Подписка против лицензирането на счетоводителите

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка против лицензирането на счетоводителите


Гост

#26

2013-12-17 08:29

Подкрепям петицията! Нужно е обединение на работещите счетоводители, което да ни отстоява интересите. За всеки има място под слънцето.
Подстрекател

#27 Re:

2013-12-17 08:58

#24: -

Това пък защо???

Нямаш право, не съставяш, да си ги съставя сам.


Гост

#28

2013-12-17 11:51

Поредната глупост в тази държава,насочена срещу малкия,обикновения човек-лицензи,такси,таксички....А на одиторите все не им стигат фирми...Всичко що е счетоводител трябва да е втехни ръце и да им плаща!!Хайде,засрамете се!
някоя

#29

2013-12-17 12:49

По време на криза само глупости се мислят!Нека одиторите да поработят като счетоводители и тогава да видя тяхното мнение!Престанете с тази корупция!

Гост

#30

2013-12-17 17:38

Здравейте, мисля, че аргумет в подкрепа на тази петиция е факта, че вместо да се облекчава микро, малкия и средния коментираното лицензирането само ще го затрудти.Неминуемо ще се оскъпи услугата за изготвяне и подписване на баланси, отчети и т.н..Одиторите, ако нямат работа винаги могат да се откажат от лиценза си на одитори и да работят като счетоводители.За съжаление граждански контрол следва да има върху тяхната работа като одитори, защото те са тези които заверяват отчетите на Банките и Монополистите без да сезират съответните контролни органи за злоупотреби и схеми за източване.

Гост

#31 Re:

2013-12-17 17:46

#9: Кирил Софийски -  

 Благодаря, майками е на 80 години и вероятно много ще ти се зарадва! Не обиждай Тройкаджийте, те са истински знаещите според Професорския елит. Нищо не учат и пак знаят за тройка. Вие сигурно и за толкова незнаете за да имате нужда от лиценз за да се доказвате. Ние счетоводителите сме на изпит Всеки ден и не сме гладни одитори.

Илиян Атанасов
Гост

#32

2013-12-18 08:25

Точно определение за гражданско общество няма. Има хиляди такива и аз съм си избрал това: "Гражданско е обществото, където законът се явява само като трето лице и само в случай, че са нарушени правата на едно лице от действията на друго". Противното се нарича административно създаване на обществени отношения и нашето общество категорично отрече тази система още през 1989 г. В случаят съм подкрепил петицията т.к. има явно и грубо нарушаване правата на цяла гилдия в интерес на ограничен кръг частни лица.


Гост

#33

2013-12-18 08:40

След като има изискване за образователен ценз и стаж на счетоводител, защо е необходимо и тази дейност да стане олигархична и всички да работим за "определени кръгове" ? Връщаме се години назад в развитието си .
Люба Данаилова

#34 Re:

2013-12-18 09:55

#3: Кирил Софийски -

Бих казала, че пазарът сам по себе си отсява качествената от некачеставената услуга. Също така не смятам, че трябва да бъда оценявана от хора, които са ми преки конкуренти в професията и нямат никакъв интерес от професионалното ми развитие. Да не говорим, че биха получавали приятни суми от всички, които не преминат (което е доста субективно) или не се явят на този изпит.


Гост

#35

2013-12-18 14:14

Не знам дали целта на лицензирането е изземане на бизнеса от одиторите. Против съм по други причини- това ще оскъпи услугите ни и ще доведе до ново разрастване на сивата икономика в бизнеса.

Гост

#36

2013-12-18 18:15

Всяка промяна от такъв характер, когато позволява по един разумен начин на множеството упражняващи занаята, чрез който си вадят хляба да се пренастроят, така че да могат да продължат да упражняват занаята и да си изкарват прехраната за себе си и близките си, би била приета много по лесно и закономерно.

Гост

#37

2013-12-19 08:40

Счетоводител съм с доста богат опит.
В практиката ми досега се оказва ,че главните счетоводители , редови счетоводители ,обучаваме одиторите ,независимо от коя компания са !Лично аз не считам ,че получаването на диплома за одитор е гаранция за знание!Освен това разходите за тази гилдия са много големи.Фирмите плащат огромни суми за нищо на практика.По скоро трябва да се приеме законодателство,което да разрешава одит да се прави по избор, но не на всяка цена и под някакви условия.

Гост

#38

2013-12-19 10:52

По принцип съм ЗА лицензиране на професията, но не и по този начин, чрез допълнителни изпити и периодични обучения. Това ще е напълно субективен акт на лицензия.Лицензиране може да се извърши и според критерии за ценз и образувание на практикуващите счетоводители.

Гост

#39

2013-12-19 11:30

Не считам, че ИДЕС е институцията, която трябва да провежда лицензирането. Така се губи независимостта и равната отдалеченост на проверяващите одитори спрямо счетоводителите и съставителите на отчети. Създава се висок риск от възникване на конфликт на ентереси.

Гост

#40 Re:

2013-12-19 12:06

#1: -

НЕ ПОДПИСВАЙТЕ !!!!

счетоводител

#41 Re: Re:

2013-12-19 12:17

#40: - Re:

И защо да не подписваме, бихте ли изложили сериозни доводи против тази петиция

Тодорова

#42 Re:

2013-12-19 15:00

#39: -

Съгласна съм да има лицензиране, но не по предложеният начин и не от ИДЕС.


Гост

#43 Re: Много Възмутена

2013-12-19 17:10

#3: Кирил Софийски -

Много ми е интересно, при положение, ако някои претижават международен сертификат, като например от AССА и той ли е в числото на боклука !?! И тези, които имат защо трябва да се сертифицират отново в ИДЕС!?!


Гост

#44 Да живеят одиторите

2013-12-20 09:09

#9: Кирил Софийски -  

Явно не само сте невъзпитан,но и не знаете нищо за  работата на счетоводителите. При лицензирането кой ще работи за експерт счетоводителите? Считам,че пазарът сам отсява некомпетентните и некачествени колеги.Лицензията е предпоставка за корупция и допълнителни средства които ще изтичат от  изтънелият джоб на българина.Одиторите трябва да са в помощ на счетоводителите,а не да бъдем противопоставяни един на друг. 


Гост

#45

2013-12-21 13:43

Нямам пари за изпити за лицензиране.Какво правим тогава???

Гост

#46

2013-12-21 15:35

Не ми се вярва сумата за комисионно за взимане на изпита да е толкова голяма 80 000 ЕВРО
Мисля че малко хора я имат.

Гост

#47

2013-12-21 18:10

Рано е още за лицензи.Малкият и среден бизнес е нестабилен.При изискване на лиценз сивия сектор ще се увеличи и в хазната няма да влизат никакви приходи.


Гост

#48

2013-12-22 07:29

Това е пълна простотия!
Тези "одитори" са нищо повече от пълни лентяи - като знам за пари как "заверяват" - без коментар. Не съм съгласен аз да изнасям целия труд, а те на готово само с един подпис да прибират всичко.
Против съм. И дано тази глупост да не се приеме - аман от лобиране.

Гост

#49

2013-12-23 16:13

ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО Е ,ЧЕ ПЕРИМЕТЪРА НА ОДИТОРИТЕ СЕ СТЕСНЯВА И ТЕ ПРЕДПРИЕМАТ СТЪПКА ДА ОГРАНИЧАТ НЕЧИЕ ДРУГО ПРАВО ОТ БРАНША ЗА ДА ЗАПАЗЯТ СВОЯ ПЕРИМЕТЪР.АЗ ПИТАМ КАТО СЧЕТОВОДНИТЕ ОТЧЕТИ СЕ ЗАВЕРЯВАХА И В СОЦИАЛИСТИЧЕСКИТЕ ГОДИНИ - ТОВА ИЗБЕГНА ЛИ ИКОНОМИЧЕСКАТА КРИЗА И МИНАЛА И НАСТОЯЩА - ОТГОВОРА Е: НЕ!И ТОВА Е ТАКА ,ЗАЩОТО ТЕ НЕ МОГАТ ДА ВЛИЯЯТ НА РЕАЛНИТЕ ИКОНОМИЧЕСКИ ПРОЦЕСИ, А СЪС СВОЯТА УСЛУГА ДОПЪЛНИТЕНО УТЕЖНЯВАТ РАБОТАТА НА МАЛКИТЕ ФИРМИ ПРЕДИМНО,НЕОБОСНОВАНО Я ОСКЪПЯВАТ И УСЛОЖНЯВАТ.НЕ СЛУЧАЙНО И ЕВРОПЕЙСКАТА ДИРЕКТИВА СТЕСНЯВА ОБСЕГА ИМ НА ЗАВЕРКА ИМЕННО ЗАРАДИ ПОШЛИЯ ХАРАКТЕР НА Т.Н.ЗАВЕРКИ,ПОРАДИ ИЗБРОЕНИТЕ ПРИЧИНИ!!!!АЗ СЪМ ЗАВЪРШИЛА СРЕДНО ИКОНОМИЧЕСКО ОБРАЗОВАНИЕ,ВИСШЕ ИКОНОМИЧЕСКО ОБРАЗОВАНИЕ,ЧАСТЕН СЧЕТОВОДЕН КУРС,ЦЯЛ ЖИВОТ ЧЕТА ИКОНОМИЧЕСКИ ИЗДАНИЯ ,ИМАМ 35 Г. СТАЖ В ОБЛАСТТА НА ИКОНОМИКАТА И Е НАПРАВО СМЕХОТВОРНО ,ИЗНУДВАЩО ДА СИ ЗАПЛАЩАМ ,ДА ДЪРЖА ИЗПИТИ ПРЕД ХОРА ,КОИТО Я ЗНАЯТ ПОВЕ4Е ,Я НЕ ,НО ДА ЗАВИСИМ ОТ ВОЛЯТА ИМ/А ТЕ ИМАТ ИНТЕРЕВС ДА НЕ НИ СЕРТИФИЦИРАТ/ Е ПОВЕЧЕ ОТ ОТВРАТИТЕЛНО И ЩЕ ПРОДЪЛЖИ ПОШЛИТЕ ПРАКТИКИ НА ИЗНУДВАНЕ И НЕЗАСЛУЖЕНО ОТНЕМАНЕ ПРАВА НЯКОМУ,ОЩЕ ПОВЕ4Е ЧЕ Е УЧИЛ ЗА ТОВА.ТОВА ЩЕ ОБЕЗМИСЛИ ВИСШЕТО ИКОНОМИЧЕСКО ОБРАЗОВАНИЕ И Т.Н. ЗА ЗАВЕРКА НА ОТЧЕТ МОЖЕ САМО ДА СЕ ИСКА УСЛОВИЕ ЗА СТАЖ- НИЩО ПОВЕЧЕ!!!!МЕХАИЗМА ТРЯБВА ДА Е МНОГО ШРОСТ- ОБРАЗОВАНИЕ И СТАЖ - ВСИЧКО ДРУГО Е ПОРЕДНАТА ИЗМАМА В ОБЩЕСТВОТО НИ.АКО ОДИТОРИТЕ БЯХА ПРАВИ ЕВРОПЕЙСКАТА ДИРЕКТИВА ЩЕШЕ ДА Е В ПОСОКА ОБСЕГА НА ТЕХНИТЕ ЗАВЕРКИ ДА СЕ РАЗШИРЯВА ,А НЕ ДА СЕ СТЕСНЯВА ! НЕ МОЖЕ НИЕ ДА ПРЕДПРИЕМАМЕ ТОЧНО ОБРАТНОТО?!

Гост

#50

2013-12-24 09:58

В Европа няма подобни изисквания!В Германия даваш на флашка счетоводството в Данъчното и ако има запитвания ги обявяват по интернет за отговор!В България бизнесът е унищожен ,особено в провинцията ,в София не се чуства осезателно и сега виждам напълно закриване на фирми !България е едно недосмислие и недоразумение!!