Подписка против лицензирането на счетоводителите

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка против лицензирането на счетоводителите


Гост

#76 Re:

2014-02-16 22:21

#9: Кирил Софийски -

Много сте мил Г-н Софийски :(  Майка ми точно за вас питаше!!!

 


Гост

#77

2014-03-11 06:30

В нашата държава само се говори за облекчаване на бизнеса . Действията показват друго.

Гост

#78

2014-03-17 07:09

Тази сутрин по БТВ стана ясно , че разузнавач висока степен в МВР се става без да се изисква образование за това ,без стаж ,т.е. който не е кандидатствал той няма да може да стане!Депутатите са без висше образование ,дори имахме Премиер пожарникар!България е абсурдна държава и никога няма да стане нормална!
ловец

#79 Re: Много правилно. Лошото качество - вън от съставителите на отчети. Намен работник и като се научи

2014-03-17 11:33


Гост

#80

2014-03-17 14:31

Предлагането на знания, умения, компетентност, професионализъм и т.н. на един свободен пазар се регулира от самия пазар. Няма нужда от административни пречки.

АЗ

#81 Re:

2014-03-17 14:36

#3: Кирил Софийски -

Абе шебек, не се ли сещаш кой ще те лиценцира


Гост

#82

2014-03-18 05:25

Излиза,че трябва да даваме ненужни пари на хора,които не заслужават.

Гост

#83

2014-03-18 06:19

Само един пример: Одитор ме питаше как така кредита на с-ка 302/Материали/ не ми е равен на д-та на с-ка 601 /Разходи за материали/

Гост

#84

2014-03-18 13:08

Корупция, картелиране и парцелиране на професията. Колко семейства ще потеглят към терминал 2 още?
Дръзка

#85 Re: по принцип това многоточие накрая не заслужава отговор, но:

2014-03-18 13:51

#3: Кирил Софийски -

Защо смяташ, че с лицензирането, ще ти отвеят боклука от качественото?

Ако смяташ така, можеш да погледнеш какво се случва с всички професии, които имат задължителни опреснителни изпити на 5 или по- малко години- професионални шофьори, архитекти и др.

Случващото се там на тези изпити е под всякаква критика в унисон с мотото "Да дадем едни пари, на едни хора, за да ни пуснат"


Гост

#86 Re:

2014-03-18 15:06

#11: -

ИДЕС остават без работа ,това е причината да искат лицензи. Фирмите със задължителен одит намаляват всеки ден ,защото бизнесът в България  е ликвидиран ,по-точно в провинцията най-вече!


Гост

#87

2014-03-18 16:30

Нали сегашното правителство обеща по-лека административна тежест за бизнеса с премахване на стотиците излишни лецензи, глоби, такси и непрекъснати промени, които вместо да облекчават нашия труд и финансова тежест, правят обратното.Писна ми от проба-грешка и всякакви лобита. Против съм лицензирането на един занаят, който със съответната диплома и ЗС е достатъчно регламентиран. От тук на татък пазара преценява конкретния счетоводител извършва ли качествена услуга или не. Съгласно законите на България той носи достатъчно отговорност за подписа си, както пред държавата, така и пред неговия клиент.

Гост

#88

2014-03-18 19:01

безумници !!!

Гост

#89

2014-03-19 07:03

ТОВА Е ПЪЛНО БЕЗУМИЕ ...........

Гост

#90

2014-03-19 09:15

Като лицензират депутатите и министрите, чак тогава мога да се съглася да ме лицензират и мен.
Дръзка

#91 Re: Re:

2014-03-19 14:31

#86: - Re:  

 Да така е.  Не толкова, защото бизнесът е ликвидиран, а защото ще се хармонизираме с ЕС до 2 години, и фирмите за задължителен одит чуствително ще намалеят, поради вдигане на прага, съответно много одитори ще останат без досегашните си доходи и отсега лобират за въвеждане на регламентирани такива със закон. Не смятам, че една атестация с нещо ще ме затрудни, но ще подпиша петицията, точно защото съм против легализирането на рекета.


Гост

#92

2014-03-20 09:44

Ако се приеме,че лицензирането е обосновано, то висшето икономическо образование, излиза че е без всякаква стойност.Претендирам, че имам професионален опит,като главен счетоводител и ръководител на счетоводно предприятие с над 30 години .

Гост

#93

2014-03-21 05:05

Поредната простотия, само се чудят как да се съсредоточи в определени ръце правото на работа и скубане на хората, защото за да се работи като счетоводител вероятно ще се иска заплащане от имащите лиценз. Ами те са пак "НАШТЕ" дето да печелят, за съжаление.Не ми ограничавайте правото на работа. То по тая логика мае е все едно дали си завършил или не образование.
николова

#94

2014-03-21 17:27

В действащия Зсч достатъчно добре са посочени изискванията към съставителите на отчети. По-скоро трябва да се наблегне на финансовата и наказателна отговорност за лица, които са подписали отчет без да имат това право или лица, които имат права, но са се подписали под неверни данни.
Аргумент в подкрепа на петицията е факта, че вместо да се облекчава микро, малки и средния бизнес коментираното лизензиране само ще го затрудни.
Подписвам петицията , защото съм против легализирането на рекета.
Емилия Йолова

#95 Re:

2014-03-23 06:57

#1: -

подписвам петицията против лицензирането на счетоводителите

Емилия Йолова

#96 Re:

2014-03-23 06:59

Sastavitel na GFO

#97

2014-03-23 19:36

Не може счетоводители с 25-30 годишен стаж да ги задължиш да се явяват на някакъв изпит / независимо какъв е той/ за някакъв абсолютно ненужен лиценз.Защото това ще е лист хартия срещу заплащане, която няма да повиши знанията,уменията и най-вече ОПИТА!!!




Съставител та ГФО
Гост

#98

2014-03-24 09:17

ТОВА Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕЧЕСТО И НЕКОРЕКТНО ОТНОШЕНИЕ КЪМ НАШАТА ПРОФЕСИЯ,КОЯТО СМЕ ГРАДИЛИ И УСЪВЪРШЕНСТВАЛИ ГОДИНИ НАРЕД.ОТНОВО В БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА СЕ ОБЛАГОДЕНСТВАТ ОПРЕДЕЛЕН КРЪГ ОТ ХОРА.СПОРЕД МЕН ТОВА СЕ ПРАВИ ЗАРАДИ ОДИТОТОРИТЕ СЛУЧАЙНО ДА НЕ ИМ НАМАЛЕЯТ ДОСТА ГОЛЕМИТЕ ПРИХОДИТЕ.НЕ СТИГА че се сблъскаме с нелоялна конкуренция от данъчни и други лица, които съставят отчети в конфликт на интереси И НЕОБМИСЛЕНИ ЗАКОНОВИ ПРОМЕНИ,КОЯТО ЦЕЛ ИМ Е ДА НИ ОБЪРКАТ,ВМЕСТО ДА НИ УЛЕСНЯВАТ,АМИ И ТОВА РЕШЕНИЕ,което няма нищо общо с новата счетоводна европейска директива. Да припомним, че целта на Директива 2013/34/ЕС е намаляването на административна тежест на малките и средни предприятия и облекчаване на тяхната отчетност.С ДВЕТЕ РЪЦЕ СЕ ПОДПИСВАМ!!!

mitkoa

#99

2014-03-24 14:55

Голямо реване.В същото време професията толкова се е обезценила и е толкова подценявана, че чистачките в офиса взимат същите пари.Не вярвате ли? От днес в jobs.bg. Една и съща фирма, 3 обяви:

Ref.No: 004
Описание и
Изисквания: ФИРМА НАМИРАЩА СЕ В КВАРТАЛ БАНИШОРА ТЪРСИ СЧЕТОВОДИТЕЛ С ОПИТ. ФИРМАТА РАЗВИВА ДЕИНОСТ В СФЕРАТА НА БЪРЗОТО ХРАНЕНЕ.
Месторабота: София / България
Заплата: 500 BGN (Нето)

Описание и
Изисквания: ФИРМА ТЪРСИ ДА НАЗНАЧИ РАБОТНИК В КУХНЯ ЗА НОЩНА СМЯНА . КУХНЯТА СЕ НАМИРА В КВ. БАНИШОРА. РАБОТНОТО ВРЕМЕ Е ОТ 20:00 ДО 06:00 ПЕТ ДНЕВНА РАБОТНА СЕДМИЦА.
Месторабота: София / България
Заплата: от 450 до 550 BGN (Нето)

Описание и
Изисквания: ФИРМА ТЪРСИ ДА НАЗНАЧИ ГОТВАЧ ЗА КЕТЪРИНГ ЗА НОЩНА СМЯНА . РАБОТНОТО ВРЕМЕ Е ОТ 20:00 ДО 06:00 ПЕТ ДНЕВНА РАБОТНА СЕДМИЦА.
Месторабота: София / България
Заплата: от 850 до 1250 BGN (Нето)

Ето дотам докараха професията някои, които името не могат да си напишат без грешки и други, които се правят бизнесмени.
Човек, получаващ 500 лв в София, не може да му се има доверие.Та тоя човек няма пари да си купи държавен вестник бе.Какво чете тоя човек, как си опреснява знанията, как се запознава с промените, с новите неща?
капитал 2 лева

#100

2014-03-25 18:51

Усилено коментираме тука и в други форуми като одитинфо и кикинфо предложенията на ИДЕС за лицензиране на счетоводителите. Винаги във всеки спор, обвинение, дело се изслушват и двете страни. Оставам с впечатлението , че тука се надига бунт против мерки на ИДЕС, за които ИДЕС и дума не проронва - има ли ги, няма ли ги. Защо ИДЕС мълчи ??? Този въпрос все по натрапчиво ме занимава и ме кара да мисля дали не сме тръгнали на кръстоносен поход срещу неизвестен извършител ? Или просто нещата са предрешени ?