Против дискриминацията над българските ученици!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против дискриминацията над българските ученици!


Гост

#476 Re:

2016-10-27 17:32

#451: -  да не говорим че униформата се плаща от нас и в някои училища е доста скъпа

 

 


Гост

#477

2016-10-27 18:44

вБЪЛГАРИЯ СЕ УЧИ,ЧЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ,ЦИГАНСКО ЧЕТМО И ПИСМО НЯМА НИКЪДЕ ПО СВЕТА

Гост

#478

2016-10-27 18:52

Тъй като съм ученичка и разбрах, че ученици с успех от 3,50 ще имат стипендия, започваща от 30 евро, само защото са роми... Потресена съм от това решение... Защо ние, Българите да учим, да се трудим и накрая стипендията, която ще получим е нищожна, а тези Роми ще получат повече от колкото е нужно? Питам Ви аз, това не е ли България? Не живеем ли в българска държава? Защо така? Защо ни отделяте? Та повечето от тези Роми не знаят как да си напишат името 'грамотно'... Не съм расист! Но това не е честно.

Гост

#479

2016-10-27 19:05

Смятам че българските деца спрямо циганските са дискриминирани вьв всяко отношение ! Ще подкрепя всеки протест свързан със спирането на това унизително и безобразно,аругантно отношение към българските деца от страна на нашите управляващи!

Гост

#480

2016-10-27 19:12

Имам си рожба, на 6 години. Грижа ме е за бъдещето на детето ми. И тази дискриминация срещу българските деца, които живеят в Република България е жалко, за посмешище е... Да не би, когато България е била под турско робство на българчетата са им давали такава стипендия? На човек учи ли му се, ще учи. Ромските момичета прекратявали обучението си и ставали майки и какво?! Ще им дадете пари и ще станат отличници ли? Не така. Против съм тези ромски стипендии.

Гост

#481

2016-10-27 19:44

Каква е тази подигравка с нас? Нима ромите, които живеят в България са нещо повече от българите, които живеят в Родината си? Ние ли трябва да се грижим за тези ромчета? Само раждат и лентяйстват, осланяйки се на държавата. И какво? Спирали обучението си, защото ставали млади родители и като казвам млади, повечето са на възраст 13-16 години, ама на тези ромски девойки и господа няма ли кой да обясни за предпазни мерки, кондоми. Ама то на човек като му се учи, ще учи. Ама как, обяснете ми как, как тази цивилизация ще се оправи? Еми дайте и ние така, ама не защото ние имаме мисловна дейност. Как така, ти, какво? Забременяваш е раждаш на майтап ли? Не хора, ако това с ромските стипендии го позволим какво става с нас? С България, с идеалите ни, с честта ни? Не случайно хиляди хора избягаха от тук и се срамуват да се нарекат българи. Това освен, че не честно, а и аругантно. Къде се е чуло и видяло такова нещо?!

Стоянка Манолова

#482

2016-10-28 01:07

Никой в България НЯМА право да прави разлика между гражданите (и децата) на държавата според етническия им проидход. Най-малко управляващите! Който желае да учи и покрива нормативите за отпускане на стипендия, нека получава такава. Но да се дава стипендия само защото един ученик е от малцинствен произход, пък бил той и тройкаджия "по милост", е погазване на правата на младежите, които имат дори по-добар успех и не получават стипендия. Това е нарушаване на основния закон на Република България! В Конституцията на Република България изрично е записано: Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права. (2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.


Гост

#483

2016-10-28 02:34

Това не е държава....

Гост

#484

2016-10-28 04:44

Току що прочетох, че пишман-мин на образованието, грашка на природата, е обявила, че стипндиите за циганетата се отменяли. Дали е верно или иска да приспи обществеността с обещания? От това правителство може всичко да се очаква, вкл и да закрият България.


Гост

#485

2016-10-28 05:56

Стига с това били бедни та те живеят по добре от нас. Разчитат само на помощи и в крайна сметка вземат повече от един работещ Българин.
к

#486

2016-10-28 05:57

Стига с това били бедни та те живеят по добре от нас. Разчитат само на помощи и в крайна сметка вземат повече от един работещ Българин.


Гост

#487

2016-10-28 08:30

Не е редно малцинствата да диктуват всичко в една страна само, за да не бъдат ощетени. По този начин се ощетява МНОЗИНСТВОТО! Винаги трябва да се гони изгодата за максимален брой хора, което е в разрез с исканията за тези стипендии!
Баба Илийца

#488 Re:

2016-10-28 08:35

#13: Мими -  

 Нееее, те не искат да ни изгонят, чисто и просто искат гражданска война. На там ми мирише. Господа народни представители, помните ли 1997-ма година????


Гост

#489

2016-10-28 08:40

Искрено се надявам да се обърне внимание на тази петиция и да има ефект от апела ни за справедливост и разум на самозабравелите се.

Гост

#490

2016-10-28 08:43

Грозно. е да сме дискриминирани в собственната си страна
Децата се сблъскват с тези проблеми от малки.
А когато пораснат? Ще позволим ли да свикват с това. Ние българите милеем за България а ромите неискат и няма да се интегрират никога щом получават всичко наготово и се гаврят с националните ни герои .

Гост

#491

2016-10-28 09:56

До кога ще търпим антибългарското правителство на ГЕРБ да се подиграва с нас? До кога? Още 500 години ли?

Гост

#492

2016-10-28 12:51

Това не е управление на държава това е сбирщина от АЛЧНИ КУЧЕТА всичко за да се напълни някой джоб пък кои ще получи пари не е ясно.

Гост

#493

2016-10-28 12:58

Какво да коментирам, не подлежи въбще на коментар ! БЕЗОБРАЗИЕ !!!

Гост

#494

2016-10-28 23:23

Защото е дискриминация

Гост

#495

2016-10-29 06:06

Имам две деца, на които не е давана такава възможност! Омръзна ми да гледам, как продажниците, които ни управляват 27 години съсипват България! Децата са нашето бъдеще! Децата, които възпитаваме на патриотизъм и родолюбие! Не тези, които са възпитавани как се краде ток, как се точат социални помощи и как да прецакаме Българина!!!

Гост

#496

2016-10-29 06:42

Наближават избори и госпожа Меглена Кунева иска да събере повече гласове.
Това е чудовищно и не ромите са виновни - това разединяване ни прави още по-слаби и по-безпомощни. Както се казва в една наша поговорка "Не е виновен този,който яде баницата,а този който му я дава"
А ако се обединим българи и роми и заедно застанем срещу тези изроди - т.н бг.политици едва ли тогава ще могат така да ни се подиграват

Гост

#497

2016-10-29 07:11

Защото съм съгласна с всяка дума, написана в нея!

Гост

#498

2016-10-29 07:32

Ромите не са българи и няма й да бъдат и ще се съобразяват със законите.храни куче да те лае

Гост

#499

2016-10-29 09:15

Моето дете е отличник и винаги е било такъв. Освен това е надарено и трудолюбиво и има много постижения в областта на науката, изкуството и спорта. Но всичко е за наша сметка. Нищо не сме получи като толеранс или съимул за него, за да продължи се развива. Считам това за абсолютна дискриминация и несправедливост, не само спрямо моето, но и срещу всички деца.
Разочарована до краен предел

#500

2016-10-29 10:44

Аз съм на 18години, след 6 месеца завършвам гимназия в Бургас. Мислех си да си продължа учението в България, но не просто не виждам развитие тук... Просто не може да се боря за оценки, да плащам на частни учители, да имам 6.00 и да взимам 30.00лв. това е подигравка, разделете 30лв. на 30 дни и ми кажете колко се пада на ден... по 1левче, искам да попитам аз с това 1левче какво мога да си закупя??? Разочарована съм. Разочарована съм от цялата училищна система..... Съжалявам, но и аз като повечето мои връстници си заминавам от тук, заминавам си и нищо родно няма да ми липсва...Е ГОСПОЖО КУНЕВА ТОВА ЛИ ИСКАХТЕ? ЯВНО ДА. Просто нямам търпение да минат тези 6месеца, да си хвана багажа и самолета и да замина.... Довиждане България!!!!