Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

антон

#4614 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Александър

2014-02-04 13:22

#4613: бивш пушач - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Александър

ааа значи в Англия всепак са се погрижили за здравето на своите граждани които пушат да бъдат на топло и да не ги разболяват насила.а така ли е в България пушач ли си вън на студа и се разболявай колкото искаш.затова заведенията са полупразни а пушачите се събират в домовете си или пътуват до съседите.по богатите си направиха частни барове и забравиха какво е това ресторант събират се там цели компании.мога ли само да ти задам един въпрос защо по празниците сръбските кафани бяха пълни и с непушачи щом като димът е вреден те какво търсят там.защо не си стоят в България да правят оборот на нашите ресторанти и без това в тях пушачи не отидоха да празнуват.

Отговори

бивш пушач

#4615 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Александър

2014-02-04 15:13:00

#4614: антон - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Александър

Мисля, че не съм се изразил ясно. Всъщност в Англия в някои кръчми/кафета дават възможност на пушачите ако искат да пушат докато се хранят/си пият кафето да го правят на маси отвън, около които има отопление. Естествено през зимата рядко можеш да видиш някой седнал навън, но опцията съществува. Аз не знам какво точно е сръбски кафан, но предполагам, че искаш да кажеш, че много българи са отишли да посрещат Нова година в Сърбия, тъй като там, за разлика от България пушенето в заведенията е разрешено. Сигурно е така. Но и много българи като мене са посрешнали празниците  в заведения в България за първи път от 10 години точно защото там вече не се пуши. Миналата и тази зима ми беше много приятно, че докато бях на ски (в България), не се налагаше да стоя затворен в стаята си в хотела както преди , защото извън нея не можеше да се диша.