ПЕТИЦИЯ В ПОДКРЕПА НА БЕЗРАБОТНИТЕ ЛИЦА ЗА ДОСТЪП ДО ПРОФЕСИЯ!


Гост

/ #52

2012-07-16 20:34

Искрено се надявам,тази петиция в подкрепа на безработните лица да има успех.Защото няма нищо по-обидно от това, да отидеш в бюрото по труда,да чакаш с часове за да си сложиш подписа на лист хартия. И това трябва да е на точната дата и в определения час.А когато попиташ за определена програма,да ти кажат "че сега има такава програма,но ти не попадаш в тази група, която може да я ползва".И другото което мисля е,че трябва да се сложи край на практиката в България,относно възрастта.Защото в МИЛАТА ни Родина,като станеш на 40години,ти вече си стар и не можеш да си намериш работа. Аз съмна 46г.и преди две години за една седмица/работна/,подадох 15 молби за работа. Ефекта? Ами сега съм в Англия за да работя и да помагам на семейството си. Тъжна история,но е факт.Завършила съм музикална педагогика. С висше образование съм и когато кажа на моите деца,че трябва да учат, отговора е: "А ти като учи ,какво работиш? За това ли учи?" Тук спирам,защото нямам отговор на тези въпроси.Искрено се надявам, тази петиция да има желания успех.