Да подкрепим националния фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"


Гост

#226

2016-02-15 10:12

Защото знам колко трудно се изгражда един добър танцьор, особено от ранга на танцьорите от "Филип Кутев". Възмущавам се, че съдбите на тези професионалисти зависят от няколко чиновника без грам въображение. Аз съм с вас. Ако има протест, уведомете ме. УСПЕХ!!!

Гост

#227

2016-02-15 11:07

Искам по-малко Митко Пайнера, повече Ансамбъл "Филип Кутев".


Гост

#228

2016-02-15 17:19

Това е най-елитният наш фолклорен състав.Освен изключителното му културно значение за българския народ, той винаги се е използвал за реклама и популяризиране на България по света. Грехота е да се затрива нещо, изграждано с труд и ентусиазъм, толкова години.

Гост

#229

2016-02-15 21:34

Здравейте! От 9 години се занимавам с народни танци и прекалено много ми харесва и подкрепям тази петиция за да може както и аз да продължа да се занимавам с това така и моите колеги, а в същото време да могат другите поколения за напред да се докоснат до българакия фолколор, защото българия има славна история която ще остане в книгите за векове напред, но нека и да не позволяваме на тъпите политици(с извинение за вулгарните думи) да ни отнемат и последното хубаво нещо в нашата страна а именно българакия фолклор.


Гост

#230

2016-02-15 21:56

Работя от 1985 година в ансамбъла и той наравно с моето семейство е моят живот.Всички Българи сме длъжни да го подкрепим и запазим за идните поколения!Единствен и неповторим!Всички останали взимат пример от нас!!!

Гост

#231

2016-02-15 22:39

Трябва да си запазим традициите!

Гост

#232

2016-02-16 00:26

Този ансамбъл е част от Националната култура на България и гордост за нацията ни! Прославил е българският фолклор по света! Трябва да продължи това национално дело! България се нуждае от националния фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"! Аз се нуждая от него! Светът се нуждае от него!

Гост

#233

2016-02-16 04:40

В тия смунти времена е повече от необходимо да запазим националното си самосъзнание и духовните си корени като българи.

Гост

#234

2016-02-16 05:39

Защото българският фолклор трябва да бъде съхранен,
защото това трябва да бъде и държавна политика,
защото трябва да го предадем и на бъдещите поколения.

Гост

#235

2016-02-16 05:56

Защото съм Българка.

Гост

#236

2016-02-16 08:02

Защото аз също танцувам и знам колко труд изисква. Макар, че не сме професионалисти ние също сме печелили много награди. Гордост е за мен, че имаме такъв добър ансамбъл!

Гост

#237

2016-02-16 08:37

Скъпи сънародници, нека се преборим с опитите за заличаване на нашата идентичност. Всички сме закърмени с нашите народни песни и хора, който носят радостта и топлината в семейството. Да се противопоставим на варварските намерения на продажбите ни политици. Хайде, Всички, заедно <3


Гост

#238

2016-02-16 10:31

Възхищавам се и се гордея с нещата, които ансамбълът прави. Той ни обединява, припомня ни корените, вдъхновява ни и и ни изважда от монотонността на ежедневието. Би било посегателство спрямо българската душевност, национална история и идентичност да не можем да поддържаме и да затрием такова богатство. Благодаря на всички участници, организатори, ръководители на "Филип Кутев", които не се отказват и се борят, въпреки ограниченията и унижението да не получаваш признание и адекватно възнаграждение за красотата, която твориш и за това, че съхраняваш българщината!

Гост

#239

2016-02-16 12:45

Защото съм съгласна с всяка една от точките!

Гост

#240

2016-02-16 14:51

Аз обичам българсия фолклор!! А най-вече народните танци. И аз играя макар и да не е в такъв голям, профисионален ансамбъл, но знам колко труд се хвъря за да се научи една стъпка, една комбинация от движения, а колко много са усилията да се научи един танц, така че да е готов да се играе пред публика. Народните танци за някой са губене на време, за други просто развлечение, но за мен те са всичко. Аз се гордея с този ансамбъл! Нека да за пазим българското!


Гост

#241

2016-02-16 15:03

Защото обичам българския фолклор и музика, защото Ансамбъл "Филип Кутев" трябва да се разглежда като витрината на България и от Министерството на културата трябва да променят подхода си, като се погрижат за субсидирането им, а не само всичко да се разглежда през призмата на парите, на печалбата. Не всичко е пари!!!

Гост

#242

2016-02-16 17:15

Трябва! Аз съм българка! За това !

Гост

#243

2016-02-16 18:03

Има културни институции, които трябва да бъдат приоритет на държавата.Тези институции откриват, съхраняват и разпространяват българския фолклор.И за това трябва да има грижа за тях, без никакви условия и уговорки.Такъв е и ансамбъл "Филип Кутев", който ни представя пред света.

Гост

#244

2016-02-16 18:05

Този въпрос е риторичен !Може ли да има нация,държава,без култура и традиции ! А ансамбъл " Филип Кутев " е емблема на България по целия свят !

Гост

#245

2016-02-16 20:25

ИСКА ЛИ ПИТАНЕ? ЗАЩОТО СЪМ БЪЛГАРИН И МИЛЕЯ ЗА ВСИЧКО БЪЛГАРСКО ( ОСВЕН ЗА РОДНИТЕ ПОЛИТИЦИ) КОИТО НИ ДОКАРВАТ ДО ПОДПИСИ ЗА ПОДКРЕПА !!!

Гост

#246

2016-02-16 20:29

Ансамбъл "Филип Кутев" е наша гордост и богатство.Трябва да го има !

Гост

#247

2016-02-16 20:35

Защото държавата няма право да абдикира от задълженията си за създаване на основи и условия за културно развитие на нацията и запазване и разпространяване на българските ценности и традиции!

Гост

#248

2016-02-16 20:36

Малко ли им е това, че ни мъчат с ниски заплати и висок стандарт на живот та посягат и на най-съкровеното - паметта на народа ни запечатана в песни, музика и танци. Добре е да се замислят тези, които са решили да направят тази ГЛУПОСТ, че има хора в тази страна които са допринесли за България много повече от тях.
Българския фолклор е разнасян години наред и е прославял родината ни в цял свят благодарение на ДЪРЖАВНИ АНСАМБЛИ, като Ансамбъл "Филип Кутев", ансамбъл с богата история и качества. Ако някой не си е научил добре урока по родолюбие, да иде да се научи в Гърция, Турция, Сърбия и Румъния и да види как се възпитава обществото....! С какво ?............С ФОЛКЛОР ГОСПОДА, С ФОЛКЛОР. Така един ден нашите деца и внуци ще знаят какво е било, какво е и какво ще бъде. Пожелавам на всички КОЛЕГИ от "Филип Кутев" успешен изход от тази, трогнала дори и чужденците ситуация.

С Уважение : Ангел Димитров - музикант

Гост

#249

2016-02-16 20:52

Как няма да подкрепя това, което обичам най-много - българските народни песни и танци, нашият фолклор, съхранил ни като нация, като народ!

Гост

#250

2016-02-16 21:59

Zastoto sam BALGARKA! Izrasnax v tazi strana i ja Obicam!



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...