Подкрепа на откритото писмо на Едвин Сугарев до главния прокурор


Гост

/ #467

2014-07-13 06:01

Подкрепата е видима, тя е повече от явна.Г-н Едвин Сугарев се бори години, години наред, но какво от това?!Ние не сме нормална държава, а географска територия на абсурдите, наречена България. Е, как тогава да търсиш справедливост, свобода, истина, в тази абсурдна територия?! То комай забравихме що за понятие бяха тези положителни морални качества! Та ми се чини, че по-правилно ще бъде абсурдната ни територия да бъде наречена Глупландия! И мен ме измъчва един въпрос - десетки, десетки години наред...Кога ще настъпи промяна на политическия модел? Кога най-сетне ще се събуди провинцията?!Колко петилетки още ще бъдат необходими? За да имаме развитие на образованието и науката, ново отношение към децата и младежта, истински модел на здравеопазване, без каквото и да е съмнение... Световните процеси текат наистина динамично, а географската ни територия "Глупландия" нехае..Но в същото това време, един кръжец от тарикати, потрива доволно ръце, черпейки дълбоко от кацата с мед...Но с големия черпак?! И това са внуците и правнуците на Бай Ганьо... А провинцията продължава да гледа и умува примирена! Тук сякаш Позитано е прострял дългата си ръка, хващайки в желязна хватка данъкоплатците, а гласоподавателите...то се знае. И страхът отново се завърна, а с него паралелно и гладът…та тук искам да кажа нещичко и за т.нар. журналистика, защото България продължава да слиза надолу в класациите за свободата на медиите…Писа се достатъчно по темата, нали? Но какво от това? И да допълня нещичко:Блажени нищите духом, защото тяхно е царството вестникарско..(Евангелие от Матея,5:3)