Новородените бебета да не бъдат отделяни от майките им в болниците.

Quoted post


Гост

#15

2015-04-25 15:09

По ред причини това е по-добрия вариант,но не винаги е възможно родилката да се грижи още от първите часове.Имам едно нормално раждане и едно секцио преди 6 месеца и незнам дали някоя мама би могла да поеме бебчето си умирайки от болка и неподвижна 24 часа....незнам.....аз не можех.....

Отговори


Гост

#18 Re:

2015-04-25 16:29:34

#15: -  

 Моето раждане, не в България, и на близнаци, също беше секцио. Уверявам те, че може, но естествено не сама. Таткото беше с мен всяка минута от 12 дневния ни престой в болницата, а по-късно и родителите ми дойдоха, и също стояха в стаята голяма част от деня. Една връвчица докарваше усмихната медицинска сестра, винаги когато я подръпнех. Разделянето ми с бебетата беше за половин час, и то само защото бяха с ниско тегло и трябваше да ги прегледа лекар, докато ме шиеха. татко им обаче отиде с тях в съседната стая, за да следи прегледа. След това ми ги донесоха в реанимация и сложиха на гърдите, и вече бях майка. Една страхувана операция сега е мил спомен... Всичко може стига да има желание и човещина у персонала.


Anonymous

#26 Re:

2015-04-25 18:49:20

#15: -  

 Абсолютно си права. Затова трябва да се оставят придружителите неограничено. И аз след 3 дни раждане и накрая спешно секцио не можех да стана, но мъжът ми беше до мен непрекъснато и се грижеше за малкия. Само ми го даваше да го кърмя, а през останалото време се гушкахме и така възстановяването беше приятно и бързо.


Гост

#315 Re:

2015-07-01 13:54:50

#15: -  

 Абсолютно задължително е да се направи така, че да може. Както в пустите бели страни, примерно Дубай, бе хора!!! И като в двата примера по-горе. Ще лежиш, ще ти го слат в ръцете и за теб ще се грижат като за бебе през първите дни! Ама нали сме прости галоши.