Да спасим Паша дере от "Южен поток"

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Да спасим Паша дере от "Южен поток"


Гост

#1

2013-04-30 05:41

Не на безотговорните хора докопали се до властта,които с решенията си вгорчават живота ни...!
АМАН

#2

2013-04-30 05:57

В тая държава братче, всеки ти иска подписа за нещо.. То това е безумие вече!

Гост

#3

2013-04-30 10:39

Един от най-чистите плажове във Варна!!!
несъгласен

#4

2013-04-30 10:39

Ама вие вярвате ли си поне малко на написаните глупости. Ще унищожи природата ? Как ? Една компресорна станция, която никой от нас си няма на представа колко е голяма. Как и къде точно ще се изгради и т.н. "ще спре развитието на Варна на юг и ще съсипе туризма от нос Галата до устието на р. Камчия. " ъъъъъъъъ я пак ? В какъв смисъл ще спре нещо което е спряло преди 10 години. Туризъм ? Къде го видяхте? Плажа е страхотен и варненци обичаме да ходим там, но нали не сме слепи за боклуците които неконтролируемо изхвърлят палаткаджиите от вътрешноста на страната дошли на море. Като цяло за мен написаната петиция е като молба на някое 5то класниче към дядо мраз, само желания и никакви доводи. За да се съглася с вас, искам факти а не голи приказки.

Гост

#5

2013-04-30 14:16

Да опазим това райско кътче за да му се наслаждаваме ние, децата ни и бъдещите поколения след нас.

Гост

#6

2013-04-30 16:48

Природата ни е по-скъпа от каквито и да е станции...

Гост

#7

2013-05-01 05:31

Паша Дере е приказно красиво място,макар,че когато бях дете беше по-красиво от сега. Ще се радвам да се запази и моето дете също да има възможността да ходи там на отмора през летните дни.
Знаещ

#8 Против този безполезен за България проект!

2013-05-01 07:33

Това е един ужасен проект, от който нашата страна няма да спечели абсолютно нищо. Компресорната станция ще е много голяма, защото тук става въпрос за прехвърляне на газ по 4 тръби по над 80см. в диаметър през цялото Черно море!!!!! За съпоставка, сегашната тръба на Петреко е ок. 30см. и е само една!!! И въпреки, че газът излиза под налягане и се ползва само едно малко компресорче, шумът е голям и компресорът се чува на километри. От новата станция шумът сигурно ще е в пъти по-голям и ще се чува на много, много на далеч! Газови аварии и взривове стават по целия сват, не искам да си мисля какви ще са последствията при авария(теч на газ, взрив и т.н.) на самия плаж, на който през лятото ходят хиляди хора. Хората ще лежат на 4 тръби, пълни с газ!!!!
И последно-колко такива плажа,като Паша дере,има България, че да го унищожаваме? Това място е уникално и в световен мащаб.

Гост

#9 Re: Тук виждам платени писачи!!!!!

2013-05-01 07:34

#4: несъгласен -

Тук виждам платени писачи!!!!!


Гост

#10

2013-05-01 07:46

В петицията не пише, какво е искането всъщност. Наистина трябва да се напише по-добре.
Кирил Попов

#11 Re: Против този безполезен за България проект!

2013-05-01 10:53

#8: Знаещ - Против този безполезен за България проект!

Господин Знаещ, в ръцете ми са попадали доста компресори, и искам да ти кажа, че това че са по-големи, не ги прави автоматично по шумни! Вече има изключително тихи машини, колкото и да не ти се вярва (всъщност и на мен не ми се вярваше, докато наскоро не попаднах на една такава). После, не зная защо мислиш, че е безполезен за България. По цял свят, газта се използва масово, като евтино гориво за всякакви нужди. Аз не бих отказал да се възползвам от въпросната газ. Искам да ти кажа, че голяма част от Варна е газифицирана и доста заводи работят на газ, като по този начин се намалява и замърсяването на въздуха, та полза от газта ще има. И да попитам от къде по дяволите бихте предложили да минават въпросните тръби? Все трябва да минат от някъде! Иначе има доста плажове в България като Паша дере - явно не си ходил достатъчно по черноморието. Това разбира се не е причина да се развали едно приятно място, но кой е казъл, че ще бъде развалено? Ако някой ми покаже проект, който ще съсипе Паша дере, аз ще се включа в протеста. Без доказателства, всичко това са си празни приказки. Омръзна ми вече разни "природозащитници" да протестират против всеки нов проект, а същевременно да нехаят за това което става пред очите им!!!


Гост

#12

2013-05-02 08:02

Непременно трябва да се спаси Паша Дере !

Гост

#13

2013-05-04 19:12

Единственото място на което ние,варненците,можем да отпочинем

Гост

#14

2013-05-05 16:13

Едно от последните останали места край Варна, където сме близо до природата. Да го съхраним!

Гост

#15

2013-05-07 11:40

Паша дере е една уникална местност, една от малкото останали девствени по родното ни черноморие.Опазването и е дълг както на държавата така и на народа, съставящ държавата!

Гост

#16

2013-05-07 11:41

Хора, напишете я по-добре тази петиция. Така нищо не пише в нея. За какво да гласувам? За това че ще се построи компресорна станция и ще се съсипе туризма ли? Или против? ???
Ако има ясно формулирано искане, със сигурност ще бъде подкрепено от много повече хора, отколкото сега.

Гост

#17

2013-05-07 15:41

:)

Гост

#18

2013-05-08 03:22

"Да живее България" рекъл Ангел Кънчев И дръпнал спусъка на револвера си.

Гост

#19

2013-05-08 07:30

Местността"Паша дере" е защитена зона и е все още незастроена.Тя е мое и на много варненци любимо място за отдих през лятото,когато варнеските плажове са пренаселени.Пшострояването на газопреносна станция означава смяна на пейзажа с промишлен,а също така означава замърсен въздух и много шум.

Гост

#20

2013-05-12 19:28

...ако мине от там "Южен поток"... яхвам метлата!!!

Гост

#21

2013-05-28 22:07


Гост

#22

2013-06-04 19:05

Моля подпишете!!! - нека спасим това райско кътче от лапите на костюмираните чуждестранни и наши агенти!! заклевам...

Гост

#23 до коментар № 11 - Попов

2013-06-04 19:09

Казал се пише с А!!!

Гост

#25

2013-09-30 14:16

Не е въпросът само до Паша дере, което всички обичаме. Промишленият проект за Южен поток преминава и през Дунава, Искър, Осъм, реки важни за обикновените хора и най-важното хранодайни зони за България. Животът на тези хора ще се промени напълно и те нямат и представа какво им предстои.Бетонът трови подпочвено и е възможно някои от тях изобщо да не могат да пият водата от собсвените си кладенци и да не могат да ядат примерно доматите и каквото и да е там, произведено от градите, в които се трудят ежедневно. И на г-н "Несъгласен" бих искала да му кажа да се запознае обстойно с отвореното писмо до всички екоорганизации за вредите от Южен поток върху екологичните системи и здравето на хората с поколения наред и после да говори, че сме били платени писачи! Сайтът, където може да се осведоми е: yugenpotokihorata.com



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...