Петиция за правото на качествено образование на децата със СОП


Гост

/ #105 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Приятели,не обръщайте внимание на безумните коментари на тая нещастна же

2015-01-19 06:31

#101: Кристина Николаева - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Приятели,не обръщайте внимание на безумните коментари на тая нещастна же 

Чета от няколко дни коментарите тук и се изкушавам да  дам и аз своето мнение. Морена има право за много неща, не я нападайте неоснователно! А и живеем в УЖ демократична държава, има плурализъм на мнения. НЕ ме разбирайте грешно, аз съм ЗА съществуването на ресурсните центрове, самия аз съм ресурсен учител от доста години  и съм навътре с много неща. Ако четете задълбочено коментарите на Морена, в тях прозира несъгласието й  за цялата система, а с това и аз не съм съгласен! Образователната система в България е един много порочен елемент от цялата държава въобще. Да, тя цялата държава е затънала до ушите,че дойде ред и на ресурсните центрове. Морена има предвид конкретен ресурсен център и конкретни "специалисти", каквито и аз познавам около себе си. Лошото е,че те са мнозинство наистина, а ако влезете по форумите има много изказвания на колеги и родители против определени ресурсни центрове. Не може хора с подходящото образование да бъдат товарени с най-тежките деца, защото се знае, че ще свършат работа и други, които не могат да вържат две нормални приказки, правописът им е на нула да се зоват логопеди, въпреки,че имат това образование. Но по една или друга причина стават любимци на шефовете, толерират ги, защо ли- ами отговорете си сами! Носят клюки и създават интриги и някак основната дейност-работата с децата , остава на  много заден план. Набляга се на такива ниЗки (низост) страсти. Някои просто си жувуркат, а други отнасят всичко , заради всички на гърба си. Вие  искате ли такива хора да учат децата Ви, като гореспоменатия например?? Неудобно ми е да цитирам какви думи използва в речника си и то чисто обикновени, с  по две грешки на една дума, от битовата реч, но иначе има самочувствие на висококвалифициран специалист, защото така му се позволява. Отделно идва на работа когато пожелае и никой не му търси сметка за това. Затова всичко би било добре да се подложи на проверка и да се вземе правилното решение, а то е да се работи задълбочено и качествено с децата със СОП. Това е ОСНОВНАТА дейност на ресурсните центрове, а не колегите да се викат един по един в шефския кабинет и да се черпи информация, която няма нищо общо с работата им. Благодаря за вниманието! Считам,че ще бъда правилно разбран! Хубав ден на всички!