Открито писмо до премиера Борисов за Морската градина на Варна


Гост

#1

2012-06-25 10:54

Участвал съм в проектирането на съоръженията, благодарение на които е сегашният вид на брега на морската градина. Целта беше да се запази, а не да се създава зона за строителство. Не одобрявам проекта, който е направен с цел печалбарство, а не подобряване на урбанизацията. Освен това смятам, че промяната на системата на брегоукрепване крие сериозни рискове за бъдещето на плажа. Познавам кой и как е дал "съвети" - несериозни неща.

Гост

#2

2012-06-25 11:00

Дано, подписката не си остане глас в пустиня, както всички останали инициативи до сега, които се опитват да измъкнат Варна от лапите на руската мафия в лицето на ТИМ и подопечния им Кирил Йорданов.

Гост

#3

2012-06-25 11:20

Варна не може без Морската си градина

Гост

#4

2012-06-25 12:20

Още когато е била планирана Морската градина, всички частни имоти са били отчуждени, защото обществеността е разбирала, че паркът не може да бъде ничия друга, освен публична собственост. Днес ние, съвременниците и наследниците, трябва да защитим нашата прекрасна Морска градина от посегателство и унижожение! Защото точно това би се получило... Ако го позволим...

Подкрепям петицията и вярвам, че ще успеем!!!

Гост

#5

2012-06-25 13:13

АКО НЕ НИ ПОМОГНЕ ПРАВИТЕЛСТВОТО,ЩЕ ТРЯБВА ДА СИ ПОМОГНЕМ САМИ.МОРСКАТА ГРАДИНА Е ЕДИН ОТ СИМВОЛИТЕ НА ВАРНА И НЕ ТРЯБВА С БЕЗДУШИЕТО СИ ДА Я ОСТАВЯМЕ В РЪЦЕТЕ НА НОВОБОГАТАШИТЕ.

Гост

#6

2012-06-25 13:42

дано да обърнат внимание на общественото мнение,защото това популистко правителство досега според мен нищо съществено не е направило!

Гост

#7

2012-06-25 14:24

Текстът на петицията трябва да стигне до повече хора. Моля, пратете го до вашите познати. Така всеки, който обича Морската градина може да застане с името си в нейна подкрепа. Единственото хубаво нещо, което остана в България е природата. Нека не губим връзката с нея, нека я запазим.

Гост

#8

2012-06-25 14:37

НЕ на ТИМ

Гост

#9

2012-06-25 14:39

Стъпка по стъпка, ден след ден, обществото ни тръгва по пътя на активната гражданска позиция. Трябваха ни повече от 20 години за да осъзнаем, че сами трябва да отстояваме интересите си, че няма кой друг да го направи вместо нас.
Алчни и безпросветни предприемачи е имало и винаги ще има, както и корумпирани администратори и политици, готови да им предоставят за 30 сребърника цялото обществено богатство. Въпросът е как ние ги контролираме и доколко сме съгласни да се затворим във все по отесняващите миши дупки, които те ни отредили.

Демокрацията е възможност, а не даденост.Ако изберем активния път да отстояваме правата си като граждани, да мислим а не просто да вярваме на обещания, да протестираме обединявайки се а не да мърморим поединично - ще имаме силата и уважението, ще имаме собствената си страна обратно.
Гост

#10

2012-06-25 14:58

НЕ на тим!!!

Гост

#11

2012-06-25 15:36

Много добре написано...дано да има и повече хора,които да му обърнат внимание..а най-вече самият г-н Борисов

Гост

#12 Защо само до Почивка, а не до Евксиноград?

2012-06-25 15:45

Подкрепям и подписвам, но искам да попитам дали само на мен ми се струва, че паркът, поръчан на Антон Новак "по английски образец", е имал граници Вълнолома-Евксиноград, а не Вълнолома-Почивка, както се появява в писмото на г-н Минчев?

Гост

#13 Защото...

2012-06-25 17:03

...ние нямаме воля и сили да си го отвоюваме до Почивка, а какво да говорим до Евксиноград ... Но все пак, нека целта на борбата ни да е по-постижима!

Гост

#14

2012-06-25 17:13

Това е петата подписка, която достига до мен по предмета "Морската-Варна"... Готово!- Подписвам я! В същото време, аз вярвам повече в НЕВИДИМИТЕ ПОДПИСКИ! - Всички мои приятели, близки, познати, колеги, съседи, непознати, съмишленици, случайно разговарящи.... Знаят как мисля и ако желаят, ще уважат моето схващане. Същото е с всеки от Вас. Обществото определя посоката на своето движение, според своята духовна сила. По наличните събития можем да определим, не както пише в "Тайните протоколи" на нашите "управници", а извинете ме за обобщението, ще видим, именно, какво пише в нашите с Вас общи, интегрални съвести... Кой повече - кой, по-малко, всеки го е допуснал. Сега - нека всеки си изчисти обора, преди за започнем да се оплакваме. Нали? :) И така, Бойко Борисов - стани един от нас! - Ние ще се постараем да покажем най-доброто от себе си! Най-чистото, най-възвишеното, най-светлото! - Направи същото! Тогава ще заслужиш да бъдеш наш "първенец". Това е.
Organizator

#15 Re:

2012-06-25 17:26

#1: -

Дайте емейл - трябва ни информация от хората които са правели тези неща за да ги използваме да ги борим сега - или пишете на niki.marinov@gmail.com


Гост

#16

2012-06-25 17:28

Варна трябва да запази морската градина като парк, а не като квартал

Гост

#17

2012-06-25 18:06

Bel epok ,a ne mutrobarok...

Гост

#18

2012-06-25 19:18

Не до Почивка,а до Евксиноград.

Гост

#19

2012-06-25 19:48

Морската градина принадлежи на Черно Море! И Синя Варна!

Гост

#20

2012-06-25 20:32

Подкрепям Ви, нямам нужните юридически знания, но се радвам, че има и начетени нормални хора, не всичко е пари и имоти, дори и да ги имаш идва време когато не са ти ценни /някога, всеки ще го разбере /

Гост

#21

2012-06-25 21:44

Моля Ви се върнете ни морската г-н Митев и вашите началници, за които работите! Ние знаем, че сте сбирщина от филантропи и алтруисти и се радваме че ви има, но много ви молим направете поредния жест, както сте правили и преди, за нас долните проли!! Благодаря ви предварително! Искрено Ваш Идолопклоник! Дано Господ Ви възнагради за добите дела и запази място в рая! За вас и дечицата ви!!!!!!

Гост

#22

2012-06-25 22:09

Скъпи мои БЪЛГАРИ,имам чувството , че всичките публикации, дори и самите медии, вече се хващат за главата - трябва да се борим! Статията е прекалено КРАСИВА, ЧЕСТНА! Низки поклон! Лорина Тодорова

Гост

#23

2012-06-25 22:10

Как стигнахме до това положение.........

Гост

#24

2012-06-25 22:14

Преди повече от 65 години родителите ми, с бебешките колички са ни разхождали пеша до "Траката" и радееха Морската градина да е дотам... Днес Варна се разрасна, Морската градина и крайбрежната алея може да стигат до Евксиноград. А то сега до Делфинариума е трудно да се стигне... Морската градина е уникална, тя е национално богатство! Нека не я съхраним!

Гост

#25

2012-06-25 23:15

Роден и живял във Варна 25 години!