За равни права на пушачи и непушачи!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За равни права на пушачи и непушачи!

anjela

#126 Re: Re: За равни права на пушачи и непушачи

2012-10-18 18:51

я не говори глупости никой от нас не желае нито в едно заведение нито на една маса да бъде с вас.никой не ви кара насила да стоите около компания пушачи.ние сме граждани на тази държава плащаме данъци дори повече от вас.затова искаме да имаме свои заведения или зали където да не виждаме злобните ви физиономии.ако не се уреди този въпрос законно ще си търсим правата с всички сили и средства включително и гражданско неподчинение.повече от 3.000.000 пушачи сме какво си мислиш че ще се оставим да ни тъпчите няма да стане капиши?
венера

#127 Re: Re: Re: За равни права на пушачи и непушачи

2012-10-18 19:28

#126: anjela - Re: Re: За равни права на пушачи и непушачи

непушачите толкова нагли станаха че вече ни правят скандали дори в заведения на открито искат и там да не пушим.вече имах такъв случай описан е в предишните коментари.да на си мислят че света е създаден за тяхно удоволствие.ако са толкова тъпи цитирам още веднъж закона: "в летни ресторанти и кафенета които имат поне три отворени страни МОЖЕ да се пуши".да не си присвояват права които дори според този закон нямат.

николай василев

#128 Re: Re: Re: За равни права на пушачи и непушачи

2012-10-18 20:13

времето тече и работи за нас.до юли 2013 г. остават още 8 месеца.тогава ще попитаме гербаджиите и Бойко Борисов защо сме изгонени от заведенията.ние сме повече от 3.000.000 пушачи всеки от нас като си даде вота за кои да е други партии с изключение на ГЕРБ такава ситуация ще създадем че стой та гледай.можем да го направим интернет и кафенетата на открито са наши ще се организираме и ще предизвикаме краха на ГЕРБ.за тях да гласуват непушачите та да им се отблагодарят.Видов ден идва не го забравяйте!!
ПУШАЧКАТА

#129

2012-10-20 15:49

#125: - Re:

абеееееее вас кой ви принуждава да ни дишате дима???????????? защо не се поогледате малко какво дишате през цялото време,защото въздуха вече се вижда толкова е "чист" и после седнете да ни държите сметка.Колите, заводите не ви пречат така ли??? Ние сме ви главния проблем????????? Ми направете ни тогава една отделна димяща си държавица,че да можем да си пушим.Пък вие си стойте на "чист" въздух. Аман вече от такова двуличие!

асен иванов

#130 Re: Re: Re: За равни права на пушачи и непушачи

2012-10-20 18:14

хей фрешове я стига тук сте лъгали и заблуждавали че ние ви опушваме навсякъде.откато се помня във вегетарианските ресторанти,заведенията за обществено хранене,снекбаровете,кебапчиЙниците и сладкарниците никога не се е пушило и пушачи никога не са влизали в такива заведения или ако влезат не са пушили там.пушеше се само там където се сервира алкохол.какво се правите на великомъченици видите пушачите ви тровели.къде ви тровеха бе фрешове като в тези заведения не се пушеше?на вас не ви е до ресторанти вие там не се вясвате целта ви е да си изкарвате яда и злобата на някого.този кабинет прекалено много права ви даде,но и на тях скоро ще им видим гърба.казах!
методи ангелов

#131 Re: Re: Re: За равни права на пушачи и непушачи

2012-10-20 19:06

фрешове радоста ви да злобеете срещу нас няма да е задълго.четете това и после можете да се оплаквате на арменския поп:))))
http://economymagazine.bg/news/10780/1/1/Pak-ste-se-pushi-v-zavedeniyata.html
четете и се радвайте!!
anjela

#132 Re:за равни права на пушачи и непушачи

2012-10-25 16:50

nikol

#133 Re:за равни права на пушачи и непушачи

2012-10-26 12:00

вие не пушачите да не си мислите че аз съм си намерила здравето на улицата.как така ще излизам на улицата разгорещена по пет шест пъти по за 10 минути на адския студ.на другия ден ще съм си осигурила или жестока простуда, бронхит,бронхопневмония или още по лошо възпаление на белия дроб.защо вие не опитате това което предлагате на нас да ви видя как на другия ден ще легнете болни и то задълго.лесно ви е да давате съвети на нас.в офиса си пуша той е мой частен имот и никой няма право да влиза там непоканен и да ми нарежда да не пуша.а тези които проведоха мракобесния закон повече власт няма да видят достатъчно много сме пушачите за да ги накараме да загубят изборите догодина.тогава ще им напомним защо сме лишени от правото да ходим по ресторанти.
павел иванов

#134 Re:за равни права на пушачи и непушачи

2012-10-28 09:00

НЕПУШАЧИТЕ не искат на тях да им е добре, а на ПУШАЧИТЕ да им е зле! Толкова ли е сложно да се решава от собственикът на заведението дали да е за пушачи или непушачи. В заведенията за ПУШАЧИ непушачът да подписва декларация че има сериозен мотив да влезе и ще търпи последиците си. А в заведения за НЕПУШАЧИ е ясно че пушачът ще си подтиска навикът.
антония

#135 Re:за равни права на пушачи и непушачи

2012-10-28 19:46

Подхода "да забраним или да разрешим" е грешен. Защо трябва да се налага забрана за нещо, което половината ( а може би и повече) хора го правят? Трябва да се намери взаимно приемливо решение. А то, поне според мен е разделяне на заведенията на такива за пушачи и за непушачи.
Андрей Иванов

#136 Re за равни права на пушачи и непушачи

2012-10-31 12:00

така реагира Европа на заббраната.след Германия,Австрия,Белгия,Франция сега и Щвейцария.само нашите гербаджии се правят на по големи католици от папата.
http://radar.bg/bg/2012-09-23/article/2418576_%D0%9D%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B0_%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8_%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0_%D1%81%D0%BB%D0%B5.html?fixdate=2012-10-27
владимир петров

#137 Re за равни права на пушачи и непушачи

2012-11-01 13:16

не може на по голямата част от населението на държавата да се отнемат правата на граждани като им се налага забрана за посещаване на заведения.това е геноцид по статистика повече от 3.000.000 сме.

аман

#138 Re: Re:

2012-11-04 22:38

#19: Пушач - Re:

"Ние стоим на едно място, повече от 20 години." - не, ние устремно бягаме срещу себе си. По мои изчисления вече сме някъде към '53 година.

Ники

#139 Re:

2012-11-06 03:23

#7: -

И защо да си пуша сам? Ще пуша с приятели. А който не иска да усеща дима от цигарите ни - да не идва при нас.

Ники

#140 Re: Re:

2012-11-06 03:44

#29: Софи - Re:

Изобщо не съм съгласна с тази петиция. Когато имаше възможност заведенията да изберат дали да са за пушачи или за непушачи изведнъж се оказа, че почти няма заведение, където мога да вляза с двете си деца, включително сладкарници, ресторанти и пицарии.  В единия случай се забранява пушенето, в другия - достъпа изобщо на някого. Кое звучи по-дискриминативно?! Хайде, опитайте се да се поставите и на другото място преди да протестирате.

RE: И с какво точно хората, които пушат в едно заведение ви пречеха? Това, че си искала да миндилстваш по заведения? Или нямаше къде да оставиш изcpaнuтe oт тeб дeцa? К'ва майка си, ма, дето не можеш да направиш 200 г пържени картофи? Или пица на децата си, ма? Пуу, кви миндили са майки сега... , че и дискриминАТИВНИ.


Гост

#141

2012-11-06 15:53

Закона за тютюнопушенето в заведенията е напълно честен според мен и не нарушава правата на гражданите. Има причина пушенето да е забранено на обществени места и тя не е за да измъчва някой, който му се пуши. Мисля, че всеки интелигентен човек би разбрал нуждата от този закон в една европейска страна.
иван андреев

#142 Re за равни права на пушачи и непушач

2012-11-06 20:09

като не са ти ясни някои неща недей да пишеш глупости.тези европейски държави за които дрънкаш без да знаеш нищо вече този тъп закон го приосмислиха и под натиска на административния съд в Хамбург се върнаха на стария закон.а там където още не е отменен никой не го спазва.и не пиши че закона не нарушава правата на гражданите нарушава ги и още как.повече от половината население на България според закона няма право да посещава ресторантите.тези които не пушат няма какво да търсят в компания на пушачи.
anjela

#143 Re: Re: Re:

2012-11-07 08:22

#140: Ники - Re: Re:

недей така нахално да лъжеш никога в сладкарници,пицарии,вегетариански ресторанти и заведения за бързо хранене не се е пушило.никой не те пита съгласна ли си с петицията.конституцията ни дава право на протести и ние ще упражним това свое право.

евгени василев

#144 Re за равни права на пушачи и непушач

2012-11-07 14:33

Както непушачите се оплакват, че едва ли не са дискримирани, така и пушачите ще имат пълното право да кажат, че са дискриминирани, ако всички кръчми и ресторанти се принудят да въведат тотална забрана. Защо и откъде накъде? Видяхме вече, че във Франция един човек осъди държавата и си отвори заведение само за пушачи.в Германия собствениците на заведения подадоха искове срещу държавата за компенсиране на загубите от забраната и съдът в Хамбург отмени закона като противоречещ на конституцията.редно е самите собственици на заведения да решават дали да са за пушачи или не.как така някакъв си държавен чиновник ще се разпорежда какво да правят в заведенията си които смея да напомня са частна собственост.
ПУШАЧКАТА

#145 то ще си покаже....

2012-11-07 23:10

мария ангелова

#146 Re за равни права на пушачи и непушачи

2012-11-08 08:09

По експертни разчети, икономическите ефекти от забраната ще се изразят в над 228 млн.лв. по-малко приходи за държавния бюджет годишно, в т.ч.: над 12 млн.лв. по-малко приходи от осигуровки; над 60 млн.лв. по-малко приходи за бюджета от ДДС; над 144 млн. лв. по-малко приходи от данък "печалба".министър Дянков да намери начин да събере недостигащите суми от непушачите.не може зарад техните капризи да се увеличава дефицита в бюджета от това губим всички ние.
валерия иванова

#147 Re за равни права на пушачи и непушачи

2012-11-10 13:44

Капризите на непушачите са факт!Но не те са виновни!Виновни са онези,които не пропускат да налагат ненужни репресии и да разделят обществото на такива и онакива!Много им е удобно да се дърлим помежду си,вместо да се разправяме с тях!Както се видя 10 ноември не донесе свобода и щастие за хората,а само омраза и болка.Не само,че ни накараха всеки да намрази всеки,а ни карат да намразим и себе си.

Гост

#148 Re: Re:за равни права на пушачи и непушачи

2012-11-10 18:47

кирил георгиев

#149 Re за равни права на пушачи и непушачи

2012-11-12 10:57

и в Европа се усетиха че отидоха твърде далече със забраните.връщат старите правила за пушене в затворени помещения!!вижте това:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-10-11&article=427138
яна сидерова

#150 Re за равни права на пушачи и непушачи

2012-11-12 11:55

Хайде моля правителството да не се грижи за моето здраве.Правителството да вземе да се погрижи за моето финансово благосъстояние.Аз съм пушач не съм мърляч.Живота си е мой и той ми е единствен и ще го живея така както аз искам,а не така както ми налага правителството" грижейки се за моето здраве".От 20г насам съм финансово нещастна благодарение" грижите" на всички досегашни правителства.Аз съм свободен човек, живея в "демократична страна" и ако пушенето е нарушение на поредния абсурден закон то значи, че аз ще го нарушавам.