Срещу повторния избор на Вежди Рашидов за министър на културата


Гост

#51

2014-11-11 11:02

Завръщането на Вежди Рашидов като министър на културата ще бъде катастрофа за българската култура във всичките и измерения. Самият той не само няма никаква административна култура и страда от болезнено самолюбие, но е и част и двигател на сериозни корупционни схеми, които доведоха до репресии срещу работещите в Националния Институт за Недвижими Паметници на Културата, който той планира да закрие. С връщането на дълбоко компроментирана фигура като Рашидов в изпълнителната власт ще бъде "закрита" и българската култура. Господата от РБ да направят спешен анализ на какво престъпление срещу българската култура стават съучастници и да започнат нужните действия за назначаването на некомпроментирана и експертна фигура на този пост.
Николай Михайлов
Гост

#52 иска ми се млад и енергичен

2014-11-11 11:53

Определено трябва да е някой по-млад и енергичен, който да се погрижи българските артисти да имат бъдеще!

човек на ББ

#53

2014-11-11 12:02

Веждите е човек на ББ. Само от Европа ако решат бойко ще махне Рашидов. Спомнете си Румито Желева!?!


Гост

#54

2014-11-11 12:05

дано има успех
БДК

#55 не на петицията

2014-11-11 12:26

О далечни времена хората на изкуството са били пияници, бохеми, курви, голяма уста, освободени с изключение на въздържатели с вид на игуменки, другарке Елка Димитрова!


Гост

#56

2014-11-11 12:29

Този човек е НЕкултурен... не трябва да е на тази позиция. Вежди Рашидов е обида за всички нас - псува и говори простотии, без никаква лична култура. Пожелавам на всички творци един стойностен нов министър, който има желание и качества да направи нещо позитивно за всички, а не само за себе си!
ВИДОВДЕН

#57

2014-11-11 13:29

Вежди Рашидов е следствие от патологично повтарящия се избор на българите - премиер Б.Борисов,  който наскоро призна : "Аз съм прост и вие сте прости, затова мога да ви управлявам". Е,  съгласни ли сте с Борисов?   Аз съм прост..., затова избирам себеподобни за министри. Сигурно такава е логиката на премиера Борисов.  Кой да ни помогне,  като сами избираме собствените си духовни и физически палачи?!


Гост

#58

2014-11-11 13:38

Аз съм абсолютно против Рашидов да заема този толкова отговорен пост. Въобще такива хора като него не трябва да са в политиката.

Гост

#59

2014-11-11 13:42

Вежди Рашидов е следствие от повторния избор на Борисов за премиер. Неотдавна Борисов призна : "Аз съм прост и вие сте прости, затова се разбираме и мога да ви управлявам". Съгласни ли сте с Борисов? Кой да ни помогне, като сами избираме собствените си духовни и физически палачи?!

Гост

#60

2014-11-11 13:50

Kakav Ministar moje daade edna piyandura? Spomnete si povedenieto mu izlacheno po mnogo medii v parlamenta. Men me e sram da kaja che takav chovek e ministar, a kamo li na kulturata.

Гост

#61

2014-11-11 14:54

'' далечни времена хората на изкуството са били пияници, бохеми, курви, голяма уста, освободени с изключение на въздържатели с вид на игуменки, другарке Елка Димитрова!''

А може ли да не генерализирате за всички дейци на културата, изкуството и на духа... Ние например не сме, а и познаваме много други, в интер. мащаб, които не са. Ращидов е непригоден за тази длъжност. В пияно/опиянено състояние не се вземат важни решения и не се решават още по-важни въпроси. Или някой иска да каже, че той е само 'декорация'и други ще му казват какво да прави и как да помага на търгашите да правят пари, какъвто е случая със спорта, енергетиката, здравеопазването и мн.други:( Не на Ращидов и подобни паразити! Подписахме петицията!  


Гост

#62

2014-11-11 15:26

Дано бъдем чути!

Гост

#63

2014-11-11 15:47

Съгласен съм с изнесеното в петицията.

Гост

#64

2014-11-11 16:01

Кой е казал, че със стари курви нов бардак не става, ето , че става.

Гост

#65

2014-11-11 16:20

Това е едно от лицата на правителството, което показва какво чака България - кражби, мъка и в крайна сметка пак бой!

Гост

#66

2014-11-11 17:39

Добре написана.Бих отбелязъл само че авторите са ограничили това само до един човек от управляващият елит.Би следвало да се ввключи цялата управляваща ни върхушка и хората да искат нейното отстраняване от власта.
Zahari Gerov

#67 Re:

2014-11-11 17:54

#59: -  

 Разбира се че изход ИМА е това е "ИДЕОЛОГИЯ на РАЗУМА". Водещото в тази Идеология са Принципите на Разума,като личностите нямат абсолютно никакво значение.Хората на управленските позиций изпълняват само това което им възложи Колективният Разум на Обществото.Всеки член на това общество има право да свали веднага лицето което е нарушило някой от принципите и то само с едно обаждане по телефона,независимо от поста който заема нарушителя.За повече подробности относно ИР в група "Вселена" във ФБ.

     Energeticus Zahari Gerov.

тц...тц...тц

#68

2014-11-11 18:17

Мен ме плаши културата на културния министър/ пиянде,  което псува под герба/ , плаши ме и липсата му на експертиза. Той измерва културата според броя реновирани седалки в театрите и  броя на построените сгради. Ликвидира музейното дело, а отчасти и читалищата. Не застана под нито едно културно събитие в страната- като инициатор  .  Какво да говорим за отношението му към културните дейци. Апропо, той какъв културен деец е- вече?? Можете ли да назовете поне едно негово известно произведение  или пък изложба? Не мога да  възприема и грандоманския му поглед върху нещата- за чий ни беше тоя ЛЮВРЪ,  освен за да начеше крастата си да влезе в историята? . А, ма парите ги дал ЕС- ми не-  парите на ЕС се дават срещу пари,  които ние преди това сме дали като отчисление от БВП , а и ЕС даваше пари за много други неща в областта на културата, но той или кой там точно не знам, си ИЗБРА ЛЮВРЪ. Да беше направил нешо,  вместо това, за къщата музей на Яворов?


Гост

#69

2014-11-11 18:52

По-добре Батков отколкото Рашидов:-)


Гост

#70

2014-11-11 19:03

ПРЕМАХВАНЕ НА ЗАКОНА ЧИЛОВА И ВЪВЕЖДАНЕ НА АНГЛИЙСКИЯ МОДЕЛ!НЕЗАБАВНИ ТЪРГОВЕ И АУКЦИОНИ ДА СПАСИМ ТОВА КОЕТО ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ИЗНЕСЕНО ОТ БЪЛГАРИЯ!НЕ ГО ЛИ НАПРАВИМ КОНТРАБАНДАТА НЯМА ДА СПРЕ НИКОГА....
Елка Димитрова
Авторът на тази петиция

#71 Re:

2014-11-11 20:31

#61: -  

 


Гост

#73

2014-11-11 23:09

Сещайки се за снимката от запоя на Вежди Рашидов с Иво Карамански, по му отива на софрата, а не зад бюрото.

Гост

#74

2014-11-11 23:11

Tolkova se smyahme na 'biserite' hahahahaah.. Tozi da ne e ot satirichnoto teatro ili ot balgarski zirk;)))))


Гост

#75

2014-11-11 23:13

Цирка също е култура... или не е???? Съвсем се забрикахме с тези министри, всичките от кол и въже;((




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...