Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

/ #1299

2013-02-24 12:17

Аз също съм пушач. "Пристрастена" към никотина ( за съжаление), прочетох в няколко коментара, как едва ли не или направо буквално си беше написано, че пушачите сме наркомани. Еми хубаво, такива сме, пуша от около 3 години, преди това бях абсолютно против и си се чудех, ама как така този или онзи не може да издържи без да пуши, толкова ли е трудно.....еми трудно си е...факт е. Факт е, че има хора-непушачи, които са настроени доста негативно(такива и коментари прочетох)направо някои сигурно открито си ни мразят. Съгласна съм, че има хора, които си пушат и не се съобразяват къде са , с кого са, пречат ли на някой. В последно време, обаче ( преди протестите, оставките и тн.) тази тема беше толкова нашумяла, че направо ми писна. Слушах и четох доста дебати и статии. И въпреки, че съм пушач, си направих равносметката, че тези, които за против забраната нямат никакви аргументи, нищо....Може ли да излезе с аргумента, че заведенията са празни и виновна е забраната....ама къде са празни заведенията...В София не виждам да са, а ако е спаднал оборота, еми.... в момента причината е на дневен ред, изключителните ниските доходи, направо мизерията на някои българи. Някой ще каже, ама имаш пари за цигари...еми имаме нали сме "наркомани", нужни са ни. В крайна сметка - Подкрепям забраната за пушене на закрито. Подкрепям я, защото аргументите, че здравето е най-важно и че може да изтраеш известно време без цигара, а ако не можеш винаги можеш да излезеш и изпушиш една, без да пречиш да другите, победиха.