Декларация на мюсюлманите в Република България

Кр. Иванов

/ #17 Re: 16

2012-06-24 13:19

"...Чувам, че искате предизборната кампания да се води на майчин, т.е.на турски език...."

Нещо тук пак някой греши! Това г-н Колев са думи на ДПС, а аз специално не мисля, че всички мюсюлмани са твърд електорат на тази партия. С тази си декларация тук въобще няма намесени партии и тя е надпартийна. Тази декларация е чисто мюсюлманска - изразява волята и решенията на мюсюлманите в България е не на някаква си партия - било то ДПС, ГЕРБ или която и да е. Мисля, че тези думи от коментара Ви са доста излишни и няма смисъл да спорим на тази тема. Моля ви, не намесвайте мюсюлманите с която и да е партия!!! Тук не е важна политическата принадлежност!

А относно родината... Вие ако се бяхте родил в Дания например - какъв щях да сте - руснак или датчанин...

Това, че релегизната ни принадлежност е различна няма нищо лошо. Но някои институции в България злоупотребяват с добротата на мюсюлманина. Всеки човек е такъв, какъвто е, където се е родил. Аз лично се смятам за българин но изповядващ Исляма а това е и мое конституционно право.

Благодарности за подписа под декларацията и бъдете здрав, г-н Й. Колев!