаха в западнала провинция.Варненци бяха принудени масово да търсят работа в чужбина, след закриването на Корабостроителния завод и заграбените им от Пирамидите жилища.По същия начин бе разпределен между ненаситните власт имащи и комплекс Златни Пясъци - перлата на Варна.За варненци практически не остана място, както и възможност за прехрана в собственият им град.Горката ни Родина - разграбена и оръфана от десетки години,и то - от Българи!!Подкрепям това писмо, но мисля, че това е доста мирен и хуманен начин да комуникираме с хора, които не говорят този език.

Гост

#85

2012-06-26 22:16

Тази петиция е от критично значение за бъдещето на Варна и на цяла България. Братя Българи, вдигнете глава.

Гост

#86 Re:

2012-06-26 22:39

#36: -

В четвъртък, на 28 юни от 13.00 часа в БТА ще има пресконференция, на която ще се покажат документите, които искаш.Само следи медиите!!

Райна Чакърова

#87 За целостта на Морската градина

2012-06-26 22:40

Нека Морската градина бъде защитена от посегателства дотам, докъдето се простира зеленината. Защо да я делим на парчета - до Почивка, до Траката, до Евксиноград? Искаме си цялата Морска градина ! Искаме въздух, искаме красота ! Затова искаме гласът ни да бъде чут ! Кметът трябва да служи на интересите на цялото варненско общество, а не на определена групировка, воден от собствения си интерес ! Ако не може да го прави - да си ходи ! В началото от поредицата мандати показа, че знае как да работи за благото на града ни, но отдавна не ни е полезен. Оядохте се, господин Кмете, станахте тромав и вече сте вреден. Варненци искат промяна и най-вече си искат Морската градина !


Гост

#88

2012-06-26 23:25

Варна беше един специален град. Преди години имах много приятели там, които се гордееха, че са варненци, обичаха града си. Сега са отвратени от града си. И ако заради прекомерна алчност групировката ТИМ ще се запомни с разсипването на Морската градина, гордостта на варненци, то несменяемият кмет Кирил Йорданов ще се запомни с унижението на варненци.

Гост

#89 Re:

2012-06-26 23:27

#61: -  

 Депутатите от Варна до един са гузни по отношение на Морската градина и няма как да се обадят. Години наред представителите на всички партии участваха в това разграбване. Нали ако се обадят в парламента веднага ще им бъде припомнено с какво са допринесли те, когато са били на власт. Най-отвратително е поведението на Борисов и водената от него шайка, защото предизборно обещаха да сложат край на безобразията в държавата, а после замълчаха. Оказа се, че не са имали предвид личните си безобразия. Оказа се, че Кабинетът Борисов не е по-голям от ТИМ.


Гост

#90

2012-06-26 23:43

Над 20% от подписалите не показват името си. Страхът още тегне над хората, жалко! А може би това пък са осъзнали се храненици на ТИМ, дано!

Гост

#91 Re:

2012-06-26 23:49

Райна Чакърова

#92 Re:

2012-06-27 00:28

#22: - Сигурно искате да кажете нисък поклон, а не низък, което значи долен, непочтен

 


Гост

#93

2012-06-27 01:04

ВАРНЕНЦИ, ВСИЧКИ ТУК ИЗКАЗВАМЕ ВЪЗМУЩЕНИЕ И ДАВАМЕ ГЛАСА СИ В ПОДКРЕПА. ТОВА Е ВАЖНО!НО ИСТИНАТА Е И ДРУГА.ОБЩИНСКИЯТ СЪВЕТ ЩЕ ГЛАСУВА НОВИЯ ОУП С ЗАВИШЕНИ ПАРАМЕТРИ НА ЗАСТРОЯВАНЕ - ПЛЪТНОСТ 40% И КИНТ 2,5. ТОВА ЩЕ СЕ СЛУЧИ НА 4.07.2012.ДАТАТА,КОЯТО АКО НЕ ИЗЛЕЗЕТЕ НА УЛИЦАТА МОЖЕ ДА ПОЧИТАТЕ КАТО ПАНАХИДА ЗА ГРАДА НИ СЛЕД ГОДИНИ.ТОВА НЕ Е ШЕГА, А САМАТА ИСТИНА!!! ОБЩИНСКИЯ СЪВЕТ Е ПРИТИСНАТ ДО СТЕНАТА, ХОРАТА ТАМ СА ИЗНУДВАНИ ДА ГЛАСУВАТ ВЪЗМОЖНО НАЙ-БЪРЗО. И САМО ПРОТЕСТ КАТО ЗА ВИТОША МОЖЕ ДА ГИ СПРЕ!!!НИЕ 22 ГОДИНИ СТОЯХМЕ И СИ МЪЛЧАХМЕ, АКО СЕГА НЕ ВЪЗСТАНЕМ, НЯМА ДА ИМА СМИСЪЛ ОТ НАС, ОТ ГРАДА НИ , ОТ ДЕЦАТА НИ...ОБРИЧАМЕ СЕ САМИ - НА РЕТРОГРАДИЕ И ПРОВИНЦИАЛИЗЪМ...ПОМИСЛЕТЕ НАД ТОВА, ИМА ГРУПИ В НЕТА, КОИТО СЕ НАДИГАТ, НЕ СТОЙТЕ ПО КЪЩИТЕ СИ, А ИЗЛЕЗТЕ НАВЪН! ВАРНА УМИРА...СПОДЕЛЯЙТЕ ПОДПИСКАТА НА ПРИЯТЕЛИ И СЪБИРАЙТЕ ПОДПИСИ ...И ДАНО БОГ Е С НАС...


Гост

#94

2012-06-27 01:35

Законите трябва да се спазват от всички!

Гост

#95 Re: Re:

2012-06-27 05:33

#89: - Re:

Колко си прав да знаеш, само!!Следи темата в идните дни и ще видш какво чудо са сътворили  ГЕРБ във Варна, какъв октопод..


Гост

#96

2012-06-27 05:35

Трябва да се затвори червения площад и да се протестира.Няма нужда да се чака четвърти юли когато общинския съвет ще приеме ОУП.После иди го спирай чрез административния съд!!!

Гост

#97

2012-06-27 09:48

Съграждани, НИЕ допуснахме Варна да стане холдинг!
Варна да стана за варненци, но за трима, четирима!
Това писмо не е към Борисов, то е към НАС!

Гост

#98

2012-06-27 10:54

най-после някой да каже в прав текст истината, само се съмнявам, че един от тях ще дръзне да извади на гарвана око... Но хората не бива повече да търпят

Гост

#99

2012-06-27 11:58

Нали хвърчат куфарчетата от ТИМ към ББ...
Него го е6е за Морската градина на Варна !?!

Гост

#100

2012-06-27 12:03

Продължава да се ограбва и малкото което остана,а това е правено с труда на наште деди за благото на града.Подържам петицията и всеки който милее за Варна трябва да е подпише. Браво на Огнян Минчев