Срещу сливането на УМБАЛ"Св.Ив.Рилски" с УМБАЛ"Александровка"


Гост

/ #10 10

2015-05-02 08:58

Прави ми впечатление,че тук основно се говори за клиниката по неврохирургия,но тя не е единствената,която печели доверието и любовта на расиентите.Искам да изкажа огромната си благодарност на екипа в клиниката по гастро-ентерология.Като се започне от професорите и се стигне до санитарите! Внимание,топлина,загриженост и висококомпетентно лечение на пациентите.През юни 2014 в тази клиника пациент беше майка ми.Анемия с неизяснен характер.Лекуващ лекар Д-р Косева.Направени всички изследвания,проведена адекватна терапия!Днес хемоглобина на майкйа ми е в норма и тя се чувства прекрасно! БЛАГОДАРИМ,Д-р Косева.В началото на настоящата година в същата клиника лежа сестрата на моя съпру.Цироза в крайна фаза,асцит и всички произтичящи от това усложнения.Всички опити да бъде приета на стационарно лечение срещнаха отпор,под предлога,че пациентката е в терминален стадий и не искаха да пчине в болница-така се нанася удар върху имиджа на съответната клиника...Един човек и лекар с ОГРОМНО сърце ни подаде ръка и грижите за моята близка бяха такива,сякаш й предстои да живее още 50години.БЛАГОДАРИМ Ви Д-р Томов!!!Самата аз съм с хроничен хепатит "В" и съм пациент на Проф.Антонов! ПОКЛОН,Професоре! Всички в тази клиника са ангели в бели престилки,които безкористно бдят над живота на пациентите си! Всички те са целунати от Бога! Това,което ми направи ОГРОМНО впечатление е,че във всяка клиника в тази болница се роботи ЕКИПНО! Цари атмосвера на целенасоченост без губене на време от страна на персонала.Всички звена имат пряка връзка по между си,има координираност в действията им!Не цари хаос,както това е обикновено! Акотази есипност бъде разбита ,ако тези колективи бъдат разбити,питам ние пациентите къде да търсим отличните специалисти е прекрасната координираност между всички звена?Къде да търсим любовта,вниманието,топлината и усмивката,които са 50 процента от нащето лечение? УМБАЛ" Св.Ив.Рилски" не е болница,това е ДОМ за персонала и пациентите! Дом ,граден с много любов и общи усилия! Някой идва и с недомислини идеи за реформа,решава да съсипе този дом! Редно ли е да го допуснем? Мястото на нас пациентите е на вън на улицата,до рамото нанашите лекари! Те са спасявали живота ни многократно!Нека сега ние им помогнем да запазят дома си! С всички тези прекрасни хора съм на улицата от самото начало на техните протести.ПРИЗОВАМ всички признателни пациенти от всички клиники на болни на болницата да се присъединят към нас срещу безумията на правителстото и на здравно министерство! Протестите са всеки делничен ден от 13ч. пред болницата ,след което в определени дне преминават пред министерски съвет,министерство на здравеопазването или народното събрание СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА! Мили хора по съдба,нека покажем,че НЕ СМЕ БЕЗРАЗЛИЧНИ,че СМЕ ЕДИННИ,че сме  МНОГО,че сме СИЛНИ!!!