Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#151

2012-02-20 20:28

Подпишете се!!! Заслужава си!!

Гост

#152

2012-02-20 20:45

подкрепям !

Гост

#153

2012-02-20 20:49

b

Гост

#154

2012-02-20 21:24

Аз съм учил в ПМГ и определено смятам че тази промяна ще е много лоша !

Гост

#155

2012-02-20 21:33

Нека не се слага край на този прием,чрез който се отриват много таланти в математика


Гост

#156

2012-02-20 21:36

МГ си е МГ!

Гост

#157

2012-02-20 21:42

Точно е написано в т.1 че с тези децата ,които имат доказани интереси и възможности в областа на маематиката трябва да се работи от ранна възраст.

Гост

#158 Обобщение

2012-02-20 21:57

Първо искам да помоля всички да прекратят политическите си изказвания тук - не им е тук мястото и не са предмет на дискусията. Подкрепям напълно петицията и за който не се е запознал достатъчно добре с въпроса:
Публикуван е проектозакон на МОМН, в който се дават няколко вида училища - начални, основни, гимназии, обединиени училища и средни училища. За тях е определено от кой до кой клас са и в никое от изброените не се предвижда прием 4-ти за 5-ти клас. Тази алинея не се отнася до "специализираните" училища. Към тях се отнасят спортни, училища по изкуства, училища за култура и духовни училища. Искането в петицията е да се добавят по подходящ начин и МГ-тата, понеже те не са с нищо по-малко важни от спортните училища напр. (за повече информация http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/documentsproject/2012/proekt_zakon_obrazovanie_14-02-2012.pdf)
Съответно предложените в някои предишни коментари действия няма как да се осъществят - няма как да останем гимназия при този закон; бихме могли да добавим паралелки от 1ви до 4ти клас и да станем средни училища, но това ще ни лиши от възможността да сме ПРОФИЛИРАНА гимназия. Т.е. трябва да запазим статута си на профилирана гимназия, но да придобием и такъв на специализирано училище и това би решило проблема.
Като ученик в СМГ от 7 години (а състезател и от повече), мога с увереност да кажа, че обучението по математика (а и не само) е най-важно в ранна възраст. Ако зависеше от мен бих въвел прием преди 1ви клас и смятам, че това би подобрило качеството на образованието (Колкото по-рано, толкова по-добре). Смятам, че периодът 5-7 клас най-силно повлия на начина ми на мислене и бъдещото ми развитие (наблягам на факта, че не 1-4ти клас беше ключов, поне за мен, а 5-7). Дори съм склонен да твърдя, че след 7ми клас и особено в по-високите класове самоподготовката е на достатъчно добро ниво, но през ранните възрасти училището, правилните учители и подходящата среда (категорично тя е такава за човек, който иска да научи нещо, а още по-добра, ако иска да се състезава) са изключително важни.
Също така трябва да изтъкна големите успехи на съучениците си, които сами по себе си доказват ефективността на този начин на подготовка, наистина почти всички по-изявени състезатели (доколкото ми е известно) са учили в МГ и преди 7 клас. От друга страна не смятам, че така създадения контраст между "стари" и "нови" ученици води до някакъв негативен резултат - в моя клас още в 8ми клас не се усещаше никакво напрежение и разделение нито между "нови" и "стари", нито между бившите "а", "б", ..., а вече дори всеки трудно си спомня откога е съученик с останалите.
В заключение, бих искал да помоля всеки, който споделя идеите, заложени в петицията да я подкрепи, за да може да бъде редактиран този проектозакон, в който очевадно е допуснат пропуск, засягащ сериозно статута на МГ-тата, които по доста критерии показват най-високи резултати именно заради ранните си приеми (бих могъл да изредя много световни състезания в доста области, а и не само точни науки, световни изследвания за образование, като това на PISA, а тези Гимназии могат да се похвалят и с невероятната професионална и академична реализация на възпитаниците си).

Въчко

#159 Как така ще прекратяваме политическите изказвания????

2012-02-20 21:59

#158: - Обобщение

Долу БКП!!!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-20 22:22



Гост

#161

2012-02-20 22:55

Против премахването!


Гост

#162

2012-02-20 23:01

Приемът след четвърти клас в Математическите гимназии е едно от най-хубавите неща в нашето така осакатено образование!Да дадеш шанса на децата да постигнат нещо повече, да се развиват и всичко това в едно държавно училище, където всички работят за авторитета на училището и постигане на високи резултати - ето това трябва да се подкрепя от Министерството на образованието ! И след като тези гимназии го постигнаха и този начин работи, трябва ли за пореден път да се унищожава всичко?! Вместо да дават пари на частните училища, нека дават повече пари на тези гимназии, които се опитват да направят нещо наистина хубаво за нашите деца!

Гост

#163

2012-02-20 23:25

Като бивша ученичка на ОМГ Пловдив 5-12 клас, много пъти през живота си съм била благодарна че започнах обучението по математика и информатика от 5-ти клас. То ми даде много стабилни знания, за да продължа образованието си в областта на точните науки. В класа ми имаше ученици, които по-късно станаха носители на златни медали на национални и международни олимпиади в тези дисциплини.

Гост

#164

2012-02-20 23:56

Учила съм от 5-ти до 7-ми клас в МГ и определено ми даде огромна, стабилна основа за по-нататъшното ми развитие. Получих отлична оценка при кандидатстване след това в гимназия. Разви ми логическото мислене и определено мога да кажа, че математиката дава на децата забавление.

Гост

#165

2012-02-21 00:31

съгласна

Гост

#166

2012-02-21 00:32

Дано не се отмени приемът след 4 клас.

Гост

#167

2012-02-21 01:11

По мое време беше след 6ти клас, но без обучението в 7ми клас вероятно нямаше да мога да продължа нататък в най-елитната гимназия в Пловдив. Не отнемайте възможността за нормално развитие на децата.Защото средата има значение, а и без това средата за развитие извън елитните училища е достатъчно зле за да им отнемете и тази възможност !!!

Гост

#168

2012-02-21 01:49

!

Гост

#169

2012-02-21 05:01

I dvete mi momicheta zavarshiha MG -Varna do 7 klas.
Nqma po-dobro uchilishte, s po-dobra programa za obuchenie. U4itelka sam i znaq kakvo oznachava da se uchi v MG. Sled MG, obuchavanite tam se realizirat navsqkade uspeshno.

Гост

#170

2012-02-21 06:40

Новият закон за средното образование е "Събори къща,направи колиба"

Гост

#171

2012-02-21 07:48

Твърдо за!!!

Гост

#172

2012-02-21 08:31

Държавата иска да бутне най-елитните си училища... Е по-голяма простотия не бях виждал в България.

Гост

#173

2012-02-21 08:57

Не е необходим всичко утвърдено и добре работещо в тази държава да се премахва и отрича. Има много по-съществени въпроси в образованието на които трябва да се обърне сериозно внимание. Подготовката на децата от 5 до 7 клас в МГ е на високо ниво, за което тези училища трябва да се поощряват, а не да им се спира работният процес.

Гост

#174

2012-02-21 09:02

Твърдо и непоколебимо поддържам мнението за обучение от 5-ти клас в специализирано училище с изучаване на математиката-наука ,без която няма прогрес.

Гост

#175

2012-02-21 09:27

++