Против закриване на сектор СОД към МВР на Република България

Quoted post

dertre

#1

2013-07-28 21:03

Няма база за сравнение между охранители от ЧФ или полицията... полицията е тази която охранява, задържа и разследва. Другите са просто фирми за печалба. Нека имаме право на избор!

Отговори

Йордан Йорданов

#5 Re:

2013-07-29 06:27:36

#1: dertre -

Предлагам да се се изрази протеста под друга форма,за да има "чуваемост"!!!

: tixij

#88

2013-08-01 08:33:47

#1: dertre -

Няма по-сигурен и по отговорен от МВР - СОД. Там работят професионалисти в разкриването и задържането на извършители на деяния над обектите взети под охрана. Освен това в ЧФ са или младоци с мускули, но без гънки, които не издържат на напрежението и може да се стигне до фатален край за извършителя след упражнено насилие. Или пенсионирани полицаи, които се имат за капацитети и нехаят за обектите, гледат високомерно на шефове и на колеги  неслужили в МВР и подценяват много от ситуациите. А това също не е добре. Според мен и гражданите са на мнение, че най-сигурен е СОД на МВР. Още на място полицая може да види неща, "горещи следи" , дребни детайли или предмети , което да го насочи към извършителя.  В ЧФ след един кратък курс това "набито око" не може да се придобие. Нужни са комплекс от умения за да се формира знаещ и можещ служител. А те се постигат след не малко служба в МВР. Така стоят според мен нещата. Напълно подкрепям петицията. Против съм да се закрие сектора.

 

алан

#227 защо няма да подпиша

2013-08-09 07:16:52

#1: dertre -

защото в текста на петицията не се казва истината - че СОД се закрива за да се облагодетелства частната фирма Скорпио на Камен Пенков, който назначи зет си Светозар не знам кой си за главен секретар на МВР и той веднага тръгна за закрива СОД-а.  Не са посочени и никакви данни за това колко приходи всъщност вкарва СОД в държавния бюджет за да се опровергае тиражираното от министъра че СОД работи на загуба. Нито че реално няма толкова празни да не говорим за подходящи щатове които да поемат служителите на СОД - те трябва да напуснат или да приемат да станат пазачи на някой ГСМ

монт

#287 Re:

2013-08-14 13:50:51


Гост

#357 Re:

2013-08-30 07:06:41

#1: dertre -

така в бг се приемат всичики закони само за пари както си приеха парите за партиите без шум

 


Гост

#360 Re:

2013-08-30 07:26:39

политици осъзнайте се стига изнесохте БЪЛГАРИЯ не така приватизацияя за кого хората вярна бяха лишени много преди време но имаше един виц който сега излиза ;че е верен когато казваха че е човека е погребан по очи за да му ц.... г....  че тези времена ще се окажат по добри