Спиране на застрояването в Борисовата градина и Южния парк


Гост

#1

2015-08-27 13:45

Застрояването на тези градски паркове е абсолютно недопустимо. Нищо не може да оправдае завземането на паркови пространства.

Гост

#2

2015-08-27 14:00

Супер инициатива.
Никола

#3

2015-08-27 14:20

Ако някой има зор за строителство - цялото поле пустее.


Гост

#4

2015-08-27 14:28

Защото съм софиянец. Защото съм роден в София. Защото обичам града си, но всички имаме нещастието в последните над 20 години да ни управляват, родени извън София. Защото е време да се спрат всички бандитски строежи, за да остане малко място в София. Защото на София се гледа само като на град за далавера и нищо друго.

Гост

#5

2015-08-27 14:45

Защото това е грабеж от страна на управляващи печалбари.
Те заграбват зелени общински терени и лишават столичани от свежест.
BMB

#6

2015-08-27 15:07

"Възпитаникът на Московския институт за международни отношения и неуспял кандидат кмет от БСП на изборите за София през 2009 г. - Георги Кадиев, заедно с Реформаторите, подкрепени от медиите на Прокопиев, започнаха поредната мръснишка атака срещу кметицата Йорданка Фандъкова.

Подозира се, че кампанията е организирана от протежета на Иван Костов. Поводът е, че главният архитект на София е издал строително разрешение за изграждане на нов комплекс на мястото на бившия увеселителен парк Софияленд. Въпреки че мястото е извън пределите на Борисовата градина и на около всичко е застроено, този факт се използва чрез главния архитект на София, предизборно да се удари кметицата Йорданка Фандъкова. Скандалът се раздухва от Кадиев и се подкрепя от Реформаторите и медиите на Иво Прокопиев, защото и БСП и Реформаторския блок, ще издигнат свои кандидати за кметове. Отделно от това, изключително важно за тях е да разбият хегемонията на ГЕРБ в общинския съвет, за да могат да прокарват клиентелистките си интереси." - Pik.bg

 


Гост

#7

2015-08-27 15:30

Този бандитизъм трябва да бъде спрян. Мръсните пари всичко ще окепазят в нашата бананова република.

Гост

#8

2015-08-27 15:55

Крадливата измет ТРЯБВА да бъде спряна!!! Без значение от цвета и.

Гост

#9

2015-08-27 16:05

София има нужда от въздух. Чист!
Toshko

#10 Re:

2015-08-27 16:41

#1: -  

 Това не е в парка. Разходете се и ще видите.


Гост

#11

2015-08-27 17:54

аз не съм от София но ми писна застрояването по паркове по защитени зони като се строи на най красивите места в държавата , и правят природата ни на бащиния , писна ми от своеволията на обпагоденствани държавни чиновници

Гост

#12

2015-08-27 19:06

освен подписването на петиции, трябва да се правят демонстрации, да се спира движението с лежане по платното, да се спира достъпа на б.б. до работното му място в мс - шорт - да се използват всякакви начини на гражданско неподчинение, за да се влее в тъпите мозъци на нашите управници и в ленивите мозъци на моите сънанродници, че няма нито безплатни обяди, нито обществени победи на полезни каузи, за които не са положени огромни, титанични усилия от всички!!!!!!!!!!!!!!!.

Гост

#13 Re:

2015-08-27 19:10

#6: BMB -  

 тоя кадиев ми е колега - по-млад от мен в мгимо. учил е виетнамски /аз немски и холандски/. съседите му твърдят, че е надут пуяк. аз не го знам какъв е - понякога има разумни изказвания. но ако е интригант - трябва да му се счупят зъбите /преносно казано - братя полицаи - словесна инверсия/. то и фандъкова е една даскалица досадна, но ако хора на костов /"откритието" на петър младенов/ се възкачат на престола в общината - това просто не е МОРАЛНО.... тези които имат повече инфо и са обективни - да повишат глас. ще ги подкрепим. пъчев


Гост

#14

2015-08-27 19:45

Цялата гора от Борисовата градина, която се намира между бул. Никола Вапцаров и бул. Симеоновско шосе на север от Зоопарка в следващите 10 години е планирана за постепенно усвояване и застрояване! И всичко започна от недоразумението София Ленд, което бе построено нарочно там посред гората за да започне усвояването на териториите около него! Защо ли това толкова грандиозно чудо просъществува само 3-4 години и вече 10 години е призрак!? Ако видите 2002 година около него е нямало нищо - само гора от Борисовата градина, а от 2003 до сега вече са изникнали частна болница (Токуда), хотел-филиал на Радисън, бизнес комплекс, тенис комплекс, че сега и жилищен комплекс! Всичко върху гората! И за да се застроява още повече пак през гората се прави и нов булевард - Атанас Дуков, който щял да свързва Никола Вапцаров с Черни връх при Мол Парадайз! От какъв чеп, при положение че Никола Вапцаров стига до Черни връх и времето за преминаване е почти същото! Как от какъв - да се обслужват нечии частни интереси! Същите "управници" оставиха и да продължат издевателствата в Борисовата градина около стадионите в северната част, същите искаха да прокарват трамвай от там, същите оставиха собствениците на пици Виктория да си правят каквото си искат в Ловния парк, същите оставиха и Топливо да се разпростират още повече около гара Пионер, въпреки че уж трябваше гарата, която не се ползва от години като гара, да бъде разрушена и върната към Борисовата градина, а сега там продължава да се замърсява с тонове отпадъци и строителни материали. Докога питам, докога!? Докато постепенно не изядете и последното свободно парко място в София ли?


Гост

#15 Re: Re:

2015-08-27 19:45

#10: Toshko - Re:  

 Да, защото го застроиха още преди 8-9 години. Още тогава се говореше, че София Ленд ще го построят с идеята да му се смени статута после.


Гост

#16

2015-08-27 23:04

Не може безкрайно да се разчита на "добрата воля" на корумпираните чиновници. Като си спомним Ботевото стихотворение "Патриот":
"Само, знайте, за парата
като човек - що да прави?
продава си и душата."
При такива движещи мотиви няма да остане нито парк, нито градинка...

Гост

#17

2015-08-28 02:27

Защото ми омръзна вече!!!...

Гост

#18

2015-08-28 05:58

Явно няма други начини да се противодейства на безобразията на властта и затлъстелите й спонсори. Само с констатации и публикации в социални мрежи, без организирани последващи действия на обществото не може да се постигне нищо. Алчността в това време напредва и поглъща де що може.

Гост

#19

2015-08-28 06:41

Защото смятам, че това е един от начините за реагиране срещу попълзновенията на "предприемачите" и техните съучастници - управленци. Доколко е ефективно - това е друг въпрос.

Гост

#20

2015-08-28 07:35

Подписах петицията, защото искам да живея в нормален град, със зеленина, вода, а не в застроен мегаполис, с молове и сгради, без паркове и градини и дървета.

Гост

#21

2015-08-28 08:04

София заприлича на един огромен бетонов бункер, не остана незастроено парково място. Изчезна зеленината, чистия въздух. София като цяло се пренасели, а провинцията се обезлюди. Вместо малките градове и села да се благоустрояват и да стана по привлекателни за живот те западат и всичко се концентрира в София. В един недалечен момент България ще е София. Ужас за всички,
vvilly

#22

2015-08-28 08:21

От колко години този арх. Диков е главархитект в Стол.община?От толкова, че да прави промени в застроителни и др. планове и да е под погледа му реализацията на  бетонните произведения на архитектурната мисъл. Искам да живея в чиста,подредена, зелена България, а не в прахоляците и боклуците на София например.Факт е, че все са се правели ремонти из София лятно време, но като в днешни дни, май никога не е било. Интересно съвпадение с изборите. Родолюбка съм, обичах и обичам нашето Черно море, но кракът ми там няма да стъпи заради бетон, цени, пияна паплач, независимо от коя страна на света, боклук и фекални води в морето...Какво, какво можем да направим вече?


Гост

#23

2015-08-28 08:24

Защото бетона никога не бива да заменя паркове и гори. Колко дървета посадиха тези , които унищожиха цели масиви?

Гост

#24

2015-08-28 08:44

Младостта ми мина в София,още се вьлнувам от всичко,което се случва там!

Гост

#25

2015-08-28 10:15

Схемите със смяна на статута на градски площи се прокарват все по-безочливо. Чашата прелива!