Не на премахването на Информатиката и ИТ в средното образование

Quoted post

Учител 5

#11 Re: Re:

2013-12-10 18:34

#9: Учител по ИТ и Информатика - Re:

Кой компетентен информатик ще отиде в училище, за да взима заплата от 500 лева, при положение, че в частната сфера такива специалисти взимат по 2000 лева. Това е всеизвестен факт и на директорите, и на инспекторите, затова се случва тази пародия в училищата - например бивша учителка по трудово на 60 години да преподава теми като "Обхождане на граф. Алгоритъм на Дийкстра"?!?  Да не говорим, че по тези учебни предмети класовете се длеят на групи. Справедливо ли е тези колеги да работят с по 10-15 деца, а останалите да сме с по 30 ученика в клас. По принцип съм за учеличаване на часовете по информатика и ИТ, но САМО ако се водят както трябва и от когото трябва!

Отговори


Гост

#16 Re: Re: Re:

2013-12-10 21:29:31

#11: Учител 5

Колежке/колега/,като толкова много завиждате на преподавтелите по ИТ,че делят на групи класовете, защо не пробвате  Вие с 30 деца да водите часове в компютърна зала с 10 компютъра.Сигурна съм,че не бихте се  справил/а/.Да не говорим,че в много учелеща вече е практика да не се делят по-малките класове,например от 20 деца.

Пепи

#19 Re: Re: Re:

2013-12-11 06:27:24

#11: Учител 5 - Re: Re:

Ами който вживее в провинцията например, големи заплати и ИТ фирми няма навсяккъде. Вместо да пишете че това не е сериозно или онова по-добре се замислете, че трябва да се промени системата и който не става за учител да не работи там. Ама е много сложно, докато директорите си правят каквото искат.


Гост

#34 Re: Re: Re:

2013-12-12 06:18:20

#11: Учител 5 - Re: Re:

Ще Ви задам въпроса:Вие защо сте учител?Какво търсите в училище за 500лв?Не предполагате ли поне или не проумявате,че работа за инж. няма.Може много от информатиците да са инж. и да обичат професията на учители.Обичат да работят с младото поколение и да създават кадърни бъдещи кадри.Явно вие ходите само за стаж на работа и сте озлобена към света.Може би сте и компютърно неграмотна щом имате такова мнение.Умението за работа с компютър не е само facebook.Това е работа с office продукти.Съжалявам ви.


Гост

#44 Re: Re: Re:

2013-12-13 15:28:49

#11: Учител 5 - Re: Re:

Не знам по какво сте учител,но сте срам за професията.Класовете се делят на 10-15 ученика,за да може всяко дете да работи на индивидуален компьтър.Децата трябва да знаят да работят на всияки програми.Това че някъде са назначили неправомерно на работа  не специалисти са единични .90% от учителите по инф.са завършили инф. и математика,а друга голяма част са инж.Аз съм компютърен  инж. и обичам работата си на учител по информатика и инф.технологии.Обичам да работя с ученици  и не ме е срам от професията си на учител.

Ученик

#55 Re: Re: Re:

2013-12-14 21:37:46

#11: Учител 5 - Re: Re:

Ученик съм и не ви подкрепям! Не е лесно да ходиш от монитор на монитор и да обясняваш на всеки ученик поотделно едни и същи неща! Аз съм от Силистра и училищата не разполагар с пари както във Варна, Пловдив, София, Бургас,... В стаито по ИТ нямаме проектори чрез които да ни обясняват! Друго е да обясниш задача по Математика на дъската :)

Аз съм ЗА изучаването на ИТ и Информатика като ЗП, ЗИП, СИП! Надявам се дори и да ги увеличат, защото за 1 час седмично не може да се научи абсолютно нищо!!! Урок ли ще се преподава или ще има практически упражнения?