Училището - щастливи деца, здрави учители и доволни родители!


Гост

/ #203

2014-08-27 22:55

С огрома благодарност за многото свършена работа и с огрома молба се обръщам към всички работили по петицията, както и към всички подписали я, към всеки човек- моля ви отворете всички училища за всички- за родители, учители и деца и стартирайте процес на взаимното учене(всички едни от други) и дружното творчество. Навсякъде, дори в петицията ви, "възрастните" са водещите и определящите. Време е всички да осъ-знаем, че сме АБСОЛЮТНО РАВНОСТОЙНОСТНИ. Та самите президенти, министри, доктори, професори, директори, учители и родители и множество деца все още имат да свършат мнооооого вътрешна работа по лечението си от причиненните им  щети от все още масово действащите модели. Полагането на основите във формирането на един човек, се случва от мига на зачеване до към втората-третата година(максимум), след това основата се затвърждава. Основата се полага в семейството, а не в училището. Семейството е средата на детето, а не училището. Аз самата съм дете на садисти, които са изживявали същото като деца, и техните родители, и техните...... Но като малка незнаех това и много други неща. Ако родителите са имали късмета да попаднат на добри родители, знаещи, постоянно учещи и безусловно обичащи се, както и децата си, поради което са се постарали да им помогнат за максимално добро "образование" и разгръщане на творческият им потенциал, то можем да си говорим за създаване на добри училища само за "децата". Уви не е това реалността на човечеството и от мноооооого години то се нуждае от училища за малки и големи заЕдно- без етикети, без названия, за-Едно, като АБСОЛЮТНО равностойностни!!!!!! И бебетата, и малките деца, и по-големите, всички е важно да бъдат внимателно усещани, чувани, уважавани, имани предвид, питани и да работят наравно с всички. От това се е нуждаело човечеството всъщност винаги. Всички формалности е ИЗВЪНРЕДНО СПЕШНО да изчезнат и човечеството да започне да учи, твори, спортува, живее заЕдно. Моля ви преразгледайте отново мноооооооого внимателно всичко написано в петицията. Прекрасно е, в правилната посока е, от мнооооооого години човечеството чака за това, но моля ви осмелете се да отидете още напред-директно в истината. Извънредно много ви моля. Това ще спести още мноооооого години "пробен период" и много страдание на деца и възрастни, които поради всички тези разделения по между си, не само не с заедно, но и си причиняват всякакви травми. А от това зависят ЖИВОТИ!!!!! Много ви моля. Благодаря ви. Пишете ми ако решите. Аз също ще ви пиша скоро с конкретни предложения. galiataneva@abv.bg  Сега се занимавам с това: https://www.facebook.com/events/1490866667825879/, моля елате ако можете или се включете когато можете и решите, с каквото решите. Преди малко научих за срещата ви в Пловдив и ще гледам да дойда. Поздрав!