увеличение на майчинските и детските надбавки.

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията увеличение на майчинските и детските надбавки.


Гост

#51

2012-10-25 06:42

Пожелавам успех!
bobi76

#52

2012-10-25 09:49

искате повече раждаемост,е тогава обърнете повече внимание на бъдещето на България.

Гост

#53

2012-10-25 11:48

Надявам се да доведе до промяна!
sky*

#54

2012-10-25 12:32

Ситуацията е абсурдна. Начина, по който правителството се отнася към средната класа е недопустим.
devoicheto

#55 увеличение на майчинските и детските надбавки

2012-10-25 13:24

И аз бих желала да съм компенсирана адекватно за отглеждането на детето ми до 2 -годишна възраст. Дано петицията се окаже успешна.
От друга страна се опитвам да разсъждавам - вероятно замисълът на управляващите е да накарат майките да се върнат на работа, а не да стоят вкъщи докато децата навършат 2 или 3 години. Никъде няма платено майчинство до края на 1 година, и като цяло са малко държавите с толкова привилигировани майки. Наскоро говорих с една жена, живееща и работеща в чужбина, която каза, че майчинството и е 6 седмици. Също така добави, че няма никакъв начин да си вземе дори неплатено майчинство, защото ако го направи ще загуби работата си.
С това не целя да кажа, че не подкрепям петицията- напротив. Абсолютно 'за' съм, но за съжаление ако се увеличат надбавките пак ромите ще са най-на сметка, а не плащащите данъци майки.

Гост

#56 Re: Re: absolyutno sym syglasna

2012-10-25 13:30

вал

#57 увеличение на майчинските и детските надбавки.

2012-10-25 14:18

крайно време е да се увеличат майчинските и детските надбавки.
Гост

#58

2012-10-25 15:57

Подкрепям с две ръце! Не може да се отглежда дете с 240 лева! Това е унижение!!!


Гост

#59 Re: увеличение на майчинските и детските надбавки.

2012-10-25 16:33

#13: мариана - увеличение на майчинските и детските надбавки.

Podkrepqm peticiqta, no po povod uvelichenie na maichenskite sled 1-ta godina iskam da kaja, che i v drugi strani s mnogo po-razviti ikonomiki kato Germaniq naprimer, e syshto taka. I tuk mnogo maiki sa prinudeni da se vryshtat na rabota sled 1-ta godina. Oshte poveche, che maichinstvoto po vreme na pyrvata godina e v ramkite na 66% ot neto dohoda prez prednata kalendarna godina (za razlika ot 90% v Bg), taka che v tova otnoshenie politikata ne e chak tolkova krajina.


Гост

#60 Re:

2012-10-25 17:01

#33: ема - може да се подпишете и на хартиен носител

 

стелияна

#61

2012-10-25 17:03

Много малка част от българските деца получават детски надбавки. Това е тъпо и жалко.По цял ден се трепим на работа и плащаме безброй данъци, а надвишаваме дохода за детски надбавки, тъй като се взема предвид брутното възнаграждение. Що за глупост?

Гост

#62 Re:

2012-10-25 18:07

#28: El Patseto -

с или без обвързване с минимален доход на член от семейство,няма никакво значение за циганите,те така или иначе си получават паричките :) и продължават да се множат.


Гост

#63

2012-10-25 23:42

искате повече раждаемост,е тогава обърнете повече внимание на бъдещето на България
6

#64 Re: m

2012-10-26 08:22

#15: anonymus - m

И затова може да се намери решение. Преди време имаше диференцирано изплащане на детските надбавки- за първо дете една сума, за второ дете- друга по- голяма сума и за трето дете- най- голямата сума, след третото дете парите падат на 5 лв. Така можеби ще може да се реши и този въпрос с течение на времето. А в момента, парите са еднакви за всички. И ние, работещите българи, които ежемесечно си внасяме данъци, осигуровки и т.н., дори не получаваме детски, защото ни гледат брутния доход. И с нашите данъци плащат на братята роми да се размножават до безкрай и да пращат децата си да просят...

 


Гост

#65 Re:

2012-10-26 08:43

#1: -

Недостига на средства за отглеждане на дете,води до намаляване на раждаемостта. Няма деца -няма държава!Ако вървим така,мойе и да се зали4им от картата!

тони

#66

2012-10-26 11:57

Искаме образователен ценз за българската майка - средно образование!!! Българските деца трябва да имат грамотни майки, които да ги насърчават да ходят на училище.

Гост

#67 Re:

2012-10-29 06:33

#33: ема -

грешиш, можеш да се включиш и в двете инициативи, дори и в следващите протести. Все пак са различни по вид инициативи - интернет петиция, гражданска инициатива-подписка! за повече инфо Белалов 0889 207710


Гост

#68 Re: съгласна

2012-10-29 13:33

#28: El Patseto -

Детски взимат основно циганите и няма повод те да се увеличават точно поради факта, че това малцинство с нищо не допринася за развитието на държавата и реално НЕ отглежда децата си. Поради същата причина е по-добре да се намалят данъците на работещите родители, вместо да се увеличават детските. /както и беше по едно време и нормалните работещи родители бяха определено доста доволни/. Така всички, които се грижат реално за децата си и допринасят за обществото, ще бъдат насърчени, а тези които мързелуват - не. А да се раздават пари на калпак на всички - включително и на циганите - това не е разумно. Образованието е идеален критерий за подпомагане на семействата. Също така изключването на помощи след 3-то дете /което няма да стане, защото всички цигански защитници ще осъдят България/.


Гост

#69

2012-10-30 10:58

СЪГЛАСНА СЪМ С ВСИЧКИ ИСКАНИЯ, НЕКА ВСИЧКИ СМЕ С РАВНИ ПРАВА.НЕКА ВСЯКО ДЕТЕ РОДЕНО В БЪЛГАРИЯ ДА ИМА ДЕТСКИ, А НЕ САМО ТЕЗИ СЕМЕЙСТВА С НИСКИ ДОХОДИ.ДАНО НАЙ СЕТНЕ ИМА РАВНОПОСТАВЕНОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ.И АКО Е ВЪЗМОЖНО НЕКА СЕ СПРЕ СОЦИАЛНОТО МАЙЧИНСТВО, ПО ТОЗИ НАЧИН СПОРЕД МЕН ЩЕ СЕ РЕДУЦИРА В ГОЛЯМА СТЕПЕН РАЖДАНЕТО ОТ МАЛОЛЕТНИ И НЕПЪЛНОЛЕТНИ МАЙКИ(КОИТО В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ СА ОТ РОМСКИ ПРОИЗХОД), КОИТО СА ПРЕДПОЧЕЛИ ДА НЕ УЧАТ, И ДА НЕ РАБОТЯТ, ЗАЩОТО ДЪРЖАВАТА ВСЕ ПАК СЕ Е ПОГРИЖИЛА ЗА ТЯХ.В КРАЙНА СМЕТКА ВСИЧКИ ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ, НЕКА ДА РАБОТИМ НА РАВНО И ДА РАЖДАМЕ ТОЛКОВА ДЕЦА, КОЛКОТО МОЖЕМ ДА ГЛЕДАМЕ.
MAMA

#70 Re: kassmet i dano da badem chuti ako idvate ka m burgas pi6ete idvam i aZ

2012-10-30 11:32

otkachenazakachena

#71 петицията

2012-10-30 16:37

Съгласна съм със всичко.Дано някой ни чуе.. Нека има повече раждаемост в България.Да имаме стимул,защото това ни липсва в момента.Аз не получавам нито детски нито майчинство не ме питайте как се оправяме с една заплата.Но на кой ли му пука...Трябва ли да сме цигани за да ни се полага всичко?

Гост

#72

2012-10-30 19:14

Vreme e ve4e da se oburne vnimanie i na na6ite deca decata na Bulgariq!Vsqko dete nezavisimo ot tova kakvi dohodi polu4avat negovite roditeli trqbva da ima ravni prava s vsi4ki deca otglejdani v Bulgariq! I az sum maika i iskam moeto dete da ima 6tastlivo detstvo!
тризнаци

#73 увеличение на майчинските и детските надбавки

2012-10-30 19:32

Здравейте , мили хора . Аз съм майка на тризнаци и получавам само 240 лв. детски невзимам заради мъжа ми , тези пари ми стигат само за памперси за друго немога и да си помисля . Незнам каква е тази несправедливост , когато заведа децата при какъвто и да е лекар макар и с направление навсякъде ми търсят за трите такса , защо не ми взимат за едно нали едно майчинство , егати и скапаната държава . Затова млади хора спасяваите се навреме .
Ani

#74

2012-10-30 20:23

Срамота е да се чудим от къде да вземем пари да купим едни обувки на детето,като даже не взимам и детски надбавки.Едни обувки струват 30 и няколко лева,да не говорим,че дрехите са ужасно скъпи.Тези 240лв. не могат да стигнат за нищо!!!
clover

#75 Re:

2012-10-30 20:29

#16: гост -

Винаги има доказуемост ако някой търси такава...Винаги може да се направи проверка за регистрация,съжителство и т.н,от колко време е заедно двойката като такава...
Е,трябва да се радваме ,че децата ни все още имат безплатно образование ,та макар и да куца...

И как така ще плащат отпуск поради раждане на дете,аз мислех че всички татковци имат тези права!?
Е бул е някой активен за увеличаване на популацията!