Петиция срещу "Джи Ем Секюрити" и Гранд мол - Варна

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Петиция срещу "Джи Ем Секюрити" и Гранд мол - Варна

Александра Грашкина
Гост

#1

2015-03-24 01:20

Подписах тази петиция, защото всеки от нас носи отговорност за изграждането на едно общество, в което закоността и човешките права стоят над всичко. Мисля, че нямаме право да останем безучастни свидетели на такива ужасяващи злоупотреби, не само защото извършеното насилие е престъпно деяние, а защото никой от нас не би искал да бъде съучастник в омаловажаването на най-висшите ценности: човешкия живот и достойнство.

Анна Ангелова
Гост

#2

2015-03-24 09:10

Такива неща просто не трябва да се случват. Никъде и на никого. Надявам се да има възмездие за тази брутална несправедливост.

Мария Спирова

#3 Справедливостта е пълна или никаква

2015-03-24 10:36

Случилото се в Гранд Мол Варна, предизвикано с умишлена жестокост от персонал на свързаната фирма Джи Ем Секюрити, е скандално зверство, допуснато като официална прочистваща политика и легитимирана произволна агресия от управата на мола. Отговорността не спира с подсъдимите за побой и мъчително убийство - организираните структури, дали поле за развитие на тази токсична насилническа култура трябва да бъдат демонтирани.

Не може да има business as usual на публично място, където произволен гражданин може да бъде пребит до смърт. Организациите, отговорни за това, продължават да са тръговски активни при шокиращи доказателства, че не са в състояние да бъдат такива безопасно и законосъобразно. Държавата трябва да упражни пълната сила на закона и да отнеме правомощията на всички насърчили или съзнателно укривали тероризаторската дейност на "охранителите" в Гранд Мол.

Ники

#4

2015-03-24 10:51

Да се събори мола - трябваше да има градинка там. Стиха перачници на пари, цяла Варна е станала такава. От това умират хора.


Гост

#5

2015-03-24 11:00

Един месец преди убийството на Нягол Grand Mall организира представяне на книгата на Емил Конрад "Нещата, на които не ни учат в училище", на което заведох дъщеря си. Бях възмутена от лошата организация и от неадекватното поведение на охранителите, които не спряха да блъскат, да обиждат и да нагрубяват децата. След това събитие никой не потърси отговорност за наглото и безотговорно отношение на охранителите и ето до какво доведе това. Подписах петицията, защото искам убийците да получат адекватна присъда за извършеното нечовешко престъпление.

Гост

#6

2015-03-24 11:05

Писна ми да живея в страх. Като повечето хора толкова да съм свикнал с този страх, че чак да не усещам, че го изпитвам. На всякъде да се бъркат мутри, да налагат волята си, да се държат като имащи правомощия на олимпийски божества. Как ще ми налагат волята си такива, които са убили беззащитен инвалид! И как са ги търпели в мола! И защо! Защо като потребители трябва да плащаме надценки на стоките, които отиват към заплатите им; след като не вършат работата си, а убиват. Убиват беззащитни хора. Писна ми в този ад. И това не е общество, ако не каже: "Не!"

Гост

#7

2015-03-24 11:21

Подписвам тази петиция, защото не е допустимо в една страна от ЕС в началото на 21 век да се пребива човек само защото не изглежда "според правилата". Моловете са просто едни магазини - те не са църква, нито 5* хотел, за да си позволява охранителна фирма да налага дрес-код на клиентите!

Гост

#8

2015-03-24 12:02

Справедливост и достоен живот за окаяниците и жертвите на мутренската агресия! Като се започне от Б.М.Б и се стигне до Джи ем Секюрити!


Гост

#9

2015-03-24 15:42

Защото е правилно! МОЛЯ И ВСИЧКИ ЧЛЕНОВЕ ОТ ФЕЙСБУК ГРУПИТЕ: Сборище на Свободни и Силни Българи за Велика България и Бойкот на Гранд Мол, да покажат съпричастност и подпишат! Благодаря на всички силни хора,които вече са се подписали и са показали,че делата за разлика от думите имат значение!
Молеца

#10 До живот без замяна

2015-03-24 16:33

До живот без замяна с първоначален стог режим.


Гост

#11

2015-03-24 18:15

Подписвайки тази петиция, заявявам негодуванието си към затулването на подобни случаи, липсата на бързи мерки и присъди в реален размер на извършваните престъпления! 3 и 5 години затвор са напълно и крайно недостатъчни, за подобен вид деяние! При липса на смъртна присъда, минимума за това издевателство и отнемане на човешки живот, е доживотна присъда!

Гост

#12

2015-03-24 18:50

Защото съм бесен от гаврите и убийството на беззащитен човек!

Гост

#13

2015-03-24 18:57

Няма какво да се каже по повод постъпката на тримата охранители, това е извън всякакви човешки, морални и етични граници. Надявам се единствено извършителите да получат максимално високи ефективни присъди и също така да проумеят какво са направили и да живеят с тази вина, докато изтърпяват наказанието си.

Гост

#14

2015-03-24 19:19

Отвратен съм от наглостта на началника на охраната! И от убийците!

Гост

#15

2015-03-24 20:22

Защото искам правосъдието и държавата да не позволят на отговорните за наглото убийство да се имъкнат, разминат със справедливо наказание !


Гост

#16

2015-03-24 21:28

престъпление - наказание

Гост

#17

2015-03-25 04:35

За да стане България нормална държава !

Гост

#18

2015-03-25 09:00

Подписах петицията, защото съм осквернена от безпричинното, жестокото и садистично убийство на болен, кротък мъж, за който едно от малкото удоволствия в тежкия му живот е било да пийне кафе в Гранд МОЛ Варна. Потресена съм от груповата агресия на служителите на охранителната фирма към този MALL при изпълнение на служебните си задължения.
Кочо

#19

2015-03-25 10:36

Зверство не само над човека, но и над бизнеса в нашия град! ТАКИВА ХОРА ТРЯБВА ДА СА ПО ЗАТВОРИТЕ!

Fifi

#20

2015-03-25 16:44

Чудя се в друга държава ще си позволят ли такава "забава". В България безнаказаността роди чудовища. Подписвам петицията с надеждата,че нещо се промени.


Гост

#21

2015-03-25 22:51

За да оцелее България като държава и защото съм ПРОТИВ ВСЯКАКЪВ ВИД НАСИЛИЕ!!!

Гост

#22

2015-03-25 23:00

За да оцелее България и защото съм ПРОТИВ ВСЯКАКЪВ ВИД НАСИЛИЕ!!

Гост

#23

2015-03-25 23:28

Дано Нягол почива в мир... Дано тези изчадия получат адекватно наказание!!! Дано някой поеме някаква отговорност, защото всичко това е безумие и пълен отвратителен абсурд!!! В що за реалност живеем? В що за държава живеем?
Тони

#24

2015-03-26 00:24

Не живея в България от близо тринадесет години. Когато се прибирам за кратко, имам усещането че времето е спряло- няма никаква позитивна промяна. Насилие, тормоз, грабежи и катастрофи са ежедневните новини и силови групировки вземат превез над всичко. Най лошото е, че гражданите вече някак са привикнали към тази абсурдна гротрскна картина и все повече се пускат по течението... Считам,че до голяма степен всичките ни социални проблеми се дължат на пасивността и липсата на активна борба срещу разбойничеството.


Гост

#25

2015-03-26 19:32

Недопустимо е ръководството на Гранд МОЛ и фирмата-собственик, която всъщност е собственост и на охранителната фирма, да смятат, че нямат вина! Липсата на адекватно поведение от тяхна страна доведе до социалното напрежение!