Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#3101

2013-06-01 05:45

Тютюнопушенето е най-вредно за пасивните пушачи и ни отдалечава от Европа!

Гост

#3102

2013-06-01 05:45

az sam lekar - nevrolog i nevropsiholog!nikoga ne sam pushila, no sam potarpevshka i v sluzhbata si i v semeystvoto! vsichki pushachi sa agresivni i neto;erantni - ne sam sreshtala izklucheniam a sam i prepodavatel do 75g.vazrast! ne ne ne na tutunopusheneto!

Гост

#3103

2013-06-01 06:11

Да не правим крачка назад!
Александра

#3104 Re: Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2013-06-01 06:28

#1: ivo_rachev -

Господа ТРОЙНА КОАЛИЦИЯ за пореден път показахте, А И ДОСТАТЪЧНО СТЕ СЕ ПОТРУДИЛИ ДА НИ ПОКАЖЕТЕ ЧЕ НЕ СТАВАТЕ,махайте се.Не на цигарения дим в заведенията.!!!!!!!


Гост

#3105

2013-06-01 06:36

Поздравявам ви за инициативата и пожелавам успех.Трявба да намираме начин да се противопоставяме на всяко безумно решение на политиците ни и да има граждански контрол защото ще ни затрият като нация.

Гост

#3106

2013-06-01 07:10

Никога не ми е било трудно да не пуша в кафенето или ресторанта. Пушач бях 51 години. От 15 месеца не пуша.

Гост

#3107

2013-06-01 07:27

Подписах тази петиция не само защото става въпрос за здравето на хората,но и защото това е начин да се спре отрицателното влияние-емоционално и психическо на хора ,които не познаваме, но сме в досег.Освен това общото благо е по-важно от удоволствието на няколко индивида,решили да се хапнат и да се повеселят.

Гост

#3108

2013-06-01 07:47

Аман от тъпи, антинародни политици!
Пламен Иванов

#3109 Re:

2013-06-01 07:51

#15: ввв -

Браво , значи и сред пушачите има здравомислещи хора .


Гост

#3110 Най икрени поздравления за Александра.

2013-06-01 07:53


Гост

#3111 Re: Re:

2013-06-01 07:54

#3109: Пламен Иванов - Re:

Мечтата на бездимните- цялата планета не пуши, освен един единствен човек. Планетата го приклещва у тях. Пребиват го с камъни. С много любов, за да не умре от пушене.


Гост

#3112

2013-06-01 08:11

Аз съм пушач, но не желая цигарен дим в заведенията!!!

Гост

#3113

2013-06-01 08:26

Това е правилния път. Законът е закон за да се спазва, а и нямам желание да смърдя на фасове като изляза някъде.
Асоциация на пушачите в България

#3114 обръщение

2013-06-01 08:26

уважаеми пушачи приятели спрете коментариите в този форум няма смисъл да си губите напразно времето то е ценно.без смисъл е да се спори с хора които са озлобени и нагли.Асоциацията прочете доста нелицеприятни коментарии,закани и обиди.няма смисъл да ги цитираме всеки пушач ги е чел.сега е важно да съсредоточим усилията си да променим закона.вие винаги сте проявавали мъдрост проявете я пак не отговаряйте на бездимнте оставете ги да си пишат сами.важно е да знаете че ако не променят закона ние сме разработили план Б и ще започнем веднага да работим за неговата реализация.вие пак ще имате своите заведения където ще прекарвате уютно свободното си време.следващата стъпка е създаване на една организация на затворено общество на пушачите подобна на "Ротари клуб".повече инфо на нашия сайт във Фейсбук или сайта на "Сдружение на заведенията в България" защото противникът не трябва да знае за нашите намерения!!


Гост

#3115

2013-06-01 08:46

ИМАМЕ СТРАННИЯ НАВИК ДА РАЗВАЛЯМЕ НЕЩО КОЕТО СМЕ НАПРАВИЛИ
УЖАС

#3116 Re:

2013-06-01 09:05

#3102: -

Да ни пази Бог ,от лекари като Вас.

Преброител.

#3117

2013-06-01 09:08

Къде бяхте тези 56000 радетели за здраве ?Защо на протеста имаше 20 (двадесет) фанатика само,водени от щедро финансираните адвентисти ?

Гост

#3118

2013-06-01 09:14

Популизма и изопачаването на истината е присъщо на сегашнитеуправляващи.Демагогията скоято си служат ще доведат на страната непоправими беди и болестно състояние на народа от което имат полза само за върхушката и приближените на тях.Но за това има вина народа който сам си ги избра и ако сега отстъпят,сами се обричат на бавна и сигурна смърт.

Гост

#3119

2013-06-01 09:21

Normalno e sastavilite pravitelstvo da pravqt vsichko vazmojno za da pechelqt glasove.Te ne mislqt za malkiq i sredniq biznes a za sobstvenite si dgobove....tezi hora imaha dostatachno vreme da napravqt ne6to dobro za naroda si.No uvi.....

Гост

#3120

2013-06-01 09:29

Не на връщането на цигарения дим в заведенията.

Гост

#3121

2013-06-01 09:35

Ако отменят забраната (не че и в момента не се пуши на обществени места) се отказвам от тази държава. Няма да я възприемам като мой дом, и няма да се грижа за него. Ще бъде просто място за пребиваване, и ще го сменя при първа възможност. Който иска да си живеее в клоаката...

Гост

#3122

2013-06-01 09:48

Не на връщането на цигарения дим в заведенията
Бивш пушач!!!

#3123 Re: обръщение

2013-06-01 10:04

#3114: Асоциация на пушачите в България - обръщение

Уважаеми членове на асоциацията на пушачите, спрете да заблуждавате обикновените хора пушачи, колко е уютно , здравословно и приятно да живееш сред цигарен дим цял живот. Единственото , което правите е да лобирате за големите мутри в цигарения бизнес. Разбирам ,че сте на щат към тях и че ви е страх да не си загубите възнагражденията, но обикновените пушачи нищо друго няма да получат от цигарените босове - освен РАК. Аз съм бивш много активен пушач и много добре разбирам зависимостта и удоволствието от пушенето. Половината ми близки хора , в момента са активни пушачи и нямат абсолютно никакви проблеми с досегашната забрана. А напротив, имайки предвид силната зависимост от цигарите , те осъзнават положителния ефект от забраната и нормалния стремеж е към намаляване и спиране на този толкова вреден и нездравословен навик, а не обратно. И никой не може да ме убеди,че нашата малка полуразпаднала се дъжавица е по-различна от световната тенденция за намаляване на тютюнопушенето - щом се касае за здраве. Щом Световната Здравна Организация и правителствата на най-големите иконимики - са успели да се наложат над Гигантските Корпорации на тютюнопроизводителите в техните страни (а те са с 1 000 пъти по мощни лобита) - значи вие сте убийци, и дребни  лобисти. Дори Фармацефтичните Корпорации, произвеждащи медикаменти за лечение на белодробните заболявания вследствие на дълготрайно тютюнопушене, не успяха да надделеят над СЗО. Така, че не може да се съглася с твърдението на безмозъчния Мартин Захариев, че призванието и смисъла на живота на Южните народи е да УМРАТ ОТ РАК на белия дроб. Замислете се ,че единствените заведения, които са недоволни от тази забрана  - са тези които предлагат долнопробна услуга и обстановка. Всички останали нямат проблеми с клиентелата и дори пушачите , които ги посещават , нямат проблеми да пушат по-малко цигари навън. Ако твърдите,че е по-добре да живеем долнопробно и краткотрайно - то нека да легализираме употребата на тежките наркотици и продажбата на твърд алкохол на малолетни!!! Как ви звучи??? Но до колкото виждам за ПЕТ лева и затова бихте лобирали!!!

Даниела Димитрова, Варна

#3124 Re:

2013-06-01 10:05

#3117: Преброител. -

Това, че не обичам тълпите, че смятам че е отживелица гласа ми да бъде чут само ако отида на площада и си крещя с други хора, или просто си седя там за да покажа позиция, докато имам работа да върша - прави ли ме незаинтересувана? Или неискрена? Не сме 17 век, когато гласа на народа може да бъде чут само ако хване вилите и отиде пред палата на царя! Ето тук изказвам мнението си. Ще подпиша всяка петиция, ще си дам вота във всяко гласуване... но МОЛЯ - не ми казвайте, че да вися по площадите е единствения начин!

Бивш пушач!!!

#3125 Не на връщането на цигарения дим в заведенията

2013-06-01 10:05

Уважаеми членове на асоциацията на пушачите, спрете да заблуждавате обикновените хора пушачи, колко е уютно , здравословно и приятно да живееш сред цигарен дим цял живот. Единственото , което правите е да лобирате за големите мутри в цигарения бизнес. Разбирам ,че сте на щат към тях и че ви е страх да не си загубите възнагражденията, но обикновените пушачи нищо друго няма да получат от цигарените босове - освен РАК. Аз съм бивш много активен пушач и много добре разбирам зависимостта и удоволствието от пушенето. Половината ми близки хора , в момента са активни пушачи и нямат абсолютно никакви проблеми с досегашната забрана. А напротив, имайки предвид силната зависимост от цигарите , те осъзнават положителния ефект от забраната и нормалния стремеж е към намаляване и спиране на този толкова вреден и нездравословен навик, а не обратно. И никой не може да ме убеди,че нашата малка полуразпаднала се дъжавица е по-различна от световната тенденция за намаляване на тютюнопушенето - щом се касае за здраве. Щом Световната Здравна Организация и правителствата на най-големите иконимики - са успели да се наложат над Гигантските Корпорации на тютюнопроизводителите в техните страни (а те са с 1 000 пъти по мощни лобита) - значи вие сте убийци, и дребни лобисти. Дори Фармацефтичните Корпорации, произвеждащи медикаменти за лечение на белодробните заболявания вследствие на дълготрайно тютюнопушене, не успяха да надделеят над СЗО. Така, че не може да се съглася с твърдението на безмозъчния Мартин Захариев, че призванието и смисъла на живота на Южните народи е да УМРАТ ОТ РАК на белия дроб. Замислете се ,че единствените заведения, които са недоволни от тази забрана - са тези които предлагат долнопробна услуга и обстановка. Всички останали нямат проблеми с клиентелата и дори пушачите , които ги посещават , нямат проблеми да пушат по-малко цигари навън. Ако твърдите,че е по-добре да живеем долнопробно и краткотрайно - то нека да легализираме употребата на тежките наркотици и продажбата на твърд алкохол на малолетни!!! Как ви звучи??? Но до колкото виждам за ПЕТ лева и затова бихте лобирали!!!