Да спасим Дома на Класическата гимназия - НГДЕК „Константин Кирил

Светла Обретенова
Гост

#1

2013-12-05 20:02

Подписвам тази петиция, поради липсата на друга, и заради целта, която си е поставила и която аз подкрепям, а именно възщането на училището в ремонтираната сграда.
Но текста на петицията, според мен, не засяга важните проблеми в разразилата "битка" за сградите. Твърде много патетизъм има в текста и малко факти.
Не местоположението на двете сгради, мисля, трябва да е доводът, който да се изтъква.
За мен важните доводи са: сграда в лошо състоявние на Женския пазар, с липсващи документи за безопасност от пожарната, със заключение, че сградата има редица проблеми и трябва да бъде ремонтирана, с всекидневни проблеми с тока - още една потенциална опасност. Ремонт не може да бъде извършен докато има учебни часове, което означава, че децата ни ще продължат да учат в опасна сграда неясно до кога.
Същевременно ремонтираната сграда на ул. Баба има разрешително за ползване, а седи празна.
Противозаконно е оставането на децата в 13то училище.
За сградата на ул. Баба са отпуснати средства (а именно 2.2 млн лв), които самият министър каза, че знае, че ще бъдат връщани, ако училището не бъде върнато там. Как министър си позволява да злоупотребява с целево отпуснати средства и с лека ръка е готов да връща 2.2 млн лева - тези средства ще бъдат върнати не от него, а от всеки един данъколплатец в България.


Гост

#2

2013-12-05 21:37

Случаят с двете сгради е повече от скандален и с опитите на изп.д.д. Мариела Папазова да убеди обществеността колко сградата на Женския пазар е по-хубава и по-подходяща (?) от напълно реновираната сграда на ул. "Баба" № 16.
к.

#3

2013-12-05 21:39

интересно ми е кой е навил грузинците да се подписват във вашата петиция :Д

Гост

#4

2013-12-05 22:22

Учих там, преподавах там, останаха ми и спомени, и приятели и смятам, че това беше и все още може да бъде едно от най-добрите училища в страната. Грехота е да бъде съсипано.

Гост

#5

2013-12-05 22:32

Подкрепям коментара на Светла "За сградата на ул. Баба са отпуснати средства (а именно 2.2 млн лв), които самият министър каза, че знае, че ще бъдат връщани, ако училището не бъде върнато там. Как министър си позволява да злоупотребява с целево отпуснати средства и с лека ръка е готов да връща 2.2 млн лева - тези средства ще бъдат върнати не от него, а от всеки един данъколплатец в България." - Оставането на децата в сградата на 13-то е незаконно и не смятам, че всички ние следва да плащаме заради глупостта/интереса/ на един директор.

Гост

#6 Re:

2013-12-06 07:18

#3: к. -

Трябва ли човек да живее на точно определено място за да има мнение?


Гост

#7

2013-12-06 08:03

ДОБРЕ Е ОТ ВСЯКЪДЕ ДА СЕ ЧУЕ , ЧЕ Е БЕЗУМНО ДА ИМА ИЗОБЩО КОМЕНТАР ЗА СЪПОСТАВКА НА РАЗСТОЯНИЕ СПРЯМО СЪВРЕМЕННИ УСЛОВИЯ НА ООБУЧЕНИЕ
РАЗЛИКАТА В РАЗСТОЯНИЕТО Е 3 СПИРКИ С МЕТРО- ЖАЛКО,ЧЕ ПРЕДИШНАТА РЪКОВОДИТЕЛКА НА ТОВА УЧИЛИЩЕ Е ЗАБРАВИЛА ТАКА ЕФЕКТИВНО УБЕЖДЕНИЕТО СИ ЧЕ, "ТОЛКОВА ДОБРА РАБОТА НИ ВЪРШИ ТАЗИ ОТДАЛЕЧЕНОСТ ОТ ЦЕНТЪРА%---

Гост

#8

2013-12-06 08:08

извинете за грешката "ОТВСЯКЪДЕ"

Гост

#9

2013-12-06 08:37

Дори не е въпроса дали г-н Министъра е наясно ,че за действията,които извършва може да му бъде търсена отговорност-той и на това разчита,че все още в тази държава почти никой ефективно не плаща за нарушенията си. Това е факт , на който му се вижда края. Хубаво е,че тази интернет комуникация /по всички способи/ остава налична независимо от субективните желания на някой да я унищожи - и след време може да бъде писмено доказателство за изречени твърдения и взети решения.

ВЪПРОСЪТ е колко хора /в случая родители/ желаят да платят доброволно своя данък "гражданско общество" като заявят открито ясна - каквато те намерят да нужно - позиция по проблема -"учебна сграда" на децата им.
Въпросът е ,че това е начина децата им да разберат,че на тяхното "крило" - родители , предходно поколение - им пука.Те живеят с техните проблеми
Въпросът е , че ако застъпваме оставането в т.нар.център трябва е да обясним къде е разделната линия между мнението ни и угодничеството пред учители и директор.
Защото стана публично известен порицания факт ,че един Ректор каза на студентите си - като не ви харесва - емигрирайте. Но никой не е казал високо, та да се чуе, че повече от един учител каза на несъгласните 12-класници - "като не ви харесва - чантичката и в друго училище"
Не се чу, че това мнение изказа пред Родителите и г-жа Директорката- с по-меки и обтекаеми думи.

Въпросът е в покорното, роболепното , а не в активното мълчание.

Извинете за пространно писание -
считам,че училището трябва де се върне в старата си нова сграда, докато господа отговорните за това с лични усилия и възможности не приведат настоящата сграда в "центъра" в място достойно за обучение, а не за пристигане в него.

Гост

#10

2013-12-06 09:00

Напълно съм съгласна с исканията в петицията
Господа управляващите- министър и Директор- като че ли този път сбъркаха, родителите имат мнение и желаят да бъде чуто

Гост

#11

2013-12-06 12:26

Не мога да разбера едно и то е защо всички хора се бъркат там където не им е работа. Мога да ви уверя,че на нас учениците на НГДЕК ни е абсолютно безразлично къде ще учим стига да учим

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-12-06 12:29


Александър

#13

2013-12-06 13:03

До кога обществото и политиците ще гледат без участно разграбването на Българската държава?

Гост

#14

2013-12-06 14:39

Да спасим гимназията!

Гост

#15

2013-12-06 16:24

ТОВА ,КОЕТО ВЪРШИ НАЗИ ДИРЕКТОРКА ОТ МОМЕНТА ,В КОЙТО ЗАПОЧНА ДА РЪКОВОДИ ГИМНАЗИЯТА Е НИЗ ОТ БЕЗОБРАЗИЯ.
Действията й са безпрецедентни, много бързо забравихме т.нар.декларация, с която трябваше да "умири" учениците ,които споделят желанието си да се върнат в прекрасната, ремонтирана , съвременна, почти като лицей сграда на старото място.
Много бързо забравихме,че те имат база за сравнение- всички без децата от 8-ми клас, които не са учили в нея.
Безобразие да бъдат държани в това,което снобси приемаме за център - моля ,не и във вида в който е сега.
Атанас Тончев 11А клас, номер 5

#16 Re:

2013-12-06 16:51

#11: -

Доста смело изказване. В момента учениците на НГДЕК са разделени на твърде много групи, че да може да се говори въобще за "нас, учениците", камо ли някакъв си номер 11 да говори от името им... Честно казано аз от наблюдения в моя клас имам съвсем други впечатления, но може би интереса към темета се е зародил от по чудо останалата цяла моя съученичка, на която се изръси парче стъкло (около 1/3 от прозореца), а във вашия клас (още) не е имало такива приключения.


Гост

#17

2013-12-06 17:16

НГДЕК трябва да се върне където му е мястото - на улица Баба 16!!!

Гост

#18

2013-12-06 20:15

Не мисля, че има нужда от коментар, след като се подписвам.
някой от стаята с пещерата в нея

#19

2013-12-06 20:30

По думите на Тодор Джонев против сградата на Кирков били една смешна бройка около 15 човека. Да видим сега 360 подписа смешна бройка ли са, уважаеми. Дори и да махнем 10 подписа на грузинци и чужденци пак не е малко. И съм сигурен,че пожелалите анонимност в подписката са_именно учители, опасяващи се да не загубят работата си заради И.Д.Д. Именно затова "мнозинството" са уж за новата сграда, просто го правят от страх, а всъщност картинката е съвсем друга. Същото важи и за учениците, които не са 12 клас и не са синчета на бизнесмени и олигарси.

Гост

#20 Re:

2013-12-07 00:23

#11: -

Кои сте "вие учениците"? Нека се подпишат поименно.

Орлин Йорданов

#21

2013-12-07 06:45

То хубаво да се подпишат, ама директорката наказва. Изобщо фактът, че има толкова много скрити подписи показва, че настаняването на НГДЕК в 13-то се прави силово, непрозрачно, с много натиск и мускули. Всякаквите подписки против 13-то се събират трудно, с много усилие и жертви, докато другите подписки /за 13-то/ една директорка, която уволнява, заплашва и наказва поголовно, събира с лекота. А и на всичкото отгоре после ни казват, че не сме демократи, задето не признаваме волята на мнозинството. Не я признаваме, защото това мнозинство, ако и да се състои от хора с качества, е плод или на натиск, или на неинформиран избор или на откровена манипулация. И когато става дума за живота и здравето на децата ни, трябва ясно да кажем: "Колегите са ни мили, но истината ни е по-мила!".

Гост

#22

2013-12-07 16:01

Поредното безобразие!
В държавата ни работи ефективно само финансово/банковата система регулирана да измъква парите на хората и да ги прави длъжници до гроб.
Всички останало:Образование, Здравеопазване,Съдопроизводство, Полиция се разпада!
отличник

#23

2013-12-08 06:29

С фалшиви подписи нищо няма да постигнете. Дано гимназията никога повече не попада в мизерията на ул. Баба!

Гост

#24

2013-12-08 07:26

Недопустимо посегателство към една културна институция!

Гост

#25 Re:

2013-12-08 11:29

#23: отличник -

Тончо, да ти приседне дано! Никакъв отличник не си, а само един хвалипръцко обслужващ ИДД и тичащ по бели гащи подир Шишкова!