Петиция за достойни стипендии в ПМГ "Проф. Ем. Иванов"- Кюстендил


Гост

/ #8 Re:

2013-04-12 16:52

#7: L -

Определено съм съгласна с теб, ученико! Факт е, че в това училище (както и в много други, предполагам) ако не седнеш сам да си учиш вкъщи и да се готвиш за определените предмети, няма да научиш нищо от самите учители. Рядко се намират преподаватели, които пишат оценките според знанията на даден човек. Има толкова комплексирани подобия на учители, които пишат оценките според това дали харесват някого или не. Когато видят амбициозен ученик/човек, какъвто те никога не са били, гледат да го смачкат от позицията на силата, която имат в лицето на дневника. Не може да бъдат поощрявани хора, които не стъпват на училище, които прояват неуважение към училището, не носейки униформа, които преписват системно. А тези, които наистина имат амбицията и знанията да бъдат мачкани. Не мога да се съглася, че наистина всички учители са силно възмутени от т.нар. унижение на учениците от тези стипендии. ПМГ е пълно с учители, които не знаят защо са там и какво всъщност правят. Дай й на едната "учителка" клюки и така може да мине целият час, без дори да си отворил учебника. Но следващия път претендира, че проблема е в учениците, а не в учителите. На мнение съм, че "учителите" в ПМГ са се самозабравили. Правят толкова неуместни реплики спрямо учащите, които ако се намери някой да алармира, веднага биха загубили работата си. Училището пропада толкова много заради неспособните учители в него. Не казвам, че 100% от тях са такива.
Но аз не съм на мнение, че заради некадърните преподаватели трябва да се ощетяват учениците. Всеки трябва да получи това, което заслужава.