Аз съм Странджа

Quoted post

вес

#1

2015-01-30 14:41

С тази петиция да не мислите да затваряте и горските стопанства в общината!Защо не направихте петицията докато съществуваха Общински гори или тогава не се изсичаше гората?Тези тирове натоварени с дърва да не пътуваха за ГКПП Малко Търново,че е пропаднало дясното платно.Защо не направихте снимки под мантинелата на пропадналия път за да се види трасето на новия път кадето няма нито едно дърво и пътя е подкопан?Вместо да откриете работни места , че младите хора избягаха от общината вие се занимавате с пропадналия път и горите.Като гледаме петицията от Малко Търново е подписана от служителите в съвета защото е тяхна инициативата а други не я подписват.

Отговори

Иван Михайлов

#2 Re:

2015-01-30 15:38:44

#1: вес -  

 Държа само да уточня две неща:

1. Не съм служител на 'съвет', а на Общинска администрация. Разликата са едни 25 години демокрация...

2. Въпреки всичко и аз съм гражданин на Малко Търново, колкото всички останали и смятам, че имам право на собствени възгледи.

При това поне имам гордостта да говоря от свое име, а не под псевдоними. Всичко най-добро Ви желая!

П.С.: Авторът на петицията е Мария Ноева от гр. София...

Данаила Шаренкова

#7 Re:

2015-01-30 18:36:49

#1: вес -  

 Дааа, а може би вече само на служителите "в съвета"им пука за Странджа? Или и вашия интерес към Странджа е повече материален?


Гост

#69 Re:

2015-02-02 20:52:26

#1: вес -  

 Защото докато имаше "Общински гори" в Малко Търново, кмета Илиян Янчев му се пълнеше джоба и затова мълчеше.Сега като спря това кранче и ревна.Нима неговите камиони не разбиваха пътищата, естествено че ги разваляха, но никога не си ги оправи.А горските стопанства всяка година правят и ремонтират горските пътища.Когато му взеха общинските гори защо рева толкова много?То не беше по телевизии, по разни медии, интервюта, статии.Рева, рева, горкия, чак да го съжалиш.Еми ще реве, как няма, отнеха му една хубава шест цифрена сума.То си е за реване.А сега наближават и избори.Трябва да се самоистъкне някак си.Защо пък да не е по този начин?А и си нямате никава напредстава какво се опитва Илиян Янчев да измъкне от горските стопанства.А колкото до междуселщните асфалтирани пътища, ако мога да ги нарека "асфалтирани", те горките отдавна си изживяха живота.Правени преди 30 години и никога ремонтирани.Той какво иска да са вечни ли?Ами не става така г-н Кмете.Вземете да ги асфалтирате, ама качествено и с качествен асфалт и чак тогава имайте претенции, че са разбити.Защото те тези дупки са от 20 години.

Може още хиляди неща да ви напиша за нашата мила община, но мисля, че това ви е достатъчно за размисъл.Размисъл за това ЗАЩО чак сега Илиян Янчев пусна глас, а не когато и той беше в бизнеса.И какво цели?


Гост

#74 Re:

2015-02-03 11:41:48

#1: вес -  

 Аз не съм служител, а гражданка на България и поддържам петицията .

Обичам Странджа

#134 Re:

2015-02-09 17:55:33

#1: вес -  

 Господине, или госпожо,

Работни места се откриват в полезни сектори , а не в унищожаващи и съсипващи Българската природа места.  Кой стои зад вас, тези, които унищожиха Странджата ли ??

Доскорошен служител в лесничейство

#147 Re:

2015-02-13 19:34:58

#1: вес -  

Аз работих 21 години в дърводобивния сектор и с очите си видях как гората се изсича поголовно.Да започна ли с подробностите?Имена на служители в лесничействата?Имената на министри,зам.министри,директори на горските стопанства.Или как българската гора се играе на търг,сякаш е  стадо прасета на пазара.Или как зорлем я палят за да я изкупят после на безценица......или излиза,че за да не избягат младите от М.Търново и околните райони трябва да се жертва гората докрай?Не си го и помисляйте.Аз не съм от екозащитниците,но и все още не съм ослепяла....