Петиция в защита и в подкрепа на Пловдивски митрополит Николай

Страничен наблюдател

/ #78 Все едно.

2016-06-12 18:24

1500 искат махане на Николай, 270 - оставане. Аз си мисля, че в двете подписки участват само враждуващи попчета, други църковни служители (служителки) и тук-там някой заблуден. Иначе от Николай никой не се интересува и едва ли някой има нужда от него.  От време на време прави по някоя изцепка, системно го подиграват медии и участници по форуми, но иначе никой не го бръсне за слива. Опитва да застане пред светлината на прожекторите,  гизди се за публични църковни мероприятия, напъва се да хвали Бога, но въпреки това е изградил съвсем незавиден имидж - корупция, проводник на руски интереси, сребролюбство. Някой дори го посочиха за гей. Той твърди, че е натопен, но пък аз твърдя, че никой не може да дискредитира читав човек, просто защото на лицето на читавия е изписана почтеност и действията му вдъхват уважение. Почтеният си личи, подлецът - също.  За всеки случай църквата се тресе от скандали и е съвсем логично да се потърси за отговорност този, който я управлява. Сменяйте го и това е. Само Асеновград е 50 000, а в от цяла България само има-няма 2000 се занимават с казуса. Този просто е ненужен.