ЛУСТРАЦИЯ НА ДС АГЕНТИ И СЪТРУДНИЦИ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЛУСТРАЦИЯ НА ДС АГЕНТИ И СЪТРУДНИЦИ


Гост

#26

2012-02-27 11:31

Ако лустрацията не бъде придружена с пълно отваряне на архиви на тайните служби и доказване произхода на собствеността им, ефектът ще бъде незначителен !

Гост

#27

2012-02-27 12:43

Може би тази петиция ще се окаже най-после единствено важното нещо, по което ще си проличи коя партия е демократична и зад коя се крият комунистическите агенти и апаратчици, убийци и терористи, както и съвременни мутри.

Гост

#28

2012-02-27 12:46

Не само агенти и доносници на ДС, но и всякакви червени отрепки.

Гост

#29

2012-02-27 13:57

Бих добавил и декомунизация или изчистване и на Българската православна църква, като морален стожер и духовен водач на нацията ни през трудните времена в историята й!

Гост

#30

2012-02-27 18:48

Всичко отдавна е изпрано но без да си знаем историята не може да градим бъдеще.
Жертва

#31

2012-02-28 16:14

Наложително е повече българи да подкрепят петицията, защото според мен, това ще принуди политическите партии да заемат позиция, което от своя страна ще ги изкара на светло.Няма да е възможно партии като Герб , съставени от комунисти и милиционери повече да се прикриват като антикомунистически, като имаме в предвид че дори лидерите им са били членове на БКП.

Гост

#32

2012-02-28 18:12

По-добре късно, отколкото никога!

Гост

#33

2012-02-29 10:35

Това трябваше да се направи веднага след промените. Ние пожалихме тези безродници а те ни се качиха на главите и съсипаха държавата. Иронията и трагедията е в това, че тези ДС престъпници приложиха на практика над собствения си народ и държава всички гадости и мръсотии, които трябваше да прилагат спрямо "капиталистическия враг"/дестабилзация, компрометиране и деморализиране на държавни институции, съдебна система, образование, армия и полиция, обществото като цяло/, научени в продължения на десетилетия в школите на КГБ и българските комунистически служби. С две думи всичкия си професинонален опит безродните ДС мръсници приложиха на гърба на българските граждани в продължение на 20 години.

Гост

#34

2012-02-29 13:12

Петицията е навремена и необходима, защото без лустрация държавата ще си остане завинаги една бананова територия заграбена и управлявана като колония от олигархо-мафията.Във всички ведомства , агенции, комисии и в НС е пълно с креатури на БКП-ДС крепещи статуквото от 1989г. със зъби и нокти. 200 номеклатурни семейства ни ограбиха и превърнаха в роби , работещи за 600-700 лв. - колкото да не умрат от глад.Заграбиха държавата и с корупция и псевдо демокрация владеят политическата и икономическата власт, като внимават да не допуснат свестни , оброзовани и почтени хора да управляват държавата.
Докато тази корумпирана шайка не бъде отстранена от властта и не и бъде отнето откраднатото нищо няма да се промени. Петицията е хубаво нещо , но тя е само началото.

Гост

#35

2012-02-29 14:35

Г-н Марков, акцията срещу руските в България щпиони нама да успее без съдействието на Европейската комисия и Европейския съд. Успех!

Гост

#36

2012-02-29 15:06

Бог да ни пази от ченгета и чиновници

Гост

#37

2012-02-29 16:34

С лустрацията ще покажем оценката си за огромните вреди които нанесе комунизма на България сега и в миналото и ще се приобщим с европейските народи.

Гост

#38

2012-02-29 18:19

Lustrum(лат.)- ритуално пречистване.Боя се, че конституционният съд, този настърхнал пазач на "тук и сега" ще отложи ритуала за неизвестна дата, ако такъв закон мине през Народното събрание.

Гост

#39

2012-03-01 06:46

Време е да се вземем в ръце и да изправим България на крака.

Гост

#40

2012-03-01 15:17

Аз съм на 40 години. Заради този факт не съм бил подложен на риска да ставам агент на ДС. Въпреки това, сега сериозно се замислих дали да подпиша петицията, а това което ме възпираше, беше страхът. Просто страхът. 20 години след промените, аз все още се страхувам да подпиша нещо с името си, да отстоявам правата си, да имам кауза без да се страхувам. Това е най-силното доказателство че ДС все още формира живота ни.

Престраших се, поех дълбоко въздух и подписах с името си, което може да бъде видяно от всички. Направете го и вие, чувството е прекрасно.

Гост

#41

2012-03-01 17:01

По делата им ще ги познаете.

Гост

#42

2012-03-01 17:32

За мене е необяснимо как досега българският народ не намери за необходимо да подкрепи такъв закон. Мислех, че нещо е направено в тази посока. Думите на Левски "Народе, Народе....." започват да ме гнетят все повече и повече.

Гост

#43 Морала

2012-03-01 20:28

В духа на чл. 10, т. 2 - Свобода на изразяването на мнение от "Конвенция за защита правата на човека и основните свободи", ратифицирана от Република България през 1992 г. и задължителен правен документ за България от 07.09.1992 г. В него се казва : "... процедури, условия, ограничения или санкции, които са предвидени от закона и са необходими в едно демократично общество в интерес на... за защитата на здравето и МОРАЛА..." Крайно време е ООН да приеме резолюция с която да отстрани несправедливата дискриминация спрямо "заслугите" на комунизма,като ги постави на равно с хитлерофашизма.За защитата на здравето и МОРАЛА!
За престъпления против Човечеството няма давност!
Петиция до ООН

Гост

#44 Re:

2012-03-01 21:05


Гост

#45

2012-03-01 21:17

Няма нуждя от коментар.

Гост

#46

2012-03-01 23:43

Лустрация до гроб трябва за всички доносници от ДС.

Без право на работа заплащана от държавния, общинския или съдебния бюджет.

Осигурителния им стаж за времето от когато са вербувани до когато са разкрити да не се признава за пенсия.

Всичките държавни отличия и награди - парични и символични да бъдат незабавно върнати на държавата.

Лустрация трябва, инак не става.

Гост

#47

2012-03-01 23:50

Без това явно няма как да се измъкнем от блатото на злокачествените зависимости, безотговорното управление, олигархията, организираната престъпност, неефективната правораздавателна система и политиката на гарантирана мизерия.

Гост

#48

2012-03-02 14:48

Ако беше направена по-рано, МОЖЕ би, повтарям МОЖЕ би България щеше да е друга. Дано ни чуят - само се чудя, кой ли от тези, от които зависи ще ни чуят. НО, моля се, ДАНО!!!

Гост

#49 Re: аз съм на 65 :-)

2012-03-02 14:55

#40: -

Браво на Вас. Аз съм на 65, баща ми беше вярващ комунист...но и аз подписах с името си, защото той беше от тези, които НЕ бяха сутрудници, и мен никой не ме е търсил за  сътрудник...Не зная, защо Ви пиша, може би защото мечтая България да се управлява от умни, но и почтени хора-патриоти. Желая Ви успех. Вера  Бояновска :-).


Гост

#50

2012-03-02 16:05

Никога не е късно!