Против дискриминацията над българските ученици!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против дискриминацията над българските ученици!


Гост

#176

2016-10-23 21:19

dokoga decata nishte sa v opasnost otidohme v navun da rabotim za tqh i nashte roditeli a sega ni davat parite na migranti dori i ne bejanci ot musolmanski strani DOKOGA?

Гост

#177

2016-10-24 01:51

Всички граждани на България да равни !


Гост

#178

2016-10-24 03:55

Защото ми писна!

Гост

#179

2016-10-24 04:41

Подписах петицията,защото нашите деца остават ничии!

Гост

#180 Re:

2016-10-24 05:00

#115: -  

 За момента няма да правим подписка, но ако с петицията не постигнем нищо, ще мислим и в тази посока. 


Гост

#181

2016-10-24 05:09

Сигнал до омбудсмана с прикрепената петиция и молба да се сезира Конституционния съд! 

Явно е нарушаването на Конституцията. 


Гост

#182

2016-10-24 05:25

Защото това е гавра с българските деца

Гост

#183

2016-10-24 06:06

Моето дете не получава никакъв стимул за развитие. Дори не получава детски надбавки, защото доходите ни били високи. Всички придобивки се получават от ромите, всички социални помощи се получават от тях, защото за тях все няма работа. 25 години ги интегрираме, и все не могат да се интегрират, защото не искат.

Гост

#184

2016-10-24 06:12

Когато бях кандидат-студентка от районите с турско население приемаха с успех 3.00 на приемния изпит, а аз с 5.00 не успях да вляза в университета. Сега правят същото - дискриминират по-добрите ! Докога?!

Гост

#185

2016-10-24 06:24

Напълно подкрепям изложеното в петицията. Бих могла да добавя и още случаи, при които децата ми са дискриминирани и ощетени от "държавата". Лично аз усещам дискриминацията спрямо моите деца в полза на т.нар.малцинство. Питам се как аз с помощта на родителите си съм се изучила с цената на огромен труд и лишения, спечелила съм конкурс за добре платена работа, родила съм две деца,които се старая да възпитавам с огромна любов и грижи....естествено съм и солиден данъкоплатец....и в крайна сметка нито аз, нито децата ми сме граждани на тази "държава"...

 


Гост

#186

2016-10-24 07:33

Ние, Българите сме тотално дискриминирани в собствената си страна, вече мащеха за всички нас. Ние не взимаме детски, защото надвишаваме с някаква сума максимума, а сега нашите български деца отново са поставени в неравностойно положение спрямо тези, които интегрираме от сума ти години. Дайте равен старт на всички деца, който учи, има успех и заслужава, нека да взима стипендия.....Но отново да давате на ромите пари за да учат, е това вече е прекалено....Като не иска да учи да хваща къра!!!!!!!!!!


Гост

#187

2016-10-24 08:41

За да има шанс за всички деца а не според етническата принадлежност.

Гост

#188

2016-10-24 09:00

Стига демагогия, че образованието е приоритет!

Гост

#189

2016-10-24 10:01

Този проект е абсурден, да си дават помощи от врата на врата като искат, но да се прилага подобна дискриминация със съдействието на държавна институция и с макар частично държавни средства е НЕДОПУСТИМО

Гост

#190

2016-10-24 10:29

Подкрепям петицията против дискриминацията на българските деца . Мнението ми е, че всички подрастващи, живеещи на територията на България, трябва да имат еднакъв старт. Има и други начини за мотивиране и поощрение на учениците, освен материалните, напр. подготовката на бъдещите учители да включва умения да работят с децата така, че те да се чувстват ЗНАЧИМИ, да им показват по различни начини колко те ЗНАЯТ, да ги накарат да ВЯРВАТ в себе си, ДА ОТКРИВАТ И ПООЩРЯВАТ ТАЛАНТА у всяко дете, ДА ОТКРИВАТ ДОБРИТЕ ИМ КАЧЕСТВА И ДА ГИ СТИМУЛИРАТ - всичко това не  са само думи, а изводи, които направих по време на 38-годишния си стаж като учител в начален курс.


Гост

#191

2016-10-24 10:38

Защото г-н Исаев е от родният ми град. Това момче почти няма партия или организация в която не е било. Но като спрат да му дават пари и се прехвърля на друго място. А и много от ромските деца завършват основното си образование без да ходят на училище, защото "парите следват ученика в училище". Както казват Господари на ефира "Уникална държава".

Гост

#192

2016-10-24 11:22

Дискриминирани сме ние -мнозинството,срамота е!!!

Гост

#193

2016-10-24 11:25

Защото искам да спре изтичането на качествени млади хора в чужбина,а тука да дерибействат облагодетелстваните в училището "малцинства"!

Гост

#194

2016-10-24 12:13

Niamam dumi Tova e gavra s BALGARSKITE detsa
Виктория

#195

2016-10-24 12:15

Възмутена съм понеже за пореден път разграничават българските деца! Аз като майка на едно дете не получавам детски 35 лева, а ромката лежи и не работи но взима за нейните. Другата година моето дете тръгва първи клас и няма да получи помощта за първокласници от 250 лева, но ромското дете като тръгне първи клас неговите родители ще вземат тази помощ. Какво значи, че не знаели да говорят български език ромчетата? Българският език е официален език на тази държава и всеки трябва, и е длъжен да го знае. Не може едни имигранти като дойдат да го научат за няколко месеца и децата им да посещават български училища, а ромите да не могат. Не може българчетата да се стараят и да учат за стипендия над 6.50 и да взимат 35 лева, а на ромчето да му даваш 30 евро за успех 3.50. Според мен вече трябва да се иска оставката на Куневица. За много по малко се иска оставка на предишния Министър на образованието. Просто това предложение не бива да се приема, а тази да си хваща чантичката и да си подава оставката. Писна ми от безаконие в тази държава и противоконстатиционни решения!!!


Гост

#196

2016-10-24 13:05

Защото тази безумица е дискриминиране на останалите деца от не-ромски произход...

Гост

#197

2016-10-24 13:20

Неможе за успех 5.50 нашите деца да взимат 25лв а те мисля че за успех 3.50 30евро


Гост

#198

2016-10-24 14:25

Като родител не съм съгласна децата ми да бъдат дискриминирани на етническа основа. Като учител не съм съгласна да бъда тормозена от ромски родители, заради незнанието на децата им и техния навик да се възползват силово от всяка стотинка, която им се " полага"!
Та те сега за спрени детски те заплашват с побой, въпреки неизвинените отсъствия на децата им, та какво ли ще стане като обвържат пари с оценки! Кой, мислите, ще го отнася? Учителите!

Гост

#199

2016-10-24 14:33

Трябва да има равен старт за всички деца.

Гост

#200

2016-10-24 14:52

Преди промените не си спомням малцинствата да бяха така толерирани. Освен това в моят клас имаше няколко циганчета, които полагаха усилия да учат и някоя от тях успяха в живота. Ние не гледахме на тях като различни, защото никой не ни е карал да ги виждаме така. Този "толеранс", който сега те получават наостря масите срещу им. Убеждаваме ромите, че правото и държавата са на тяхна страна и те може да си я карат все така - на гърбът на данъкоплатеца. А тези, които не сме от малцинствата ще бъхтим, за да осигурим по-добър живот и образование на децата си и ще го учим да са достойни членове на българското общество; да са на свой ред толерантни към онеправданите и ще се молим за тях да има място в тази държава на малцинствата, политиците и емигрантите. Но кой е неоправдан наистина?