Аз искам съхраняването на целия парк "Бедечка" в Стара Загора

Първан

/ #2 Слаб опит;)

2012-06-27 13:57

#1: Duha na park Bedechka - Аз искам съхраняването на целия парк "Бедечка" 

Не разбирам озлоблението Ви, нито това, че не сте имали достойнство да се подпишете с името си. Но както и да е.

Да, ходил съм да почиствам различни места в Стара Загора, включително и този парк. Щом там въобще е запланувано строителство (както е), няма защо да се ядосвате, че ще има и улица. Вероятно ще минава край парцела Ви и ще повиши стойността му;))

Господин Дух, аз наричам "парк" всичко - северно и южно от алеята за "Труд". Вие, щом желаете, наричайте южната част "квартал". Няма никакво значение дали там формално някога е уредено да бъде парк, важното е, че поколения старозагорци го помнят като такъв. И че в момента е такъв - трябват му броени дни почистване и орязване на храсти.

Впрочем, ако сте чели спомените на Капсамунов, ще видите, че паркът следва да се простира и северно от езерото.

Господине, разбирам тона Ви, но само се чуйте: според Вас имаме две опции - да е мръсно и неподдържано или... да строим. Това е примитивно, съгласете се.

Надявам се в общината да може да се намери достойно решение и за собствениците на имоти. А за инвестиционните намерения не се боя - те няма да секнат. Но просто паркът е готов. Съжалявам, но не искам да се застроява.

Поздрави!