Срещу закриването на метеорологичната станция на връх Мусала

Герасим

#201 Re:

2016-10-09 13:37

#14: -  

 БЪЛГАРИЯ Е СЛЕДВАЩОТО ЗАКРИВАНЕ АКО НЕ ВИ Е ЯСНО!


Гост

#202

2016-10-09 15:02

Защото не може всеки да си прави каквото му хрумне и да не го е еня за туристите. Мусалла е "главата" на България, а цялата Рила е свещено място. Всичко оправила държавата, до метеорологичните станции стигнала!

Гост

#203

2016-10-09 15:07

Трябва да оставим нещо и на тези след нас.

Гост

#204

2016-10-09 15:31

''БЪЛГАРИЯ Е СЛЕДВАЩОТО ЗАКРИВАНЕ АКО НЕ ВИ Е ЯСНО!''Ето до това положение не трябва да се стига. Смяна на системата от последните 26 г и национализиране на основни отрасли в икономиката + топлофикация и пр. 

Станцията е на Българския народ, а не на разни самозванци, директори, монополисти, експлоататори и пр. тунеядци и убийци. Има информация и подозрения. че 55 г служител на станцията е убит с определена цел. Това - излязъл да се поразходи и се подхлъзнал и даже паднал , не се задържал - планинарите имаме специален развит рефлекс и трудно падаме. Знаем от собствен опит и години катерене по планините. Освен, че паднал взел че умрял от удара. хахаха дори и да има подобно падане (нещо много рядко) то ние знаем как да падаме с цел да не ударим жизнено важни органи. Та дори и да се ударят шанс 1/100000 кой каза, че се умира от това..?  И той не е алпинист, за да падне от голяма височина:(

100% някой му е помогнал..Толкова парички, а един човешки живот струва нищо? Проклятие за убийците и за тези, които простират алчни кървави ръце към Нашата Станция Мусала...


Гост

#205

2016-10-09 16:54

Да се закрият партиите. Не институции и съоръжения от които има полза !

Гост

#206

2016-10-10 16:08

Поради всички причини изброени в нея.

Гост

#207

2016-10-10 17:33

Не обичам да ме правят на маймуна всеки ден. Просто разни типове ни пробват доколко стига овчедушието ни и при вдигане на вой се правят, че не са били те. Следващия път са по-внимателни, но сценария е същия.

Гост

#208

2016-10-10 18:38


''Не обичам да ме правят на маймуна всеки ден. Просто разни типове ни пробват доколко стига овчедушието ни и при вдигане на вой се правят, че не са били те. Следващия път са по-внимателни, но сценария е същия.''

 

Точно:) или започват да обвиняват, по навик, хммммм - ''комунетата''.. Тези празити трябва да се следят внимателно и при нужда ...явно си поемаме нещата в свои ръце.

Молим да се публикуват имената на всичките, които искат да разрушат държавното имущество на Мусала. В подножието му вече се строят скъпи и луксозни хотели, не хижи..И кой им е дал разрешение да окупират държавната земя или и Рила е вече окрадена или "приватизирана"


Гост

#209

2016-10-11 08:40

Защо, рушим всичко, което е необходимо за нас човеците? Осъзнайте се, Българи! Всеки, който има сърце и душа....би подписал петицията! Мирен ден!

Гост

#210

2016-10-11 10:36

Защото неискамда подължим да се излагаме пред света.

Гост

#211

2016-10-11 14:04

Срамота. Имам специалност хидроклиматология, но трудовия ми стаж като социолог е над 35 години. От всякъде погледнато това е груба политическа провокация от тези , които напоследък тръбяха, че няма пари за БАН и ще спрат бюлетина за времето. Това е първата крачка, предизборно.

Гост

#212

2016-10-12 04:09

Защото тази станция е част от българската история, която е на път да изчезне напълно!

Гост

#213

2016-10-12 05:14

Подписах тази петиция, защото закриването и е недопустимо!!! Толкова пари се отделят за глупости, а да закриеш нещо действащо и полезно е меко казано престъпно!!!

Гост

#214

2016-10-12 07:24

Не бива да се унищожава това полезно съоръжение. Това е символ на България. Строеж на най-високия връх на Балканите.

Гост

#215

2016-10-12 07:57

защото трябва да има метео станция... няма да разчитаме само на спътниците...

Гост

#216

2016-10-12 11:34

Бях на връх Мусала на 16 09 16 - жалко за Огнян -голям Българин !Бог да го прости !В България остана малко нещо стойностно !И за науката и за планинарството и като гордост на Балканите метеостанцията на Мусала е нужна на всичи българи !!!

Гост

#217 Re: Re:

2016-10-12 11:35

#201: Герасим - Re:  

 Да България е следваща ...


Гост

#218

2016-10-13 09:38

Може Мусала да се превърне в една прекрасна хижа с музей на планинарството и планинската метеорология на Балканите. И така тази сграда да продължи но вече с нова функция, и ще се замоиздържа.
Вярващ

#219 Re:

2016-10-13 10:51

#150: -  

 За съжаление, ние все още не сме  езависима държава, приятелю. Преди повече от 100 години, един известен икономист беше казал: има два начина да поробиш една държава - с меч или с дълг. И този дълг с който ни "натовариха" нашите политици постоянно разте, но контролирано, според нарастването на  БВП и инфлацията - за да можем да го изплащаме :). Масите се държат в невидение - спомнете си римската максима "За народа - хляб и зрелища". Така че бедата не само в продажната ни политическа върхушка, а по скоро в приемането на "забавленията" като цел на съществуването ни на земята. Чрез Холивуд, чрез чалгата или чрез спорта - няма значение. Важното е че увличайки се по тях не ни остава време и желание да мислим за смисъла, за бъдещето на нашите деца... Напротив - и тях ги набутваме в същата спирала на "учи мама, да не работиш" :) ... Но за разлика от Гърция, исландия избра да прекъсне плащането на дълговете и вече втора година има положителни резултати. Но ... да сте чули някой да говири за Исландския модел? Не. Защото масмедиите ни също са собственост на финансово-политическата върхушка. Исладския модел става възможен, когато хората се обединят около национани идеи и изметат групата продажници, подържанк на партиен принцип. Необходим е разбира се и водач - човек който да е готов да пренебрегне личното си облагодетелствуване за сметка на общото!? Това става само когато повечето хора приемат вътре в себе си това завъзможно и пожелаят да го направят :) Така че ако искамеда "бъдем" нека да започнем със себе си! Като не иска държавата (БАН или който е да е..) нека го направим ние! Всеки може да отдели 1, 10, 100 ... лв, според дохода си - да кажем 5%. Колко може да си позволи - без да затруднява семейството си. А ако решим и да "пожертваме" повече, ще рече че сме готови да увлечем и невярващите :) . Откриването на сметка не е трудно - трудно обединяването на хората. Не е ли време да опитаме ... или пак ще чакаме някой да го направи вместо нас? В отговора на този въпрос се съдържа зрелостта да се наречем "Свободни" - когато оправим себе си ще бъдем готови да оправим и държавата си :). Нека да започнем! Колко лева за Станцията на Мусала си готов да отделиш? Ти, твоето семейство, твоя приятел? Аз мога да отделя 100. Ама ли вече сметка в която да ги внесем? .. :) Успех :)


Гост

#220

2016-10-13 13:14

Защото съм абсолютно съгласна с това което пише в нея и се учудвам как никой не коментира факта че масово във всички области на икономиката, образованието , здравеопазването и т.н. се назначават некадърници /държавни служители/ които от високите позиции на своите постове взимат решения, измислят маса глупости чрез промени на правилници , наредби и други, и после се налага да ги отменят без да носят отговорност за това като по този начин отричат и съсипват всичко добро което е постигнато през годините. А хората кой ли ги пита?

Гост

#221

2016-10-13 14:41

Аз подписах петицията за събирането на данните за времето от връх Мусала, защото информацията е важна за всички, но аз съм пенсионерка и не мога да Ви спонсорирам.

Гост

#222

2016-10-13 14:47

Увжаеми Вярващ,

Не разбрах, защо трябва да събираме пари за Мусала? Ще я купуваме ли или ремонтираме? Доколкото знаем тя е държавна и държавата се грижи за това. Или има вариант да се изкупи приватизира от населението. И честно казано тук не става въпрос за парите , особено 10-20 лв, а за това, че се навъдиха много нечестни хора и интернета гъмжи от хора, искащи пари за разни неща, а всъщност после се оказва, че са за съвсем друго....

Извинявайте, ако съм обидил някой. Аз също бих дал пари, ако съм сигурен, че е за общото добро дело. Аз съм социалист по убеждение, хуманист и патриот!!!


Гост

#223

2016-10-13 16:26

Защото това е поредната малоумна постъпка на на някой висш чиновник.Тази станция е необходима за да може да се правят по-точни прогнози, както и дори аз като турист да знам каква е температурата там , като се катеря.

Гост

#224

2016-10-13 18:58

СРАМОТА

Гост

#225

2016-10-14 11:47

Подписах петицията, защото не мога да гледам безучастно как се заличава всичко добро направено от предците ни в тази държава. Явно директорът на станцията вместо да я стопанисва и развива дейността й е създал паралена структура със същата дейност и сега от властовата си позиция иска да унищожи "конкуренцията" в лицето на това ценно за БГ съоръжение. Този човек е просто за затвора.