Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

йордан дичев

#6

2012-12-05 13:30

Трудно е да водиш дискусия с хора, които са водени единствено и само от наркотичната си зависимост към определена сусбтанция. Те имат криво разбиране за права, а за задължения да не говорим. Определно тяхно право е да пушат, но не и да тровят. Никой не ви забранява да се тровите, да тровите децата си в къщи или в колата, да им давате лош пример, да налагате слабостите си в обществото, но поне не тровете пряко хората, които са излезли да вечерят, да танцуват или просто да социализират.

Отговори


Гост

#114 Re:

2012-12-07 13:38:15


Гост

#118 Re:

2012-12-07 14:07:00

#6: йордан дичев -

Напълно съгласен. Да спориш с пушач е като да спориш с наркоман в абстиненция.


Гост

#154 Re:

2012-12-07 21:04:51

#6: йордан дичев -

След 22.00 ч. не е полезно да се тъпчеш.....А,не знаех,че на пиянйету му викали "СОЦИАЛИЗАЦИЯ".....още ме боли главата от снощното социализиране,може да е от цигарите!

Тони

#162 YES

2012-12-07 22:13:50

#6: йордан дичАбсолютно вярно,,

KS

#173 Re:

2012-12-08 00:05:06

#6: йордан дичев -

Също така е трудно да водиш дискусия, с хора, които са водени единствено и само от ограничения си мироглед и малоумие.

Следващата забрана е алкохола, бивши пушачи има много но бивши алкохолици  - нито един. А с тези полово предавани болести и една наредбичка за сношенията ще дойде съвсем на място. Ей такива ми ти работи...малоумници.

Д.

#191 Re:

2012-12-08 16:45:11

#6: йордан дичев -

А би трябвало да им бъде забранено да тровят децата си!

Иван Петков

#299 Re:

2012-12-10 17:17:32

#6: йордан дичев -

Трудно е да се води дискусия с човек, който си е затворил мисленето и най-малкото, убеден съм, не е пушач и не може да разбере другата страна. Наскоро спрях цигарите. И въпреки това съм против глупавия ви здравен фундаментализъм. Нека не се пуши в зеведения, където хора се хранят. Но барове, след 22 часът, спокойно би следвало да е разрешено. Или ви е много готино като отидете и няма никакви хора в любимото ви заведение. В РокИт, например, имат страхотна вентилация и цигарен дим никога не се е усещал. Сега всички пушат навън на студа, а вътре е по-празно от всякога.

Освен това не знам кой си води децата в барове, след 22, където се сервира алкохол. Толкова пък да пречи на социализирането вии, сигурно и алкохолиците могат да ви пречат като се развилнеят и изпопребият в заведения или извън тях. Пушачите просто си пушат.

Трябва да има и баланс.

Лозков

#368 Re:

2012-12-11 12:44:18

#6: йордан дичев -  

 Аз не съм пушач, но искам да кажа, че уважавам тяхното мнение и преди просто си избирах заведенията където ходя аз и децата ми и мисля, че не е проблем да се пуши, но да плащат повече и толкоз.

ГОСПОД

#572 Re:

2012-12-12 14:54:41

Хайде без мелодрами. Убеден съм, че повечето от Вас ползват ежедневно превоз под формата на лично МПС или обществен транспорт. Защо не направите петиция да бъдат забранени? Слепи ли сте за облаците дим или внезапно губите обоняние, когато точно на Вас Ви трябва този превоз? 
Ползвате ли дезодоранти? Стига бре... А за дупката в озоновия слой да сте чували и последиците от аерозоли?
Мога да Ви дам десетки такива примери, но го намирам за излишно. 
Когато човек не харесва дадено място просто не го посещава, нали знаете? Искате пушачите да не Ви натрапват дима, а защо по дяволите смятате, че Вие трябва да им натрапите Вашето присъствие? По-хора ли сте от тях?Наркотична зависимост? Краставици на таркалета. Самите Вие според гореописаните примери проявявате будно гражданско съзнание и изригвате в борба за права, само КОГАТО ВИ ИЗНАСЯ!
Ако случайно не съм прав - докажете ми Вашият здравословен за Вас и майката природа живот и обещавам не да спра да пуша, а да Ви подкрепя с пълни сили. Един глас в повече нищо не е, но това ще Ви е само оправданието. Жалка родна картинка... Петиции и правда по интереси. Пфу!


Гост

#920 Re:

2012-12-13 15:39:26

#6: йордан дичев -

Pushachite da dadat pravo na nepushachite.ne badete egoisti nai dobriqt varqnt e da ima zali za pushachi i ne pushachi.Taka nikoi ne e oshteten,kato iskate da tancuvate i vecherqte bez tiutiunev dim sqdate v zalata za nepushachi .

Гост

#929 Re:

2012-12-13 16:15:54

#6: йордан дичев -

Нали затова собствениците на зеведения инвестираха по ''5 000 - 30 000лв'' за направата на ''кафези'' в заведенията за пушачи, иначе казано разделят заведенията на пушачи и не. Е какъв беше проблема тогава не мога да разбера. Освен че частта за пушачи е пълна, а тази за непушачи е на 30 - 50% капацитет. Какъв е проблема всеки да има право на избор: ''Дали да се трови или не...'' Много ме дразните непушачите, че сте толкос нервни и се се месите в работата на пушачите - зами запали една цигара и се оспокой малко, пък по кафетата сядаш при непушачите и това е. Съжалявам ако съм те обидил по някакъф начин, но това е което мисля. Мисля че всеки има право на избор за себе си - така или иначе само това ни остана: алкохола и цигарите.


Гост

#977 Re:

2012-12-13 23:27:23

#6: йордан дичев -

никой не те кара да се тровиш при нас има зала за непушачи

Сандьо

#1160 Re:

2012-12-17 13:34:13

#6: йордан дичев -

Кратко и ясно го е обяснил г-н Дичев. Моля всички хленчещи и мрънкащи нарк.. пардон, пушачи да го прочетат.

Кристина Стаматова

#1474 от един пушач

2013-05-28 13:52:18

#6: йордан дичев -

Аз съм категорично против пушенето в обществени заведения, въпреки че съм пушач. Да съм пушач е мой избор, за който съм поела отговорност. Но г-н Дичев, вие май не разбирате какъв е проблемът с "промяната на режима за тютюнопушене". Проблемът е свързан с интереси, които не са на пушачите; Проблемът е лобистки, корупционен и няма отношение към пушачите, а към собствениците на заведения, които се надяват че ако се пуши вътре ще им се увеличи оборота. Първо, в много нощни заведения така или иначе си се пуши и сега. Второ, проблем с оборота не се решава с разрешаване на пушенето, а с увеличаване на доходите на населението и разнообразието на предлагането. Трето! Трето и последно, този казус само показва нашите "народни" представители чии интереси защитават. Та, вие за чии права и задължения говорите?

Желая ви приятен ден,

SiSoN

#1527 Re: Точно така! Браво!

2013-05-28 14:30:49

Плаж на бара

#1951 Re:

2013-05-28 21:35:19

#6: йордан дичев -

Дичев ,да не забравиш службата в адвентиската църква,че Гешанова ще ти се кара:)


Гост

#1959 Re:

2013-05-28 21:49:50

#6: йордан дичев -

Много добре казано!

...

#2552 Re:

2013-05-29 20:53:45

#6: йордан дичев -

Трудно е и да водиш с хора, които винаги те са прави. Не можеш да кажеш кой как да гледа децата си и как да ги възпитава. Възпитавай твойте както искаш, за останалите нямаш право да говориш! Всеки има право на глас в крайна сметка, успех в начинанието.


Гост

#3136 Re:

2013-06-01 11:19:41


Гост

#3203 Re:

2013-06-02 15:42:33

#6: йордан дичев -

Много точно казано!


Гост

#3386 Re:

2013-06-04 10:38:25

#6: йордан дичев -

+1
Моля, всички наркомани (пушачи) да го прочетат внимателно.